626 Shares 6589 views

Dimexide: recenzje, zasady użytkowania

Lekiem "Dimexide", którego recenzje potwierdzają jego wysoką skuteczność, jest środek przeciwzapalny przeznaczony do stosowania miejscowego. Substancja czynna (dimetylosulfotlenek) ma działanie przeciwbakteryjne, zwiększa czułość patogennych drobnoustrojów na antybiotyki, poprawia metabolizm w zapalnym skupieniu. Ponadto, preparat ma wyraźny miejscowy efekt znieczulający – do ich wzmocnienia stosuje się kombinację leków: Dimexyd z Novocain (1: 1). Dzięki tej kombinacji można szybko i skutecznie usunąć silny ból w stawach i tkankach miękkich.


Przezroczysta, bezbarwna ciecz, o specyficznym zapachu, służy do kompresji, balsamów i nawadniania. Substancja czynna Dobrze wchłaniany przez skórę, dostając się do krwi w ciągu pięciu minut. Maksymalne stężenie we krwi sięga 4-6 godzin i utrzymuje go przez półtora dnia do trzech dni. Ponadto lek "Dimexid" (opinie ekspertów podkreślają to) poprawia penetrację przez skórę innych leków.

Lek jest przepisywany na choroby układu mięśniowo-szkieletowego – zarówno ostre jak i chroniczne. To znacznie łagodzi ból i różne urazy, skutecznie zatrzymując stan zapalny. Metody stosowania w tym lub tym przypadku są zróżnicowane i zależą od konkretnych objawów. Tak więc leki można przepisywać w różnych stężeniach – 1: 2, 1:10 i innych. Lek "Dimexid" (opinie potwierdzają to) jest nisko toksyczny i jest wydalany z organizmu w stanie niezmienionym lub w formie dimetylosulfonu.

Lek może być zalecany u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat z rozciąganiem, siniakami, infiltrami, reumatoidalnym zapaleniem stawów, artropatią, zapaleniem kości i szpiku, zesztywniającym zapaleniem kręgosłupa , itp. Do sprasowania należy rozcieńczyć wodą (1: 1). W roztworze zwilżyć tkankę i nanieść ją na zapalone i bolesne miejsca, nakładając folię polietylenową na wierzch. Procedura jest wykonywana codziennie, przez dziesięć do piętnastu dni, trwa około 30 minut. W celu umycia troficznych owrzodzeń i ran używać 10 – 30% roztworu, w zależności od recepty lekarza. Lek "Dimexid" (opinie potwierdzić to) jest skuteczny w trądzik, krostkowe choroby skóry, egzema. Do ich leczenia stosuje się roztwory o niższym stężeniu, zwłaszcza jeśli wysypka jest zlokalizowana na twarzy. Kosmetyk często zaleca swoim pacjentom maseczki do włosów od Dimexide, zmieszane z sokiem z cytryny i olejem z łopianu – pomagają poradzić sobie z wypadaniem włosów. Zawartość leku w mieszaninie nie powinna przekraczać 25% – w przeciwnym razie można poważnie spalić skórę głowy.

Roztwór Dimexide jest doskonale połączony z innymi lekami przeznaczonymi do stosowania miejscowego – na przykład maści antybiotykowe, heparynę i troksejwazę, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania tego leku: jest to przede wszystkim nadwrażliwość na dimetylosulfotlenek. W celu określenia tego, próbkę wykonuje się nakładając na skórę niewielką ilość produktu. Brak swędzenia i zaczerwienienie w ciągu godziny sugeruje, że lek może być stosowany bez strachu. Oprócz indywidualnej nietolerancji, leki są przeciwwskazane w przypadkach upośledzenia czynności nerek i wątroby, dusznicy bolesnej, ciąży, zawału serca, udarów mózgu, jaskry, zaćmy. Ponieważ lek jest dobrze wchłaniany we krwi i wchodzi do mleka matki, nie może być używany przez matki karmiące.

Nałóż lek "Dimexide" tylko na radę lekarza. Na spotkanie bierze pod uwagę jego interakcję z innymi środkami: wzmacnia działanie insuliny, preparatów antybakteryjnych, aspiryny, nitrogliceryny.