495 Shares 7074 views

Jagody Duke: Opis gatunku i cechy uprawy

Większość użytecznych roślin leśnych – zioła i jagody – są z powodzeniem uprawiana przez ogrodników w domu, w ogrodzie lub w ogrodzie. Naukowcy w wyniku serii badań hodowlanych mogłyby udoskonalić niektóre z odmian krzewów owocowych, przemieszczających, nowych, bardziej plonowanie odmian przystosowanych do ekstremalnych warunków uprawy. Otwiera się lista malin i truskawek, uzupełnia żurawiny i borówki, aw ostatnich latach coraz borówki Duke, są popularne wśród amatorów ogrodników.


Jagoda ma korzyści dla zdrowia: reguluje przemianę materii, działa naturalny przeciwutleniacz, sprzyja normalizacji widzenia.

Certyfikat botaniczna rośliny

W porównaniu z ich dzikich krewnych, to borówka ma duże wymiary i jagody z krzaka. Jagody Duke wyciągając z pędów słonecznych może dochodzić do 160-200 cm wysokości. Ze względu na rzadkie zavetvlennosti wszystkie pędy są dobrze ogrzane słońcem, która promuje intensywny wzrost, tworzenie dużych jagód i jednolitą jakość ich dojrzewania. Więc potrzeba rozrzedzenia jest całkowicie wyeliminowane.

kwiaty

Kwiaty przypominają dzwoneczków miękki różowy kolor. Na liście umieszczone są umiarkowanie, tworząc ciekawy efekt dekoracyjny.

listowie

Kształt i kolor liści różnią się piękny dekoracyjny wygląd, że upadek, ubrany w kolorze fioletowym, nie można nie dziwi. Wylądował na terenie takiego zakładu, można uzyskać nie tylko użyteczne jagody owocowania, ale również atrakcyjny wygląd rośliny.

jagody

Jagody (stopień Duke) – jagody średniej zapadalności, dojrzewanie owoców, który zbliża się do końca lipca.

Owoce odznaczają się dużą wielkość, o średnicy 2 cm. W formie są one były okrągłe. Przypominają jagody, ale o bardziej delikatnej barwy światła. Wewnątrz soczyste i mięsiste.

Zbierać jagody są zawsze miłe: są duże i łatwo odłączane od arkusza. Ze względu na gęstość powłoki zewnętrznej z jagodami, są one przechowywane przez długi czas i są łatwe do transportu na długich dystansach.

Ciekawe! Przechowywać trochę czasu na zimno, jagody nabiera nowego smaku.

Jagodowe nadaje się również do zera.

Okres kwitnienia borówki

Początek kwitnienia występuje w maju. Zewnętrznie przypomina krzew ozdobny, na których na pierwszy rzut oka i nie zostało stwierdzone, że w rzeczywistości jest jagody, przygotowując przynieść plon.

Z nagłym wystąpieniem Może mrozy lub nagłego spadku temperatury innych owoców generalnie nie kwitną. Czasami proces ten towarzyszy przelania kwiatów, co prowadzi do całkowitej utraty produktywności w buszu w tym roku. Jagody Duke – mrozoodporna. Ona nie boi się gwałtownych zmian temperatury i szczęśliwych gospodarze roczne żniwo słodkich.

produktywność

Indykatory wysoką wydajnością. Z jednego krzaka 4-6 kg łatwo zbierane jagody i stworzenie korzystnych warunków wzrostu i starannej opieki – i 8 kg jagód, które spłaca na bóle ogrodnik jagody Duke. Liczba ogrodnicy zauważyli tendencję stałą owocowania. Wskaźniki wydajności mogą być utrzymane na tym samym poziomie co roku, jeżeli zakład w celu zapewnienia właściwej opieki.

Przydatne właściwości Borówki

Jagody są zaznaczone nie tylko wysokiej smak, ale także użyteczne. Borówka zawiera bogatą kompleksu witaminy: C, B 1, B 2, A i C spożywania owoców pozwala uniknąć wielu chorób. Dlatego w tradycyjnej medycynie jest szeroko stosowany przez kłącza i zakończenie pozostawia Jagody Duke. Opis zakładu pokazuje swoje lecznicze właściwości.

Sadzenie i pielęgnacja krzewów jagodowych

Uprawa borówki, a także inne owoce w ogrodzie, ma swoje osobliwości, których zignorowanie może prowadzić do niskiej wydajności krzew lub całkowitej utraty w wyniku niewłaściwej pielęgnacji.

Które mogą zabić swoją fabrykę

Rozprzestrzeniania pogłoski o jagód rosnących w miejscach bagienne gleby, ale to nie jest zalecane. Roślinność na obszarach podmokłych w przyrodzie nie znaczy, że sadzenie jagód Duke koniecznie wykonywane w tych samych warunkach. To może prowadzić do śmierci rośliny. Jest to jeden z najczęstszych błędów przy uprawie borówki w domu. Do sadzenia nie są odpowiednie miejsca Shaded. Lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do otwartej przestrzeni na stronie. Ogrodnicy popełniać błędy i pojenia oraz w doborze gleby, aw konkretnego zastosowania podczas uprawy borówki.

Aby nie trzeba wyrzucać drogich zakupionych sadzonek, zapoznanie ze specyfiką praktyk rolniczych takich jak jagody, borówki Duke. Opis odmiany pomoże Ci zidentyfikować złote zasady pielęgnacji roślin domowych i uzyskać wysoką jakość plonu w końcu.

Funkcje sadzenia roślin

Wyładunek odbywa się w dobrze powierzchni słonecznych, korzystnie osłonięte od surowych wiatru. Pomimo upału i światło-kochający, rodzaj Blueberry Duke przynosi wielkie mrozy do -34 o C.

Jagodowe różni się nacisk na glebę. Roślina staje się bardziej aktywne w glebach lekkich o dużej kwasowości (3,5-5), piaskowce, torfowisk.

Jeżeli gleba nie osiąga zalecanego wskaźnik kwasowości, możliwe jest, aby nawóz. Zastosowanej dla dowolnego z kwasem, w ilości 25-30 g na 12 litrów wody. Podlewanie może nie wszystko jest w łóżko, a jedyny otwór wokół rośliny.

Gleba w bawełnę zamulchirovat zalecana grubość warstwy trocin sosnowych do 10 centymetrów. Po zostawieniu roślinę raz, nie można się martwić o częste przeszczepów. Kolejny etap przemieszczania roślin w bogatej glebie, będzie nie wcześniej niż spędzić 20 lat.

Przycięte krzewy, od szóstego roku życia, pozostawiając cztery młode i stare gałęzie.

technika nawadniania i nawóz do borówki

Blueberry – roślina, woda kochający. W tym przypadku konieczne jest zorganizowanie Yagodnikov obfite i systematycznego podlewania. Ważne jest, aby nie przesadzić podczas podlewania i unikać stojącej wody, ponieważ może to doprowadzić do gnicia systemu korzeniowego i szybkiej śmierci jagodami.

suszenie gleba jest złe dla rozwoju młodych krzewów. Standardy podlewania jagodowe Duke podobnego schematu łóżek nawilżania z marchwi lub ziemniaków.

Karmienie przyczynić się corocznie. Jagodowe układ korzeniowy drzewa musi wystarczającej ilości azotu, ponieważ nawozów stosowane w dużych dawkach, w celu uzupełnienia ich fosforu lub potasu opatrunków.

Ważne! nie może być stosowany do nawożenia kompost jagód lub wszelkiego rodzaju nawozu!

Do nasycenia gleby wokół tulei azotu można stosować siarczan amonu (30-35 gramów krzewów wystarczy) lub azotan amonu (30 g na krzew).

Stosowana ilość nawozu azotowego

Nawóz zaleca się przeprowadzić w 3 etapach:

  • 50% dawka – w zarodku;
  • 30% dawkę – przed kwitnieniem;
  • 20% dawki – do początku dojrzewania owoców (czerwiec).

Nawóz lub fosforan potasu nawozy stosowane są dwa razy: – główne części wczesną wiosną i czerwca, kiedy owoce jagód.

To jest najlepsza dla nawozów superfosfatu i siarczanu potasu.

Ochrona przed chorobami i szkodnikami

W celu zapobiegania chorobie i infekcji, wpływając jagody i odpychają szkodników tulei potraktowane fungicydami. Dopuszczalny posiadający kilka etapów przetwarzania:

  • na wiosnę, jak tylko drzewa jagodowe kwiat liście: do 3 razy w odstępach 7-10 dni;
  • Po zebraniu jagody;
  • jesienią, gdy liście opadają już.

Najlepiej rośnie w regionie o klimacie umiarkowanym nadaje mrozoodporne odmiany Blueberry Duke. Liczba ogrodnicy podkreślić jego jakości mróz, ale przeznaczyć jedną cechę. Kiedy trochę śnieg mroźny zimowy berry wymaga dodatkowej ochrony, ponieważ system korzeniowy jest słabo chroniony i może być wyblakły. Ponieważ istnieje potrzeba dobrze otoczyć krzaka.
Jagody Duke – krzew, jeden sezon daje do 6 kilogramów owoców jagodowych, w tym różnorodności odmian jako hodowcy coraz częściej wybierają się do uprawy tej rośliny jest.