790 Shares 8521 views

Atrakcje Pyatigorsk – zdjęcia i opinie

To południowe miasto o niepowtarzalnym charakterze i niezwykle korzystnego klimatu jest częścią słynnego CMS (kaukaska Wody mineralne). Tysiące turystów przyjeżdża tutaj, aby poprawić swoje zdrowie. I nie tylko. Wiele obejmować wiele atrakcji tutaj.

Pyatigorsk – miasto, które ma bogatą historię, więc zabytki architektoniczne i kulturowe na swoim terytorium, mają wielką wartość.

informacje historyczne

Uważa się, że miasto zostało założone w 1780 roku. Początkowo osada zwana Bish Dagh. Po pierwsze, na brzegach Scrofula River (dopływ Podkumok), na linii Azowskiego-Mazdokskoy został zbudowany Konstantinogorskaya twierdzę. Stopniowo pojawiła się ona wokół małego miasteczka, która rozpoczęła się na osiedlenie emerytowanych oficerów.

Słynny podróżnik i badacz P. S. Pallas przyszedł do tych miejsc w 1793 roku i podjął naukę znanymi mieszkańcami sprężyn. Po opublikowaniu wyników badań z aktualnościami cudownych wodach szybko rozprzestrzenił się na cały kraj. Pacjenci z całej Rosji zostały ustalone na południu, do ratowania życia dostaw.

Cesarz Aleksander I w 1803 roku wydał dekret „w sprawie budowy na gorącej wody.” Jego realizacja została powierzona naukowca i architekt N. A. Lvovu. Zaraza, wojny z Persji, Turcji i Francji uniemożliwiły realizację projektu. Jednak po jakimś czasie wrócił, a miasto stało się bardzo popularne jako uzdrowisko.

Darowizny w trakcie budowy

Nie jest to bardzo komfortowe warunki życia i leczenie zachęcił wielu bogatych turystów do miasta, aby dobrowolne i bardzo hojne datki.

Jednym ze źródeł w kupca Varvaci drewniane łaźnie zostały zbudowane, które po nim stał się znany jako „łaźni Varvatsievskimi”. Między wpływem Mashuk Mountain i gorące komisarza Cherniavsky zbudowany kilka budynków mieszkalnych u źródła. W ten sposób, dzięki darom i było rozliczenie ciepłej wody, która stała się ośrodkiem CMS.

Nowy etap rozwoju miasta

Po jego nominacji na szefa Okręgu Wojskowego, generał A. P. Ermolova miasto zaczęło być przekształcane. Pod kierownictwem Generalnej w 1819 roku rozpoczął odbudowę starych kąpieli. W ich miejsce są nowe, o nazwie „kąpiel Yermolovskoye”. Wzniesiono kilka budynków państwowych. Rozpoczyna się budowa aktywnego, w tym domów mieszkalnych.

budownictwo kolejowe

Przepływ tych, którzy chcą odwiedzić wspaniałe źródła z roku na rok staje się coraz bardziej w miarę upływu czasu i istnieje potrzeba, aby trenować. Pierwszy oddział Rostowa do Mineralne Wody została uruchomiona w 1875 roku. Od niej ułożono przed autostradzie Pyatigorsk. Po osiemnastu latach między Kuma i Piatigorsk zbudować linię kolejową, a cała reszta mogła podjechać bezpośrednio do ośrodka.

zabytki miasta

Oprócz wspaniałych źródeł, miasto słynie z zabytków historycznych i architektonicznych. Dziś zrobimy krótką podróż na odległość Piatigorsk.

Drugi-Atos Klasztor Wniebowzięcia. Jego budowa była spowodowana koniecznością w poprawie nie tylko ciało, ale również duszę. Klasztor mnich Gerasim podniesiony z dwudziestu mnichów z góry Athos w góry Beshtau. Siedziba mieszkał w cichej i zmierzony czas do 1927 roku, aż do bolszewików nie była zamknięta. Nowicjusze poszedł w góry, zbudowany komórkę i kaplicę. Wiele z nich jest dobrze zachowany do dnia dzisiejszego.

Mieszkańcy miasta wysłał liczne skargi i prośby do władz o odrodzeniu klasztoru. Mimo to, w dalszym ciągu prześladowania mnichów i budynek klasztorny został zniszczony. W tym miejscu był Święty wiosna, aw 1997 pojawił się tutaj czcić krzyż. Stał się symbolem odrodzenia świętego klasztoru.

Minęło kolejne trzy lata, a nowy kościół został zbudowany na tym miejscu.

Pre-image „świątyni Aeolus”

W 1831 roku, na najwyższym piętrze Mashuk zaprojektowanej przez George'a. Bernardazzi został zbudowany z wielkiej urody altanie „Aeolian Harp”. Altana stworzyła unikalny instrument muzyczny. Liparyjskie harfa w tym czasie był szeroko rozpowszechniony w Europie. Składał się z dwóch umieszczonych w konwencjonalnych harfy drewnianej obudowie, tak zwanego skrzydła, które wysyła harfy pod kątem do wiatru. Harfy śpiewa pod wpływem prądów powietrznych. Stanęła w altanie aż do 1861 roku.

Później, w latach 90., kopuła zaczęła w letnim altanką ustanowienia uproszczonego modelu aeolian harfy, aw czasach sowieckich nie została umieszczona z unikalnej poziomy elektronicznych Liparyjskie harfa”, który brzmiał dwadzieścia lat. Od 2008 roku pełni funkcję harfy sprzętu audio.

galeria akademicki

W Piatigorsk, ten budynek widać z każdego punktu – lekkie i łatwe, to wypełnia duszę radością. Znajduje to cud w Goryachevodskaya Valley, który stracił między wewnętrzną grani i góry gorąco.

Kiedy ośrodek był w powijakach, podstawowa życie gotowany w gorących źródłach i kąpieli, znajdujących się w ich pobliżu. Kilka w odległości od ziemi uderzyło nieznanego źródła letnią wodą. Tylko dzięki lekarza Moskwie Fedoru Gaazu udało się znaleźć swoją moc uzdrawiania. Jego odkrycie lekarz nazywa elżbietański siarkowych studni.

Wkrótce głodny gojenie osiągnął tu niekończący się strumień, a wielu z nich byli przekonani, że im więcej wody pijesz, tym szybciej odzyskać. Tak pili codziennie do trzydziestu okularów.

W między „procedur” ludzi chodzących w pobliżu. Jednak taki przyjemny spacer w dobrej dobrej pogody. A jeśli to przenikliwy zimny wiatr lub ulewa? Dlatego w tym miejscu został zbudowany prostego szopy, który wkrótce został zastąpiony przez drewniany jeden.

Kiedy namiestnik Kaukazu stał MS Woroncowa – inteligentny człowiek, który miał delikatny smak, budowa galerii zaczęło. Realizator projektu, wybrał architekta Anglik Samuel Upton że zbudowany krymskiej pałac Woroncowa. Architekt zlecono budowę w stolicy galerii źródeł mineralnych. Wikariusz słusznie uważa się, że reszta w tych warunkach będzie bardziej przyjemne do picia wodę, a przy dobrej pogodzie i przy złej pogodzie.

Architekt wypełnił wolę Woroncowa. Niestety, piękne stworzenie Upton dawna stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Pod koniec XIX wieku, lekarze tego popularnego kurortu postanowił pić wodę mineralną jest bezużyteczny. I galerii, a sam źródłem okazały się zbędne. Jego stały hale przystosowane do różnych celów – oddziałach, schronisko dla ubogich, pomieszczenia do odbioru kąpieli. Były nawet kawiarnia i restauracja. W 1925 roku ośrodek stał się nową galerię medyczny i naukowy zawdzięcza swoją obecną nazwę na cześć niezwykłej dacie – dwusetnej rocznicy Rosyjskiej Akademii Nauk.

To miasto harmonijnie łączy naturalnych i sztucznych atrakcji. Pyatigorsk i jego mieszkańcy są dumni ze wspaniałych grot, istniejące na tej ziemi. Więcej zapoznania się z nimi.

grota Diany

Pierwotnie budynek ten został nazwany Grotto Elborus, na cześć pierwszego wejścia na Elbrus wyprawy. Zdarzenie to miało miejsce w 1829 roku. W 1830 roku architekt Dzhuzeppe Bernardatstsi stworzył projekt, który w 1831 roku został zbudowany i grota w pełni wykończone. Przy wejściu umieszczono dwie deski wykonane z żeliwa, które w rosyjskim i arabskim zostały napisane szczegóły wynurzania. Później została zmieniona. I nazwali grocie Diana – patrona polowań w mitologii rzymskiej.

Jaskinia ta jest sztucznie wykute w skałach na góry gorąco. Jest ozdobiona kolumnami kamiennych. Grot łuk z trzema wejściami określonymi tuf popielate. Podłoga pokryta jest ciosanych płytami. Wewnątrz na specjalnych wspornikach została ustalona półkolisty ławki dobrze wypolerowanych płyt. W środku pomieszczenia na podium ustawić stół wykonany z polerowanego kamienia. Przed wejściem wyposażony plac i obsadzone białych róż i akacja.

Ta grota jest nierozerwalnie związana z imieniem wielkiego rosyjskiego poety M. Yu. Lermontova. Kochał odwiedzić tutaj. Kilka dni przed jego tragiczną śmiercią Michaił przyjaciółmi wystawił tu „wiejskiej partii”.

Ostatnia poważna renowacja została przeprowadzona z groty w 1974 roku. Fakt, że tu był wielkim poetą, pokazuje tabliczkę.

Gdzie mieszkała księżniczka Mary

Jak wiecie, wizerunek księżnej zbiorowych. Bohaterka powieści w domu na ulicy Kirowa, 12 „osiadł” węgierski malarz Mihaly Zichy, kiedy w 1881 roku przybył do miasta, aby zbadać jego atrakcji. Pyatigorsk uderzył mistrza swoim pięknem. Spacery ulicami, widział, że był to niepozorny dom. Jest on przedstawiony na kiedy ilustracjami do Lermontowa historia jak w domu księżnej Marii. To było typowe dla tego czasu drewnianej konstrukcji, która znacznie później została pokryta cegłą. Obecnie jest to budynek, w którym żyją ludzie.

Pamięć poety

Generalnie, nazwa poety w mieście jest związana z wieloma atrakcjami. Pyatigorsk – miasto, w którym spędził ostatnie lata swego krótkiego życia, pisał swoje najlepsze prace, a spotkał swoją śmierć.

Podczas tworzenia parku Bracia Emanuelevskogo Bernardazzi stworzył dwa Grot: mały i duży. Ostatni – naturalne pochodzenie. Jest to niewielka jaskinia, która jest tylko nieznacznie pogłębił. Od 1860 roku, stał się znany jako grocie Lermontowa.

Na początku ubiegłego wieku, dyrektor CMS Khvoshchinskiy postanowił zbudować w Pyatigorsk konstrukcji z metalu i szkła. została podpisana umowa na budowę galerii z polskiej firmy „Ow. Gostynsky & Co”. Galeria otwarta dla publiczności na początku 1902 roku. Mieszkańcy natychmiast nazwał go „galeria Lermontow”. Do dnia dzisiejszego jest to pozostały praktycznie niezmienione. Dziś należy do Państwowej Filharmonii. Posiada sale wystawowe i koncertowe. Były takie luminarze jak Yermolov, Chaliapin, Majakowskiego, Sobíňov i innych.

Miejsce pojedynku M. Yu. Lermontova pomnik dzisiaj zauważyć prace BM Mikeshina. Muszę powiedzieć, że jego projekt dokonał istotnych zmian, których autor był niezadowolony.

muzea

Na ulicy Braci Bernardazzi, w pobliżu wejścia do parku „Flower Garden” jest Muzeum Historii Piatigorsk. Został założony w 1905 roku. Jego ekspozycja ponad 100 tysięcy eksponatów, które wprowadzają odwiedzających do kultury, historii i przyrody tego wspaniałego miasta od najdawniejszych czasów.

Muzeum posiada czaszkę i niektórych częściach południowej słonia szkielet, który żył na ziemi ponad milion lat temu. Zainteresowanie zwiedzających to maska Aleksandra Makedonskogo czasy rzymskie. Poza tym prezentuje wyjątkową kolekcję broni palnej i broni białej.

National History Museum of Piatigorsk oferuje wyjątkową kolekcję dzieł rosyjskich i zagranicznych artystów w wieku 18-19.

Kolejnym punktem na naszej trasie w niepełnym wymiarze godzin miasta staną się muzeum „Pierwsze kroki z energii elektrycznej.” Znajduje się on w małym domku w pobliżu elektrowni cieplnej budynku. Od 1997 roku stał się pamiątką, a rok później dołączył do stowarzyszenia „kluby rosyjskiej UNESCO.

Verzilin dom jest częścią Muzeum rezerwy M. Yu. Lermontova. Ten zabytek historyczny i kulturowy mający wartość federalnego. Budynek jest typowym prowincjonalnym miastem zbudowanym na początku 19 wieku – jednokondygnacyjny, zbudowany z drewna na kamiennej podmurówce, ma dach żelaza. Dom został wybudowany w 1822 roku. Siedem lat później został zakupiony przez MI Verzilin. To tu 25 lipca 1841 wielki poeta został wezwany do pojedynku. Na fasadzie tego domu wisi tabliczka.

Przez cały 19th century dom własnością rodziny Verzilin. W 1920 roku został znacjonalizowany. W 1945 roku utworzono tam muzeum „Dom Lermontov”. Pod koniec lat czterdziestych w domu otworzyła dział literacki w muzeum, które opowiada o życiu i twórczości poety. W 1968 roku wystawa została zaktualizowana. Opowiada historię Lermontowa na Kaukazie.

Chiński altanka

Taki tytuł otrzymała ze względu na ekscentryczne formy architektonicznej. Wcześniej było zdobione szkło kolorowane, ponieważ jest on nazywany „kolor”. Pojawił się w Piatigorsk w 1902 roku, ale został zniszczony. W 1974 JF Shahovskaya, słynny rzeźbiarz stworzył nową altankę, który oferuje wspaniały widok na Mashuk Mountain, Elbrus i Beshtau i panoramę miasta.

awaria jezioro

dziedzictwo naturalne Pyatigorsk to niezwykła jaskinia ma kształt stożkowy. Na jej dnie rozpryskiwania dość dużą jezioro Kras, wypełniony wodą mineralny jasnego koloru (ze względu na dużą zawartość w siarkowodór i bakterii siarkowodoru). Jego długość wynosi piętnaście metrów, szerokość – jedenaście. Raz w 1858 roku, został wykopany tunel o długości pięćdziesięciu ośmiu metrów, woda uzdrowienie użyto do kąpieli. W 1885 roku, jezioro i tunel w Gap jaskini zostały konsekrowane, aw specjalnej niszy groty ustalono ikonę Matki Bożej, która została później zastąpiona przez ikonę Healer Pantelejmona.

opinie

Pyatigorsk odwiedził byli zadowoleni z ich wizyty. Ich pozytywne sprzężenie zwrotne związane z niezwykle pięknej natury tych miejscach, okazja, aby zobaczyć na własne oczy unikalnych zabytków.

Wiele dobrych rzeczy są pracownicy muzeum, którzy próbują przywrócić i pielęgnować bezcenne eksponaty związane z historią i kulturą ich rodzinnego miasta. Wielu powie, dobrze przemyślany plan podróży wycieczki i profesjonalizm miejscowych przewodników.

Ludzie w najbliższych Piatigorsk do leczenia, pozostawiając zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Pierwszy wiąże się z niezaprzeczalnie korzystny wpływ wód leczniczych na ich ciałach i znaczną poprawę zdrowia.

Negatywne opinie są najczęściej związane z nadmiernie wysoką cenę biletów do kompleksu sanatoryjnego.