349 Shares 2027 views

Kalanchoe Kalandiva

Piękna roślina domowa, ciesząca się kwitnieniem w czasie, gdy mrozy i wszystko pokryte jest śniegiem, chociaż kwitnie wiosną. W warunkach szklarni (a także w mieszkaniach) można osiągnąć kwitnienie w każdym sezonie. Kolorystyka kwiatów jest różna: biały, różowy, żółty, pomarańczowy, czerwony i liliowy również występuje. Parasole są duże. Okres kwitnienia wynosi około dwóch tygodni. W kalanchoe Kalandhiva są przedstawiciele średnich (około 40 centymetrów) i bardzo miniaturowych (nie więcej niż 15 centymetrów).


Kalanchoe Kalandiva. Troska

Zakład jest bezpretensjonalny. Bardzo prosta w obsłudze, ponieważ nie wymaga dużo czasu, nie wymaga specjalnych warunków, prawie nie jest narażona na choroby. A jego włamywacze "nie obrazują". Prawdopodobnie tutaj działa naturalna "solidarność", istnieje poczucie, że nawet szkodniki rozumieją, że roślina ta jest nie tylko piękna, ale również użyteczna. Ale o tym później (w ostatniej części artykułu).

Preferuje dobre oświetlenie (idealne miejsce jest parapetem). Nie jest konieczne obfite podlewanie roślin. Częste nawilżanie nie lubi, ale jeśli nie woda przez długi czas, nieuchronnie opuści dolne liście (najpierw żółkną, a następnie spadną). Jednak po długim kwitnieniu, powinieneś nadal pozwolić kwiatowi odpocząć, dając suszy przez trzy tygodnie. W tej chwili należy zmniejszyć intensywność oświetlenia i temperatury (do 15 stopni). Te ostatnie warunki są pożądane, ale nie są konieczne. Latem warto wziąć roślinę pod otwartym niebie. Jak widać, dbanie o Kalanchoe jest dość proste.

Kalanchoe Kalandiva może kwitnąć w każdej chwili, częściej – w grudniu. Jeśli chcesz opóźnić kwitnienie, przedłużając je do kwietnia, regularnie usuwaj wierzchołki łodyg, zaprzestań tej procedury w listopadzie. Chodzi o to, że peduncle pojawiają się na końcach pędów, a jeśli są regularnie oskubane, rozkwit może się nigdy nie rozpocząć. Dlatego nie bierzcie wielkiego zainteresowania formacją.

Pasynkovanie spędza cały rok. W tym celu są odpowiednie sadzonki (rozmnażanie wegetatywne). Roślina wymaga okresowego odmłodzenia, gdy korona rośnie z czasem, pędy są wysuwane, a stare pnie stają się grube i od wewnątrz są lignified, gołe z zewnątrz. Z tego powodu kalandria Kalandiva traci zwartość korony, rozprzestrzenia się, luźno, wymaga więcej miejsca.

Wzrost rośliny będzie mniej burzliwy, jeśli zostanie posadzony w małych garnkach, rzadziej podlewa się i jeszcze rzadziej nawożony. Nawiasem mówiąc, nawozy azotowe są przeciwwskazane do kwiatu: nigdy nie widzisz kwitnienia, ale wegetatywna masa wzrośnie skokowo.

Sadzonki dają korzenie zarówno w wodzie, jak iw glebie. W wodzie będzie to szybciej (wystarczy tylko jeden tydzień, po czym można je posadzić w ziemi). Gromadzenie się w glebie także nie wymaga specjalnych warunków. Głównymi wymaganiami są włókno, mokro, luźna gleba, ale nie ciężka. Zakład może umierać z powodu braku powietrza i stagnacji wilgoci. Dlatego należy używać gleby ogrodowej zmieszanej z torfem, z dodatkiem posiekanego mchu lub włókna kokosowego. Nawiasem mówiąc, przeładunek Kalanchoe jest bardzo dobry, niezależnie od pory roku.

Bądź ostrożny przy wyborze sadzonek. Jeśli pędy są stare, skróć je do 8-7 cm. Lepiej zabrać sadzonki z młodych pędów. Po zakorzenieniu roślina będzie miała dobry kształt i gałąź trudniej.

W celu zbadania użyteczności tego zakładu przeprowadzono wiele eksperymentów. Okazało się, że sok jest nisko toksyczny, leczy rany i oparzenia, znacznie hamuje rozwój zapalenia w fazie wysiękowej. Kalanchoe ma niesamowitą zdolność wyrównywania wrzodów i ran, epitaksuje (leczy i przywraca) uszkodzone obszary. Dlatego stosowano ją w medycynie weterynaryjnej, w stomatologii, gastroenterologii, chirurgii, położnictwie-ginekologii, okulistyce, praktyce otolaryngologicznej.

284 shares 4304 views
792 shares 3415 views