277 Shares 6973 views

W jakiej kolejności wspinać się zębów u dziecka oraz w jakim wieku? Czy są jakieś wyjątki?

Z narodzinami nowego członka rodziny rodziców nabyć wiele różnych problemów i obowiązków. Mama i tata są zawsze ściśle monitorować dietę dziecka, jego wzrostu i rozwoju. Bardzo ważnym wydarzeniem w rodzinie każdy okruchów jest pojawienie się pierwszego zęba. Dzieje się tak zawsze inna. W tym artykule dowiesz się, w jakim celu wspiąć zęby dzieci. Aby dowiedzieć się, funkcje i kolejność występowania tworzenia kości. Warto również wspomnieć, i możliwe wyjątki i przypadki szczególne. Spróbuj zrozumieć, kiedy i w jakiej kolejności powinny wejść w zębach dziecka.


Zęby cielęcej

Zaznacz te formacje występują w łonie matki. Mniej więcej w połowie ciąży ustala liczbę i kolejność wyrzynania zębów mlecznych.

Należy zauważyć, że trzyletnie dziecko powinno nabyć kompletny zestaw struktur kostnych jamy ustnej w ilości 20 sztuk. Kolejność i czas ich występowania może być indywidualna. Jakie są zasady? Kolejność, w jakiej pełzać zęby Twojego dziecka są zwykle? Przyjrzyjmy się szczegółowo.

Pierwsza para

Po pierwsze, istnieją dolne siekacze. W jakiej kolejności wspinać zębów u dzieci? Lekarze mówią, że para może pojawić się równocześnie lub w odstępie kilku dni. Nie ma znaczenia, z prawej lub lewej siekacz rozpoczął ten proces.

Najczęściej dolne siekacze pojawiają się w wieku 6-7 miesięcy. Jednak normą jest, jeśli zakres jest rozszerzony do 4-9 miesięcy.

Druga para

Po dolnych siekaczy powinien pojawić górne zęby. W jakiej kolejności wspinać zęby dziecka w tym przypadku? Pierwszy może pojawić się w lewo lub w prawo siekacza. To absolutnie nie ma znaczenia. Jednak tną siebie. Przerwa między ich wygląd może się wahać od kilku godzin do kilku tygodni.

Statystyki mówią, że najpierw na stronie kutra, który wyciąć pierwszy dolny ząb w tej parze wydaje. Dzieje się tak najczęściej w wieku 8-9 miesięcy. Jednak lekarze są dozwolone zakres 6-11 miesięcy. Nie powinno być duża luka między pojawieniem górnych i dolnych siekaczy. Najczęściej jest to okres jednego miesiąca.

Trzeci (boczne) siekacze

Kolejność, w której zęby dziecka wspinać się dalej? Kolejna para pojawiają siekacze boczne. Po pierwsze, występuje na górnej szczęce. W ten pierwszy może pojawić się w lewo lub w prawo zęba – to nie ma znaczenia.

Proces ten odbywa się w wieku około 10 miesięcy. Jednakże, dopuszczalny zakres wynosi od 7 miesięcy do jednego roku. Odstęp między pojawieniem się pierwszego oraz drugiego zęba danej pary nie powinien przekroczyć 40 dni.

Czwarta para (niższe siekacze boczne)

Kolejność, w której zęby u dzieci wspinać? Postępuj zgodnie z siekaczy dolnych bocznych. Proces ten trwa około jednego roku życia. Dopuszczalny zakres może być od 9 do 15 miesięcy.

Najczęściej na boku, z którymi był na górze pojawia się pierwsza strona dolnego noża. Jednak nie jest to regułą.

Górne i dolne zęby trzonowe

Te zęby pojawiają się przed kłami. To jest normalne. Coraz częściej jednak w ostatnich czasach są wyjątki. Po pierwsze istnieje górna para. Dopiero po 10-60 dniach można znaleźć dolne zęby trzonowe.

Najczęściej wygląd tych zębów występuje w wieku od półtora roku. Warto zauważyć, że zęby trzonowe są szersze. Dlatego ząbkowanie danych może towarzyszyć gorączka, utrata apetytu i niepokój.

Pojawienie się kłów

W jakiej kolejności wspinać się zębów u dziecka? Zdjęcia i obrazy wspólnych sekwencji zostaną zaprezentowane na uwagę w tym artykule. Kły pojawiają się zwykle w wieku od półtora roku do dwóch lat. Jednak zdarza się, że nie pochodzą one znacznie wcześniej niż parę zębów trzonowych. Przy tych okazjach nauczyć dalej.

Często erupcja kłów towarzyszy ból dziąseł, katar i zmiany w stolcu. Jednak wszystkie te objawy są natychmiast po pojawieniu się zębów.

Druga grupa trzonowych

Ponadto są górne i dolne (drugie) trzonowe. Proces ten odbywa się w wieku od dwóch do trzech lat. Najczęściej miało to objawy początkowe, pomimo faktu, że zęby są wystarczająco szerokie.

To właśnie ta grupa wygląd zębów trzonowych zębów mlecznych kończy. Następny będzie stałe zęby wyrzynają, która wejdzie do miejsca mleka spadły.

nieprawidłowości

Więc teraz już wiesz, w jakiej kolejności dziecko wspiąć zęby. Istnieją wyjątki i odstępstwa od reguł. W niektórych przypadkach jest to normą. Czasami lekarze mówią o patologii. Skąd wiesz, co jest normalne, a co nie jest?

Wczesne ząbkowanie

Jeśli twoje zęby dziecka zbyt wcześnie jest, to możemy mówić o specjalnym dziedziczności lub choroby tarczycy.

Czasami dzieci rodzą się już z jednym lub dwoma krawędziami tnącymi. Zdarza się bardzo rzadko, ale medycyna jest świadoma tych przypadkach. Najczęściej jest wskaźnikiem zaburzeń hormonalnych. Należy odnieść się do endokrynologa wykwalifikowanego celu.

później Ząbkowanie

Dzieci często nabywają pierwszy frez w wieku jednego roku. Lekarze przyznają taki przebieg wydarzeń. Jednakże, jeśli w wieku 12 miesięcy dziecko nie ma żadnych zębów, konieczne jest, aby skonsultować się ze stomatologiem i pediatra.

Odchylenie od normy jest luka między pojawieniem się pary siekaczy, kłów i zębów trzonowych ponad dwóch miesięcy. W tym przypadku możemy mówić o niedoborze wapnia, słabe wchłanianie witaminy D i innych chorób.

Naruszenie porządku

Czasami zęby dziecka wspinać tylko w czasie, ale sekwencja jest zepsuty. Tak, dość często pojawiają się pierwsze zęby trzonowe i kły nie są pierwszą grupą. Ponadto, występują przypadki, w których wybuch górnych siekaczy miały wcześniej niż w dolnej szczęce.

Jeśli wszystkie zęby stoją na swoim miejscu, najczęściej lekarze nie dają tyle odchylenie uwagę. Jednak przy silnym naruszenie porządku możemy mówić o poważnych naruszeń w układu hormonalnego.

Wrap-up i zawieranie mała

Więc teraz wiem, w jakiej kolejności i zębów u dzieci w wieku wznoszenia. Pamiętaj, że wszystkie dzieci są indywidualnie i nie rozwijać jak ich rówieśnicy. Nie powinno być wyrównane u sąsiadów, dzieci i koleżanki są inne przykłady. Należy zwrócić uwagę na to, jak się wspinać zęby Twojego dziecka.

Jeśli masz pytania lub problemy powinni skontaktować się z lekarzy. Odwiedź pediatry, dentysty i neurologa. Uzyskać porady ekspertów, a jeśli to konieczne powołanie. Życzę zdrowia i bezbolesne ząbkowanie swoje okruszki!