676 Shares 3154 views

Dziegieć: zastosowanie w ogrodnictwie

Nasi przodkowie nie mieli pomysł musiał pestycydów i herbicydów, ale uprawiane w ogródkach doskonałą wydajnością. Nie powinno być naiwne założenie, że w tamtych czasach była bardziej zielona trawa i szkodniki ogrodowych roślin nie istnieje. Nawet tam! Tylko ludzie wiedzą, jak sobie z nimi radzić za pomocą naturalnych środków, które nie powodują szkody dla zdrowia ludzkiego.


Niestety, wiele z tych popularnych metod dawno zaginionego i prawie wszystkie nowoczesne ogrodnicy powszechnie stosowanych chemii. Jednakże, istnieje przykładom. Tak, niektóre ciężkie wykorzystanie dziegieć. Zastosowanie w ogrodnictwie Oznacza to ponad sto lat. Należy skorzystać z doświadczeń przodków!

W tym artykule będziemy notować główne ogrodowe i ogrodniczych szkodników i chorób, które można przezwyciężyć za pomocą tego prostego preparatu. W rezultacie, nie tylko zaoszczędzić pieniądze, nie kupuje syntetyczne analogi, ale także zapisać swój stan zdrowia i że wśród członków ich rodzin. I drugiego. W niektórych przypadkach jest to po prostu niezastąpiony smoła brzoza w ogrodnictwie. N 66-FZ przewiduje kary za nadmierne stosowanie pestycydów (zwłaszcza jeśli mieszkasz w pobliżu pszczelarza), tak, że narzędzie to może być ratownik chronić ich lądowania w razie potrzeby.

Walka szkodniki jabłoni

Najczęściej ogrodnicy kłopoty dostarcza motyl jabłko, wspólny mól i niestrzęp głogowiec. Najbardziej niebezpieczne jest mól, a szczególnie „udany” rok gąsienic może naprawdę pochłaniają prawie połowę całkowitej uprawy. Młodsze pokolenie tego szkodnika czai się pod skorupą, w zły grunt wykopane pnie drzew, gałęzie i spadł kory. Gąsienice pupate częściej zaczynają się w połowie maja, a proces ten trwa około 50 dni. Po jabłoń kwitło, rozpoczyna masową ucieczkę z imago (postać dorosła) owada.

To trwa około 19 dni. Motyle składają jaja, dołączając je do spodu blaszki liściowej. To trwa dwa tygodnie, a tam są żarłoczne gąsienice, które mają wielką przyjemność rzucić uformowane owoce. W tym momencie przychodzi z pomocą dziegieć. Zastosowanie w ogrodnictwie pozwala bezpiecznie chronić jabłka z ćmy. Wymaga to nie tylko boisko, ale także wody i mydła, z którego chcesz dokonać specjalne rozwiązanie.

Sposób wytwarzania

Wiadro wody jest brane 10 g, a następnie dodaje się do połowy mydła. Ale musimy pamiętać, rozklejanie ozdób choinkowych na Nowy Rok, gdy gotowy roztwór wlewa się do małych pęcherzyków i powiesić na drzewach. Znaczenie tego działania jest to, że otrzymaną mieszaninę zapach bardzo powstrzymuje plodozhorok. Co jeszcze można dziegieć? Zastosowanie w ogrodnictwie nie ogranicza się tylko do odstraszania szkodników.

Przeciwdziałanie niestrzęp głogowiec

Czy kiedykolwiek widziałeś jabłonią dziwne suszone liście zawinięte w kokon i owinięte w coś w internecie? To jest jak gąsienice zimują niestrzęp głogowiec. Gdy temperatura wzrasta nawet do 15-17 stopni Celsjusza, to wypełzają z kryjówek i zacząć metodycznie pożerać młode pąki: na dzień każdy zjada jedną sztukę! Pod koniec maja, gdy nadmierną prędkością, że pupate. Rozwój nie trwa długo – około 20 dni. Już w połowie czerwca początku lat motyli, a na początku lipca, nową generację gąsienic, czarny kontynuować dzieło swoich poprzedników. A co w tym przypadku może pomóc dziegieć? Zastosowanie w ogrodnictwie jest to dość proste, a w tym czasie.

Aby pozbyć się tej plagi, konieczne jest, po pierwsze, nie szczędzić czasu gromadzenia „splot” pozostały na jabłkach. Po drugie, drzewa powinny być spryskiwane roztworem smoły, którego metoda gotowania wspomniano powyżej. Aby utrzymać to wydarzenie musi być na początku kwitnienia drzew jabłoni, czyli w tym samym czasie, gdy leczenie jest prowadzone z drzew na ćmy. Przeciwko któremu nadal są wykorzystywane dziegieć w ogrodnictwie?

Szkodniki, choroby gruszką i środki do ich zwalczania

Pomimo swojej nazwy, wiśnia Sawyer nie ma wstręt do jedzenia młodych liści gruszy. Podobnie jak inne szkodniki, larwy tego owada zimować w glebie w pobliżu drzewa, a także zanieczyszczeń, które pozostaje w złej jesieni zbiorów ogrodzie. Jak tylko ogrzewa glebę i właściwy stopień ocieplenia, oni pupate a następnie zamieniają się w dorosłych. Ich ucieczka zbiega się z początkiem kwitnienia roślin pestkowych. Oni szkodzą i gruszki, wiśnie, nie wychodzą wiśni, pigwy, maliny, a nawet truskawki. W zasadzie, gąsienice może „złożyć” na prawie żadnych drzew owocowych.

Kiedy i jak używać smołę?

Kobiety składają jaja w rzędach, układając je wzdłuż dolnej powierzchni blaszki. Gdy klapa larwy, najpierw skromny dziobać ciało, a następnie wzrosnąć do gryźć liście duże, otwór przelotowy. Należy zwrócić uwagę na obecność szkodników może być obecność kokonów na dolnej powierzchni liścia. Z wyglądu przypominają one pluć. Co zrobić i jak pomóc tutaj dziegieć? Korzystanie z tego narzędzia w ogrodnictwie i w tym przypadku szczególną trudność jest inna. Jak tylko pojawią się pierwsze liście zielone drzewa, opryskiwanie należy odnieść się do opisanej poprzednio konstrukcji kontaktowego. Około tydzień później powtórzono procedurę.

Co należy zrobić, jeśli owoc zauważyłeś ciemne plamy z koncentrycznych kręgów w postaci białych kropek? Jest więc oczywiste, niebezpieczna choroba grzybowa – strup. I tutaj, aby pomóc dziegieć. Zastosowanie w ogrodnictwie, w tym przypadku jest zupełnie analogiczny do wszystkich wyżej opisanych sytuacjach, z wyjątkiem jednego punktu. Składnik aktywny (tj tar) do wiadra z wodą powinny być podejmowane nie dziesięć, a około 15 g Tylko nie przesadzaj! Fakt, że smoła brzozy, stosowany w ogrodzie i ogrodzie, który mamy obecnie opisującego, zawiera wiele substancji energiczne, który, gdy jest nadmierne stosowanie może palić liści.

Choroby i szkodniki śliwki

Na śliwki śliwki ćma jest szczególnie powszechne. Nie Trans-Bajkał i jego rodzaje Azji Środkowej, ale ogólnie rzecz biorąc, jedyną różnicą jest tylko w trybie hibernacji. Pierwszy typ zastosowań dla tej opadłych liści i gałęzi, może zimować w szczelinach drewna. Centralny ćma Azji spędza zimę pod warstwą kory. Cokolwiek to było, ale motyl dorosłych są przedstawione na początku czerwca. W połowie miesiąca mają czas odroczenia kilka jaj w pąków. Wychodząc z jajkiem, gąsienica zaczyna posiłek, najpierw niszcząc śliwki kości, a wreszcie całkowicie jedzenia mięsa. Jak wynika z owoców to rodzaj woreczka, całkowicie wypełnione odchodami szkodnika.

Aby zapobiec takiemu zjawisku nieprzyjemnego, konieczne jest na początku maja, dobry sprayu z roztworem substancji smolistych do spuszczania wody z mydłem, a tydzień później zrobić to jeszcze raz. Podobnie, jeśli otrzymał plantacja śliwka „zaatakowany” perforowaną kamień plamienia owoce. W tym przypadku, dziegieć, stosowany w ogrodnictwie na wiosnę z którego przed chwilą opisałem, pozwala zaoszczędzić niemal wszystkich upraw, bez użycia agresywnych chemikaliów.

Szkodniki i choroby wiśni

Cherry strajki śliwka ćmy, niestrzęp głogowiec i wołek. Najbardziej niebezpieczne wołek – bug około pięciu milimetrów długości posiadające lekką szarawy kolor. Chodzi mianowicie o to, że arkusz gryzie płyty krawędzi lub po prostu gryzie całej środkowej części arkusza. Nie gardzi tych owadów jak młode pędy, pąki i pąków; masowo spożywają jajnika, w niektórych przypadkach, pozostawiając rolników bez zbiorów.

Szkodnik jest szczególnie lubił młodego jądra ostatnio nawiązałem nasienie, do których dostęp gryzie młodych jagody wskroś. Najczęściej dotknięte wiśnie prostu odpadają, a pozostałe stają się brzydkie formy i całkowicie niestrawny smak. Chrząszcze zimują w górnej warstwie gleby, wolą ukryć pod warstwą opadłych liści i kory. Składanie jaj rozpoczyna się w połowie czerwca, kobiety szkodnika dla celów wybranym przez tych wiśni, który w tym czasie miał czas dorosnąć do połowy jej wielkości.

Po pojawieniu się larwy, po raz pierwszy całkowicie zjada młode i miękkie rdzeń, po czym pupate. Dorosły chrząszcz wyłania zniszczenie płodu w około sierpnia, natychmiast zaczynają szukać odpowiedniego miejsca do zimowania.

Jak można radzić sobie ze szkodliwymi chrząszcza, praktykowanie stosowanie dziegieć w ogrodnictwie? Na ogół środki te są takie same. Gdy wiśnie będzie pierwsze młode liście, drzewo należy spryskać roztworem mydła smoły. Natychmiast po kwitnieniu, gdy drzewo zaczyna pojawiać się wyraźnie widoczne z jajnika, wydarzenie się powtarza.

Choroby i szkodniki z czarnej porzeczki

Czarna porzeczka jest nie tylko jednym z najbardziej popularnych roślin owocowych, ale także jednym z najbardziej dotkniętych przez choroby i szkodniki. Najczęstszym ćma, różne rodzaje roztoczy, jak i rdza i mączniak.

Najbardziej niebezpiecznym zagrożeniem jest ćma, która dotyka prawie wszystkich gatunków porzeczki. Jej pupa zimować w gruz po nieudanym zbiorów ogrodu warzywnego, a także w górnej warstwie gleby. Wyjścia młodzi motyle pochodzi z czasów rozkwitu pierwszych liści, a kończąc na czas zakończenia kwitnienia. Najczęściej złożą jaja bezpośrednio do kwiatów. W ciągu tygodnia gąsienice wyłonić, natychmiast zaczynają ugryźć młodych jajników. Mając do czynienia z pierwszym berry gąsienica czołganie się na sąsiednim jajnika, znakowanie drogę przy pomocy sieci. Przez cały miesiąc larwa zjada owoce intensywny, a następnie opada do poziomu gruntu i przygotowanie do Przepoczwarczenie.

Jak w tym przypadku to wykorzystały dziegieć w ogrodnictwie? Przed kwitnieniem należy dokonać nasycony roztwór smoły (nie mniej niż 13-15 gramów na wiadrze wody) z mydłem i dokładnie spray krzewów. Szczególną uwagę kompozycję stosuje się do dolnej części blaszek liściowych, gdyż miejsca te często pozostają nieleczone, bo z tego, co motyle mogą składać jaja tam.

Jest jedno zastrzeżenie. Praktykowanie wykorzystania dziegieć w ogrodnictwie, wielu ekspertów pokryto czystej substancji smolistych, zmieszane z niewielką ilością popiołu drzewnego, pni porzeczki. To zapobiega rozwojowi wielu zakażeń bakteryjnych i wirusowych, które mogą również zostawiać bez uprawy.

szkodniki agrest

Oprócz wszystkich tego samego ćmy, środki kontroli, z którymi mamy opisane powyżej, to kultura szczególnie gorliwie atakują Sawfly. Oprócz agrest, chrząszcze te są bardzo często wybierają ukierunkowanych czerwone krzewy porzeczki, że w wyniku ich masowej inwazji może być również utracone. Jak we wszystkich poprzednich przypadkach, poczwarki zimują w górnej warstwie gleby, a pierwsze dorosłe owady pojawiają się w momencie kwitnienia młodych liści na dnie której kobiety leżały wiele jaj szkodnika. Zaledwie tydzień pojawiają się gąsienice, które zaczynają przetrząsać arkusz soczysty miąższ. Miesiąc później zamieniają się w poczwarki, a tydzień później światło pojawia się nowe pokolenie szkodnika.

W tym przypadku pomaga smołę brzoza, używany w ogrodzie, które opisujemy w tym artykule? Zaleca się nieznacznie zmodyfikować roztwór, który wielokrotnie wspomniano powyżej. Po pierwsze, umieścić wiadro z wodą kilka szklanek przesianej popiołu drzewnego. Mieszaninę utrzymywano przez noc, roztwór przesączono i dodano do niej przez co najmniej 15 g smoły, a połowa na kostki mydła, kruszony na drobne kawałki. Wraz ze zniszczeniem Sawfly smoły brzozowej stosowanych w ogrodnictwie powinny być dwa razy: w czasie kwitnienia pierwszych liści i miesiąc po tym.

szkodniki malin

Niniejszym plagą tej kultury jest wołek, wołek. Z wyglądu jest to drobny błąd, którego długość nie przekracza trzech milimetrów. Najczęściej zimować w warstwie opadłych liści w zimie. On woli jeść pączki, ale ich pojawienie się nie kurczy się z młodych liści i pędów, które gryzie jego ruchy. Okres składania jaj – więcej niż miesiąc. Wykluły się larwy pozostają w zarodku razem z nimi spadnie na ziemię, gdzie proces przejść do Przepoczwarczenie.

Aby uniknąć masowego odwzorowanie pasożytów, nawet przed kwitnieniem pierwszych pąków musi być odpowiednio rozpylania kompozycji malin, który już wielokrotnie wspomniano powyżej. Ale nie tylko o zniszczenie tych szkodników jest odpowiedni tar brzoza. Zastosowanie – ogród, ogród warzywny. Mszyce, mrówki i przędziorki są również wrażliwe na działanie tego wspaniałego środków naturalnych.

W skrócie, za pomocą tego prostego narzędzia można polegać na celu ochronę ich ziemię od wielu nieszczęść!