625 Shares 8584 views

„Nitrogliceryna” od czego? Efektem ubocznym „Nitrogliceryna”

Obecnie na półkach aptecznych prostu pęka od ilości narkotyków, które przechowywane. Wiele leków można dostać, tylko mając pod ręką recepty wydanej przez lekarza, ale większość produktów z zakresu będą sprzedawane bez obecności takiego. Przez swobodnie sprzedawanych leków dotyczy „nitrogliceryna”. Z którego to pomaga, możemy nauczyć się z tego artykułu. Pomimo sławy, do leczenia konieczne jest, aby odbierać z ostrożnością.


Informacja o przygotowaniu

Nitrogliceryna (grupa azotany) szybko znalazła zastosowanie. Użyj go, rozpoczęła się w pod koniec 19 wieku, po odkryciu włoskiego Ascanio Sobrero. Początkowo była to produkcja materiałów wybuchowych.

Po dłuższej obserwacji pracowników w sklepach do produkcji materiału wybuchowego lekarza Merrill stwierdził, że pary nitrogliceryny wpływ na zdrowie człowieka.

Nieco później stwierdzono, że substancja może być używany do celów medycznych do leczenia pewnych chorób. Na przykład, po otrzymaniu skurcz można usunąć naczyń sercowych. Gdy pociągnięcia były dość kilka kropli leku go aresztować.

Od nitrogliceryny stopniowo zaczęły być stosowane w praktyce medycznej.

Dzisiaj, jeśli zapytać kogoś o „nitrogliceryna”: „Z tego, co powinno być używane”, prawie każdy powie, że jest to niezbędne dla zawału serca. Jeszcze nie pochodzić z innymi lekami, które zostały tak szybko łagodzi ból dusznicy bolesnej.

Formularz uwalnianie leku

„Nitrogliceryna” można przypisać do uroczystego otwarcia świata farmakologicznych, które występują rzadko. W trakcie jej użytkowania, a to już ponad 100 lat, a nie wymyślił bardziej skuteczne lekarstwo na „dusznicą bolesną.”

Producenci wytwarzają różne jego formy i opakowania, ale mają aktywny składnik jest taka sama. Teraz aptek można znaleźć wystarczająco duży zasięg. „Nitrogliceryna” produkowany w postaci tabletek, które należy umieścić pod językiem. Jest to pierwsza forma uwalniania leku.

Teraz moda stała się łata nitrogliceryna, która jest na tyle, aby trzymać się skóry lub błony śluzowej na substancję czynną rozpoczęła prace gojenia. Jeszcze bardziej zaawansowany jest „Nitrogliceryna-sprayu”. Pomimo faktu, że wszystkie te preparaty zawierają tę samą substancję, ich koszt może się różnić dość szeroko.

„Nitrogliceryna” – mechanizm działania

Wiele osób zapewne zadają sobie pytanie, co jest sekretem takiej przystawce działania leku na zawał serca. Cała odpowiedź leży w zasadę działania leku. Ból dusznica bolesna jest efektem ostrego niedoboru tlenu w mięśniu serca. Usuń je tylko na kilka sposobów:

 1. Zwiększenie przepływu tlenu do serca.
 2. Zmniejszyć częstotliwość i siłę skurczu serca, w celu zmniejszenia zużycia tlenu.

Wszystko to jest całkowicie zdolny do przeprowadzenia „nitrogliceryna”. Po otrzymaniu ulepszonej produkcji tlenku azotu, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, szczególnie żył. Prowadzi to do tego, że mięsień sercowy ulega zmniejszeniu dopływu krwi żylnej i częstotliwości skurczów i siła zmniejszona. Razy mniej pracy, a mniej tlenu jest wymagane.

Ale leku „Nitrogliceryna” zwiększa dopływ tlenu do serca ze względu na rozszerzenie naczyń wieńcowych, a to jest dokładnie w miejscu niedokrwienia, co prowadzi do szybkiego zmniejszenia dławicy piersiowej.

Wpływ leków po kilku minutach można zaobserwować. Tylko szybko dzieje wydalenia krwi. 40-45 minut później był już nie będzie.

wskazania

Istnieje wiele chorób, w których zaleca „nitrogliceryna”. Wniosek może wymagać jednorazowo lub długoterminowych. Można zauważyć pośród następujących wskazań:

 • Wszelkie przejawy dusznicę bolesną.
 • Skurcz naczyń wieńcowych, co może utrudnić wewnątrznaczyniowe badania.
 • Zawał mięśnia sercowego, zwłaszcza na tle nadciśnienia.
 • niewydolność serca.

 • Przed operacje neurochirurgiczne można użyć „nitrogliceryna”. Stosując ją sztucznie obniżyć ciśnienie krwi.
 • Skurcz tętnic w siatkówce gałki ocznej.
 • Dyskineza kilka odcinków układu pokarmowego.

Lekarz może zalecić stosowanie jakiejkolwiek formie. Można wybrać taki, który jest bardziej wygodne dla Ciebie.

Kiedy można podjąć „nitrogliceryna”?

Okazuje się, że lek może być stosowany nie tylko w chwilach bólu serca, ale także w niektórych innych przypadkach. Na przykład, dla zapobiegania ataku, jeśli masz do pracy fizycznej lub stres emocjonalny jest przewidywane.

To jest często przyjmowany przez pacjentów z rozpoznaniem „anginy”, gdy idzie w górę po schodach na najwyższym piętrze wielopiętrowych budynków. Zaleca się przed biorąc go pod górę, zwłaszcza w zimie, chłodno i wietrzną pogodę.

Nie można się dziwić, jeśli lekarz Ci na ataki trzustki lub kolki żółciowej przepisać „nitrogliceryna”. Przepis po łacinie, ale farmaceuci w aptece w takich zapisów są dobrze zorientowani. Takie spotkanie może być wyjaśniona przez fakt, że lek jest dobrze łagodzi skurcze mięśni gładkich przewodu pokarmowego.

Skorygować leki

Pomimo rosnącej popularności tego leku, należy pamiętać, że to wciąż lek, więc konieczne jest, aby wziąć to według pewnych zasad. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować bezpieczeństwo.

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na to, aby umieścić tabletkę pod językiem „nitrogliceryna”. Ponieważ w ustach dużo naczyń krwionośnych, lek prawie natychmiast wchłaniany do krwi, a przychodzi ulga.

Jeśli zdecydujesz się wziąć pigułkę „nitroglicerynę”, to lepiej usiąść. Niektóre można dostać zawrotu głowy, aw wyjątkowych przypadkach są omdlenia.

W starszym wieku, odbiór jest lepiej wykonywać w pozycji leżącej. W czasie ataku tabletki powinny działać w ciągu kilku minut. Jeśli ból nie puścić, można podjąć kolejną. Jeśli po 15 minutach ból nie ustępuje, trzeba zadzwonić do lekarza, albo zamknąć i zawał mięśnia sercowego.

Jeśli lek szafy „nitrogliceryna” w postaci kropli, a następnie podczas strapienie może spaść 2-4 krople na kostki cukru i utrzymać ją pod językiem aż do rozpuszczenia. Niektórym udaje się kapać bezpośrednio na lizać języka lub nawet z rur bańki.

Nie angażuj się w samoleczenia, nawet jeśli są dobrze zaznajomieni „Nitrogliceryna”. Z których zaleca się używać – wiesz coś, ale źle dawkowanie jest obarczona poważnymi konsekwencjami.

Odmiany „Nitrogliceryna”

Każdy wie, że ten lek działa szybko, ale nie na długo. Obecnie stworzyliśmy form, które są w stanie wywierać efekt terapeutyczny w ciągu kilku godzin. Leki te obejmują, na przykład nitrogliceryna przedłużonym Sustak „” „” „Trinitrolong Nitrong”.

Zaleca się zastosować wcześniej, są one w stanie zapobiec powstawaniu ataku przez kilka godzin. Substancja czynna – nitrogliceryna – zaczyna płynąć do krwi, a zatem te leki do czasu trwania działania są znacznie większe niż jego pierwotnej „brata”.

Oprócz tego korzyść, nadal są niższe w stosunku do szybkości działania, a to jest bardzo ważne w momencie ataku. Wynika to z faktu, że nie są one umieszczone pod językiem popijając wodą, odpowiednio, w określonym czasie, do rozpuszczonego leku i jest wchłaniany przez krew.

Dlatego też, jeśli atak złapał cię znienacka, nie można zrobić bez zwykłej „nitrogliceryna” w postaci tabletek podjęzykowych.

skutki uboczne

Każdy lek można zawsze znaleźć negatywne reakcje. Są one wymienione w adnotacji na lek. To, oczywiście, nie oznacza, że dany efekt jest oczywisty między wami, ale trzeba o nich wiedzieć.

Skutkiem ubocznym „Nitrogliceryna” można wytłumaczyć faktem, że rozszerza naczynia krwionośne. Obejmują następujące częste działania niepożądane:

 1. Zaczerwienienie twarzy oraz uczucie gorąca.
 2. Ból głowy, ponieważ naczynia mózgu znacznie poszerzyć i pulsować, że czasami prowokuje silny ból.
 3. spadek ciśnienia krwi.
 4. Szumy uszne.
 5. Z silnym przedawkowaniu mogą wystąpić zapaść, aż do omdlenia.
 6. Nudności i wymioty mogą być nawet frustracji krześle.
 7. Zapalenie skóry.

Formy długo działającego leku może powodować podobne skutki uboczne. Warto zauważyć, że w leczeniu długoterminowym dla nich zaczyna produkować tak wciągająca, efekty uboczne „nitrogliceryna” i jego formy jest znacznie zmniejszone lub nawet zniknąć.

Częstość dawkowania

Pacjenci, którzy cierpią na ataki serca często starają się znosić ból i nie biorą „nitrogliceryna”. Ale to nie pomaga w tej sytuacji. Jeśli atak jest nie do zatrzymania, ból może wzrosnąć, a następnie wyeliminować to będzie dużo trudniejsze.

W ciężkich przypadkach, u niektórych pacjentów w ciągu jednego dnia może mieć więcej niż 50 tabletek. Lekarze uważają dawka w niektórych sytuacjach dość rozsądne.

Większość naukowców, którzy prowadzą badania tego leku, uważa się, że ciągłe korzystanie z niej może prowadzić do przeciwnego efektu – zwiększenie częstości napadów i siły.

W związku z tym pytanie, czy możemy wziąć „nitroglicerynę”, odpowiedź jest oczywista tylko pozytywne, ale nie sprawiają, że bez zalecenia lekarza i w dużych dawkach.

Przeciwwskazania

Każdy produkt ma zawsze swoją listę przeciwwskazań, więc nie spieszy się iść do apteki i kupić leki bez recepty.

„Nitrogliceryna” we wszystkich jego postać jest całkowicie przeciwwskazane w następujących chorób:

 • Niskie ciśnienie krwi.
 • Niedokrwistość.
 • Ostry zawał serca.
 • Problemy z krążeniem.
 • obrzęk płuc.
 • Jaskra.
 • Zatrucie alkoholem.
 • Stroke.
 • wady serca.
 • Ciąża.
 • problemy z tarczycą.
 • Nerek i niewydolność wątroby.

Nie należy przyjmować „nitroglicerynę” w przypadku, gdy jesteś leczony lekiem „sildenafil”.

Jeśli zdarzy się, ataków serca, a jeśli historia recepcji „nitrogliceryna” przeciwwskazane, wskazane jest, aby omówić z lekarzem, jakie leki można zrobić w tej sprawie.

Źle tolerowane „Nitrogliceryna”

Niektóre leki po otrzymaniu czuć ostry ból głowy, zawroty głowy i zaczynają wierzyć, że po prostu nie pasują lek. Ale to ze względu na jego działanie rozszerzania naczyń. Powtarzające dawka to nie może się zdarzyć, lub objawy będą manifestować bardziej delikatnie.

Jeśli za każdym razem odbiór poczujesz, przeżywa silny ból w głowie, należy omówić z lekarzem możliwości wykorzystania tego narzędzia.

Z częstymi atakami dusznicy bolesnej sam lek można zaoszczędzić w krytycznym momencie, więc nie od razu w pierwszych objawów skutków ubocznych z niej zrezygnować. Spróbuj zmniejszyć dawkę i omówić sytuację z lekarzem.

warunki przechowywania

Po zakupie jakiegokolwiek leku konieczne jest nie tylko do podjęcia zgodnie z instrukcjami lub zaleceniami lekarza, ale także do przechowywania pod pewnymi warunkami. „Nitrogliceryna” nie może być w lewo na światłach. Przez jego działania, szybko zaczyna się rozkładać, to samo dzieje się w ciepłym miejscu.

Aby tego uniknąć, Lek należy przechowywać w lodówce. Jeśli jesteś Lekarz przepisał „Nitrogliceryna” (przepis w języku łacińskim), będziesz miał wystarczająco instrukcji dostarczonych wraz z nim. Można tam przeczytać o wszystkich wymogów przechowywania.

Instrukcje można zobaczyć taki element, który zaleca zachowanie „nitrogliceryna” do pakietu, który sprzedawany. Można to wytłumaczyć faktem, że wełna pęcherzyków i leczonych za pomocą specjalnego składu, co pozwala zachować właściwości leku.

Po odkorkować opakowania, „nitrogliceryna” i zgodnie ze wszystkimi warunkami przechowywania nie może utrzymać swoje lecznicze właściwości przez długi czas. Już po kilku miesiącach jej efektywność spada do 30%. W związku z tym, bardziej stabilną kapsułkę.

Jeśli używasz tych leków na tyle często, że jest bardzo odpowiednia tabletka, a jeśli rzadko, to najlepiej kupić spray, który ma długi okres przydatności do spożycia.

Jeśli nie chcą wziąć na drodze z fiolki lub opakowania tabletek, a Ty zdecydujesz kilka kawałków zawinięte w serwetkę i umieścić go w torebce, nie można nawet próbować, po leki transportu nie pomoże.

Porady i wskazówki dotyczące odbioru

Pomimo faktu, że większość z nas wie, co to jest „nitrogliceryna”, z którego to pomaga pewności jeszcze raz przypomnieć zwłaszcza jego wykorzystania:

 1. Nie bój się silne bóle głowy po zażyciu leku, mówi się, że lek zaczął swoją pracę. Kilka technik takich uczuć nie przeszkadza.
 2. Jeśli cierpisz z powodu dławicy piersiowej, w „Nitrogliceryna” musi być zawsze w zasięgu ręki.
 3. Kiedy zawały pożądane, aby nie używać kapsułki zawierają rozwiązania oleju, który już wchłaniany.
 4. Zażycie leku przez dłuższy czas, efektem tego jest drastycznie zmniejszona, więc trzeba zrobić sobie przerwę.
 5. W obecności chorób oczu wziąć „nitrogliceryna” stoi z najwyższą starannością.
 6. Gdy zmniejsza się ciśnienie przyjmowania tego leku lepiej opóźnić, w przeciwnym razie może spaść nawet więcej, a człowiek traci przytomność.

Cudowny efekt „nitrogliceryna” nie ma wątpliwości, to nic dziwnego, że ponad 100 lat, naukowcy nie mogli wymyślić bardziej skuteczny lek do dusznicy bolesnej. Ale mimo wszystko, biorąc ćwiczenia powinny być ściśle zgodne z zaleceniami lekarza z wszystkich dawkach, tak aby nie spowodować szkody dla ich zdrowia.