568 Shares 7311 views

Maryjskiego Pałac, Kijów. Historia i opis Pałacu Maryjskim w Kijowie

W dzisiejszym Kijowie pozostał wystarczającą liczbę zabytków z różnych okresów. Fasady zabytkowych budynków posiadają dużo rozrywki historie, że osobiście był świadkiem zmiany epok. Jednak zaledwie kilka lat później, wykonują swoje pierwotne funkcje, takie jak Maryjskiego Palace. Kijów – stolica Ukrainy i jeden z najpiękniejszych i najwspanialszych rezydencji ostatniego aktywnie wykorzystywane do szlachetnych gości przyjęć i wszelkiego rodzaju spotkań i spotkań wysokiego szczebla dzisiaj.


Rezydencja w Kijowie dla rodziny królewskiej

Córka Piotra Wielkiego, Elizaveta Pietrowna, podczas jego wizyty w Kijowie został uderzony przez piękno miasta. Ona osobiście wybrał miejsce na budowę rezydencji królewskiej i nakazał, aby rozpocząć budowę. Razem Maryjskiego Pałac został zbudowany w ciągu 5 lat. Kijów stał się jeszcze piękniejszy, a przedstawiciele rodziny królewskiej było mowy więcej niż miejsce na pobyt podczas wizyty w wielkie miasto. Główny architekt projektu został Bartolomeo Rastrelli, który zbudowany przed Pałacem Zimowym w Petersburgu. Oficjalna lat od zakończenia budowy w 1755 roku nazywa się w rzeczywistości, jednak wystrój został ukończony dopiero w 1760 roku. Elizaveta Pietrowna nie miał czasu, aby odwiedzić Maryjskiego Pałac osobiście. Historia jest pełna absurdalnych zbiegów okoliczności i zadziwiających faktów, ale cokolwiek to było, jego obecny właściciel nabył miejsce zamieszkania tylko w 1764 roku. Luksusowy pałac rozliczane PA Rumyantsev, następnie gubernatorem generalnym Małorosja. Od tego czasu, to wspaniały kompleks pałacowy był używany do odbioru wszystkich najbardziej wysokich rangą gości z zagranicy, i rodziny królewskiej.

Elewacji i wnętrza

Podstawowy styl pałacu – barokowy: obfitości płaskorzeźby na elewacji, wielkości i różnych rzeźb. Kompozycja jest symetryczny – jest głównym dwukondygnacyjny budynek i dwa identyczne skrzydła boczne. Pałac wygląda bardzo uroczysty i świąteczny. Podstawowe kolory: turkusowy, biały i jasnożółty podświetlone kolumny. Z tyłu zamieszkania jest miasto lub ogród królewski, raz założony przez Piotra Pierwszego i zaprojektowany w 1743 roku. Fasada Pałacu wychodzi Maryjskiego Park (założony w 1874), znakomity krętych uliczek i krajobrazowy styl. Aż do końca XIX wieku rezydencja została kochany przez cesarzy i ich bliskich, a stale wykorzystywany przez miejscowy gubernator generalny.

Okres upadku i odrodzenia

Początkowo całe drugie piętro został zbudowany z drewna. W 1819 roku nastąpił wielki pożar w pałacu, w wyniku którego budynek został poważnie uszkodzony. odzysk znaczny czas nie jest wykonywana, a miejsce zamieszkania znajduje się w straszne, prawie niszczy stan. Nowe życie dla wielkich mieszkań prezentowane Aleksandra II. Cesarz nakazał przywrócić pałac zbudować drugą podłogę cegły. Ale naprawdę ożył pałac żona Aleksandra III – Maria Fiodorowna. To na jej cześć otrzymał swoją obecną nazwę Maryjskiego Palace. Kijów tak zadowolony żonę cesarza po zimnym i mokrym Petersburgu, ona mieszka tu od dawna zaangażowany w użytku miejskiego, aw wolnym czasie chodzić w przyległym parku i zabawiać gości w rezydencji. Po przewrocie 1917 roku, kompleks pałacowy przez jakiś czas pełnił Komitet Rewolucyjny. Wtedy nie było kolegium i muzeum rolnictwa. Pałac doznał podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: jego głównym budynku uderzony przez bombę.

prace renowacyjne

Przywrócenie zamieszkania bezpośrednio po wojnie zrobić utalentowanych architektów pod kierunkiem wielkiego mistrza swego rzemiosła P. F. Aleshina. I to była dobra decyzja, o której dzieło sztuki architektonicznej w przyzwoitym stanie przetrwa dziś. W 1979-1982 planowana odbudowa została przeprowadzona na cześć rocznicy innego miejsca zamieszkania. Na uwagę zasługuje fakt, że w trakcie pracy stosować oryginalne rysunki i plany Rastrelliego – pierwszy architekt pałacu.

Maryjskiego Palace (Kijów): a zdjęcie zrobione dziś

Dziś elegancka konstrukcja jest jeszcze uderzające w jego piękno i wielkościowe. Pomimo jego burzliwą historię, architektoniczne arcydzieło jest w doskonałym stanie dla jej czcigodnego wieku. Jednak co z luksusem i bogactwem dekoracji, jeśli dziś jedna z oficjalnych rezydencji prezydenta Ukrainy – to Maryjskiego Pałac. Opis, bez względu na sposób szczegółowy, nie może przekazać piękno elewacji i wnętrza kompleksu. Podczas ostatniej renowacji na dużą skalę wielu elementów i przedmiotów wystroju wnętrz zostały stworzone przez oryginalnej technologii XVIII wieku.

Rezydencja dzisiaj

Na pewno po przeczytaniu fascynującą historię i zobaczyć kolorowe zdjęcia, masz chcieliśmy odwiedzić Maryjskiego Pałac osobiście. Kijów – miasto jest niezwykle popularne wśród turystów ze względu na bogactwo zabytków i ciekawych muzeów. Jednak, aby dostać się do Pałacu Maryjskim dziś jest to niemożliwe. Budynek służy jako prezydenckiej rezydencji. Ale patrząc z niewielkiej odległości do przodu, jak to możliwe. Jest to budynek na adres: Kijów, ulica Grushevskogo, dom 5. Jednak, aby wiedzieć, jak wyglądają wnętrza wnętrze może również każdy, kto jest zainteresowany Maryjskiego Palace. Zdjęcia wnętrz widać w tym artykule, a także regularnie w Kijowie gazet mówiące o wydarzeniach politycznych w mieście.