460 Shares 7317 views

Życie i dzieło Kuprin: krótki opis

Niezwykle skomplikowany i różnorodny obraz reprezentuje życie i dzieło Kuprin. Podsumujmy je trudno. Całe doświadczenie życiowe nauczyło go wezwać do ludzkości. We wszystkich opowiadań i nowel Kuprina położył sam sens – miłość człowieka. Następnie pojawi się przedstawił chronologię życia i pracy Kuprin (krótko).


dzieciństwo

Kuprin urodził się w 1870 roku w nudnym i suchym Narovchat miasta prowincji Penza. I został osierocony wcześnie. Kiedy miał roczek, jego ojciec zmarł, mały urzędnik. Nic niezwykłe w mieście nie było, z wyjątkiem rzemieślników zrobić sito i beczek. Dziecięcy życie było bez przyjemności, ale przestępstwo brakowało. Ona i jej matka przeszła przez znane i uniżenie żebractwo nawet na herbatę. A „dobroczyńców” wsadził rękę do pocałowania.

Wędrówki i badania

Matka 3 lata później, w 1873 roku, a jego syn udał się do Moskwy. Ona została podjęta w domu wdowy i syna 6 lat, w 1876 roku – w osieroconej pokładzie. Później Kuprin opisuje te zakłady w "The Runaways" (1917), "Sacred kłamstwo", "spocznij". Są to wszystkie historie o ludziach, których życie bezlitośnie wyrzucić. Tak zaczyna się opowieść o życiu i twórczości Kuprin. Krótko powiedzieć o tym ciężko.

urząd

Gdy chłopiec podrósł, był w stanie dołączyć do pierwszej szkoły wojskowej (1880), wówczas korpusu kadetów, i wreszcie, w szkole kadetów (1888). Edukacja była wolna, ale bolesne. Więc wyciągnął długie i ponure 14 lat wojny z ich bezmyślnego wiertła i upokorzenia. Kontynuacja usług wzrosła w pułku, który stał w prowincjonalnych miasteczkach pod Podolskim (1890-1894). Pierwsza historia, która wyda A. I. Kuprin, otwierając motyw wojskowej – "Dochodzenie" (1894), a następnie "Lilac Bush" (1894), "Night Shift" (1899), "Pojedynek" (1904/05) i inni ,

Pielgrzymka lat

W 1894 Kuprin mocno i gwałtownie zmienić swoje życie. Zrezygnował i żył bardzo słabo. Aleksander mieszka w Kijowie i zaczął pisać do artykułu prasowego, w którym przedstawia barwne życie z uderzeń miejskich. Ale brakowało wiedzy o życiu. Co widział, z wyjątkiem służby wojskowej? Był zainteresowany wszystkiego. I Balaklava rybacy i Donieck roślin i charakter Polesia i rozładunku arbuzów oraz loty balonem i cyrkowcy. On dokładnie badał życie i doświadczenia ludzi, którzy stanowili trzon społeczeństwa. Ich język, żargon i zwyczaje. Życie i dzieło krótki przepustowych prawie niemożliwe nasyconych wrażeń Kuprin użytkownika.

zajęcia literackie

To właśnie podczas tych lat (1895) Kuprin stać się profesjonalnym pisarzem, stale publikuje swoje prace w różnych gazetach. Spotkał się z Czechowa (1901) i wszystkich ludzi wokół niego. A wcześniej zaprzyjaźnił się z Igor Bunin (1897), a następnie M. Gorkiego (1902). Jeden po drugim spośród opowieści, wysyłanie dreszcze społeczeństwo. „Moloch” (1896) o ciężkości kapitalistycznego ucisku i braku praw pracowników. „Pojedynek” (1905), który jest niemożliwy do odczytania bez złości i wstydu dla funkcjonariuszy. Skromnie dotyka tematu natury i miłości pisarza. "Oleś" (1898), "Shulamith" (1908), "Garnet Bracelet" (1911) cały świat wie. Zna i życie zwierząt: „Emerald” (1911) „Szpaki”. Wokół tych lat Kuprin może trzeba utrzymać rodzinę na zarobki literackich, a wyjdzie. Rodzi się córka. Potem rozwód i drugie małżeństwo miał córkę, też pojawia. W 1909 Kuprin został uhonorowany Nagrodą Puszkina. Życie i dzieło Kuprin krótko opisane, trudno zmieścić się w kilku punktach.

Emigracja i powrót do ojczyzny

Rewolucja Październikowa talent i serce artysty Kuprin nie zaakceptować. Zostawia kraj. Ale drukowania za granicą, tęsknotę. Fail wiek i chorobę. Wreszcie jeszcze powrócił do swego ukochanego Moskwie. Ale, że mieszka tu jeden i pół roku, on poważnie chory, umiera w 1938 roku w wieku 67 lat w Leningradzie. To się dojść do końca życia i pracy Kuprin. Podsumowanie i opis nie oddaje jasne i bogate doświadczenia swojego życia, co znajduje odzwierciedlenie na kartach książek.

O prozie i biografii pisarza

Esej o życiu i twórczości Kuprin, pokrótce przedstawione w tym artykule sugeruje, że każdy panem swego losu. Kiedy osoba się rodzi, to podnosi przepływ życia. Ktoś on wstawia się w stagnacji bagno, tak tak tam i odchodzi, ktoś brnąc, próbując jakoś uporać się z prądem, a ktoś po prostu idzie z prądem – który trwać. Ale są ludzie, do których należą Aleksandr Iwanowicz Kuprin, który przez całe życie uparcie wioślarstwo pod prąd.

Urodził się w prowincjonalnym miasteczku, nijaki, on zawsze będzie go kochać, i wróci do tego prostego zakurzonym świecie trudnym dzieciństwie. Meshchansky i chude Narovchat będzie kochał niewytłumaczalne.

Być może dla rzeźbione ramki i pelargonie na Windows może na rozległych polach, a może na zapach przybity deszczu zakurzonej ziemi. A może to bieda ciągnie go w młodości, po wiertle wojskowej, miał 14 lat, uznał Rosję w pełni jego kolory i dialektów. Gdzie nie tylko wszedł way-road. W lasach Polesia i Odessie i hut i cyrku, a na niebie w samolocie, a do rozładunku cegieł i arbuzy. Mark wie, męża pełnego bezgranicznej miłości do ludzi, do ich domu, a wszystkie moje wrażenia znalazły odzwierciedlenie w powieści i opowiadań, które zostaną przesunięte współczesnych, a które są przestarzałe i teraz, sto lat po ich zostały napisane. To może stać się stary młody i piękny Shulamith, umiłowany Król Salomon, w jaki sposób można zatrzymać kochający las oczaru Olesya nieśmiałe obywatela, w jaki sposób można zatrzymać odtwarzanie Sasha, muzyk z „Gambrinus” (1907). Biały pudel Arto (1904), nadal lojalny wobec swoich panów, że jest nieskończoną miłością. Wszystko to na własne oczy, pisarzem i zostawili nas na kartach swoich książek, dzięki czemu możemy być przerażeni ciężki bieżnik kapitalizmu w „Moloch” koszmarnych życiu młodych kobiet w „The Pit” (1909-1915), piękne i strasznej śmierci jakiejkolwiek niewinnej Emerald ,

Kuprin był marzycielem, który kocha życie. I wszystkie te historie przekazywane przez jego ostrożny wyglądać elegancko i wrażliwego serca. Utrzymywanie znajomości z pisarzami Kuprin nigdy nie zapomniał ani pracowników, ani rybaków lub marynarzy, czyli tych, którzy są powołani zwykłych ludzi. byli zjednoczeni przez inteligencji wewnętrznej, która nie została przekazana do edukacji i wiedzy, i głębi ludzkiej komunikacji, zdolność do empatii, naturalną delikatność. Emigracja, był bardzo zdenerwowany. W jednym z listów pisał: „Im bardziej utalentowana osoba, tym trudniej go bez Rosji.” Nie klasyfikuje się jako geniuszy, był tuż za domem i wrócił, zmarł po długiej chorobie w Leningradzie.

Na podstawie złożonego eseju i chronologii może napisać krótki esej „Życie i dzieło Kuprin (krótko)”.