753 Shares 8382 views

Co zrobić, jeśli komputer spowalnia?

Sytuacja, gdy komputer spowalnia i bezlitośnie zawiedzie, zaznajomiony z wyjątkiem tych, którzy nie złapać chwalebne czasy powstawania przemysłu komputerowego. Pamiętam, jak zasoby komputera cenione w systemie Windows 98 dni? Wtedy, nawet 64 MB pamięci RAM były uważane za luksus. Jednym słowem, wtedy nikt nie myślał o tym, dlaczego komputer spowalnia. Często zjawisko to jest złem koniecznym, do której wszyscy byli zmuszeni znosić.

Ale nawet teraz, gdy nikt nie będzie zaskoczony przez kilkudziesięciu gigabajtów pamięci, SSD i nowe standardy transmisji danych o wysokiej prędkości, takie zjawisko nie jest szczególnie rzadki. Nawet komputer top-end spowalnia, co robić – nie wiem! Następnie zapominać o osiągnięciach współczesnej techniki, chcąc zniszczyć wszystko na kawałki.

Więc co zrobić, gdy komputer spowalnia? Przede wszystkim należy sprawdzić spójność jego „żelaza” wymaganiami systemu, który jest zainstalowany. Tak, rozmawialiśmy o sile nowoczesnych komputerów, ale nie zawsze może to być wystarczające. Na przykład, nawet dziś sytuacja nie jest niczym niezwykłym, gdy laptopy wyposażone w procesor Celeron słaby (nawet najnowszej generacji) oraz 2 GB pamięci RAM, udało się zainstalować Windows 7 w maksymalnej edycji, wyposażając go wszystkim jakiś potężny i ciężki antywirusowe. W takich przypadkach nie należy się dziwić, że komputer spowalnia.

Jeśli komponent moc jest OK, należy zwrócić uwagę na oprogramowanie. W szczególności, w swojej przeglądarce. Wiadomym jest, że nowoczesne przeglądarki internetowe różnią rzadką żarłoczność, odwracając dużo zasobów komputera. W przypadku Chrome i Firefox przypadku może być jeszcze gorzej, bo używają rozszerzenia przeglądarki. Niestety, wśród nich jest wielu, które są przyczyną wycieku pamięci, powodując jego niedobór. Zastanawiasz się , dlaczego komputer spowalnia, nie tracą z oczu wspomnianego już programu antywirusowego.

Pomimo faktu, że producenci oprogramowania antywirusowego w ostatnich latach, wiele zrobić, aby poprawić wydajność swoich tworów, wiele z nich do tej pory może znacząco spowolnić cały system. Aby sprawdzić swoje podejrzenia, to jest pomocne, aby usunąć program antywirusowy z uruchomieniem i spojrzeć na wydajność komputera. Kiedy dorastała, a wszystkie inne programy „fly”, warto pomyśleć o wymianie aplikację antywirusową. Ale jeśli nawet wówczas komputer spowalnia, co robić dalej?

I w tym przypadku możliwe jest, aby spojrzeć na program antywirusowy cierpliwość. Dokładniej, na jego skuteczność. Szukaj w Internecie narzędzia do dezynfekcji przez Dr.Web i Kaspersky Lab, a następnie sprawdzić, czy komputer dla niechcianych „gości”. Może twój system od dawna częścią niektórych spamera „serwery zombie” na całym świecie. Jednocześnie natychmiast wyjaśnić sytuację „spalić” ruchu. Szczególnie widoczna poprawa powinna czuć właścicieli modemów USB, gdzie szybkość połączenia i bez jakiegokolwiek wirusa nie jest bardzo wysoka.

Cóż, teraz wiesz, jakie są powody, że komputer zwalnia.