820 Shares 2379 views

Czym jest eutanazja

Spory dawna prowadzone w naszym kraju o potrzebie wprowadzenia eutanazji dla danej osoby. Czym jest eutanazja? Greckim oznacza to zakończenie życia człowieka (lub zwierzęcia), który jest śmiertelnie chory. W niektórych krajach europejskich (Belgia, Hiszpania, itd.) Jest oficjalnie dozwolony eutanazja. Prosta odpowiedź na pytanie o potrzebie wprowadzenia eutanazji dla osoby jest bardzo trudne. Podczas gdy w niektórych krajach, procedura ta ma uzasadnione podstawy.

Czym jest eutanazja

Wielu uważa, że jest on środkiem zbawienia od cierpienia. Do tej pory tylko eutanazja zwierząt jest oficjalnie dopuszczone w Rosji, ale tylko w tych przypadkach, gdy istnieją wskazania medyczne. Zdrowe zwierzę (PET jeśli nagle jesteś zmęczony) nie można uśpić. Środek ten jest głównie dla nieuleczalnie chorych (lub uszkodzonych) zwierząt. Procedura odbywa się za ekspertów, lekarzy, lekarz weterynarii, klinikach weterynaryjnych lub w domu. Czym jest eutanazja i jak to się robi? Ważne jest, aby prawidłowo obliczyć ilość podawanego leku do pacjenta, masy ciała zwierzęcia, wówczas procedura odbędzie się bez komplikacji. Sobie sprawę, że zwierzę jest poważnie chory, nie zawsze jest pożądane, dlatego, aby podjąć decyzję w sprawie procedury eutanazji trudnym.

Wiele chorób towarzyszą ciężkich objawów (częste drgawki, mimowolne defekacji) i zwalnia eutanazji zwierząt domowych z nadchodzącej agonii. Wiele zwierząt żyć bardzo długo, ale, podobnie jak inne żywe istoty, wieku. W tym przypadku, pies (i innych zwierząt), wiele z tych umiejętności są tracone, a zwierzę staje się niewykonalna. W tym przypadku eutanazji psów jest również całkiem uzasadnione. Eutanazja jest również nasz mały regresu w przypadku kontuzji niezgodnych z życia.

Więcej eutanazja co może wyjaśniać spetsialist- weterynarza. Sama procedura może być przeprowadzona wyłącznie przez lekarza. Eutanazja – śmierć jest lek. I jak słusznie ona odbyła, będzie to zależeć od tego, co będzie czuć swojego zwierzaka. Pierwszym krokiem w realizacji tej procedury jest iniekcji (Drugs „Propofol” „sodu thiopental”) do ogólnego znieczulenia zwierzęcia. Znieczulenie pozwoli zanurzyć go w głęboki sen, a liczba będzie się funkcji organizmu – Silnik, wrażliwości na ból, zamykany na ośrodkowy układ nerwowy. Najważniejsze wskaźniki w tym przypadku – bicie serca i oddychanie. Zwierzę jest w stanie przedoperacyjnym. W następnym etapie po leku przychodzi do zatrzymania akcji serca. Przez 15 minut (w odstępach co 5 minut) następuje ustalenie śmierć. Dopiero wtedy można sobie z pochówku martwego zwierzęcia.

Wielu nie w pełni zrozumieć, co eutanazję zwierzęcia, i zgodzić się na przeprowadzenie tej procedury w domu. Ale konieczne jest również pomyśleć przed podjęciem takiej decyzji, bo dla ciebie to może być dużo stresu. Jednym z głównych argumentów przeciwko eutanazji w domu – to trzeba postępować ciało zwierzęcia jest pochowany. Kliniki są zwykle przewidziane dla usług rytualnych. I wszystkie kłopoty zakopać ciało nabierze specjalnego serwisu. Ponadto, w procesie eutanazji jest niemożliwy do przewidzenia, jak zwierzę będzie się zachowywał. Jest możliwe, że będzie agresywny i może cię zranić i weterynarza – w tym przypadku wszystkich klinikach usług. Musimy zrozumieć, że przy podejmowaniu decyzji o eutanazji zwierząt, występują naprężenia. Jak się czujesz wiedząc, że twój ukochany pet zmarł w swoim domu? Najlepiej jest przeprowadzać eutanazji w szpitalu pod opieką specjalisty i być obecny w tym samym czasie, czy też nie – ty decydujesz.

Jest możliwe, że eutanazja dla osoby, która ma być prawnie dopuszczalne w Rosji, a także innych krajów cywilizowanych.