356 Shares 3230 views

Jesień i wiosna pielęgnacja po kwitnieniu irysów

Iris – niezwykle piękny kwiat, od greckiego słowa oznacza „Tęcza”. Jego elegancki kształt i różnorodność kolorów fascynuje nie tylko fanów, ale także profesjonalnych ogrodników na całym świecie. Starożytna legenda opowiada o pierwszych irys, który był tak piękny, że wiatr i woda, zafascynowany jego świetności, rozbił nasiona kwiatów na całym terenie. Rzeczywiście, w wielu częściach świata można znaleźć cud, stonowane wiele niesamowitych doskonałości i łaski. Wiele kłopotów nie dostarcza ogrodników tęczówki. Pielęgnacja w domu jest dość prosta.


Cechy obchodzi po kwitnieniu

Irysy są nie kapryśny, dobrze rosną i bez uwagi ich właścicieli. Ale okres świetności kolorach i może być przedłużony, a jeśli trochę kolorów nadal obchodzi. Troska po kwitnieniu tęczówki ma pewne osobliwości. Nawet w okresie wzrostu należy usunąć codzienne kwiaty, które więdną. Po całkowitym szypułek suszenia pożądane, aby całkowicie usunąć (rozbicia). To powinno być wykonane z najwyższą starannością, tak aby nie uszkodzić liści. W tym czasie (w połowie sierpnia) powinien zatrzymać podlewania roślin, jego rozluźnienie i pielenie w jaki sposób można lepiej przygotować się do kwiatka zimowym.

Troska po kwitnieniu tęczówki leży w radykalnych metod. Niektórzy doświadczeni ogrodnicy wolą po prostu usunąć łodygi i pokroić prawo roślin u nasady. Wierzą, że w przyszłym roku pomoże wzrost obfitych i jasnych kolorach kwiatów. Więdnięcie wynika wskazuje, że jest to możliwe do zrobienia przesadzania roślin, jeśli to konieczne.

Jeśli prawidłowo dbać o irysów w odpowiednim czasie, aby przeprowadzić niezbędne czynności, zakład będzie zdrowe przez długi czas będzie zadowolić ich właścicieli. W pewnym momencie te wspaniałe kwiaty mogą rosnąć około pięciu lat. Po tej opieki przepisy wymagają dzielenia i przesadzania roślin. Ta prosta procedura odbywa się we wrześniu i traktować je jako irysów opieki po kwitnieniu. Aby podział roślin cierpiał mniej bolesne, należy użyć ostrego noża i czysty ogród. Kłącza należy podzielić tak, że każdy segment miał kilka liści. Ponadto, wszystkie rośliny powinny być suszone w słońcu, posypać popiołem plastry i posadzone w ziemi.

Cechy obchodzi się wiosną

Pielęgnacja z irysów wiosną nie jest szczególnie różni się od opieki nad innymi kolorami. Jest to konieczne, aby rozluźnić glebę paszy roślinnego, usuwania chwastów na choroby i szkodniki bojowych, podlewanie. Ale są pewne cechy. Na wiosnę, gdy tylko zejdzie śnieg, trzeba delikatnie wymieszać osłonę widelca. To całkowicie usunięte podczas uruchamiania gleba odwilży. Najpierw zwolnić kłącza, usuwanie ziemi. Następnie wyciąć liście w ubiegłym roku i przeprowadziły dokładną inspekcję zakładu. Należy zwrócić szczególną uwagę na kłącza, powinny one być całkiem solidne. Jeśli nie było rot, należy oczyścić do zdrowej tkanki. Wiosna musi nawozów.

Troska po kwitnieniu tęczówki nie wymaga specjalnych umiejętności, ale jest niezbędne do zachowania zdrowia całej rośliny.