394 Shares 6731 views

Beloglazov Sergey: biografia i zdjęcia

Beloglazov Sergey – znany radziecki sportowca. Dwukrotny mistrz olimpijski w freestyle wrestling. Wielokrotny zwycięzca mistrzostw świata, Europy i ZSRR. Posiadacz tytułu „Honorowy Mistrza Sportu”.

Biografia sportowca

Beloglazov Sergey urodził się w 1956 roku w Kaliningradzie. Moi rodzice byli zwykli pracownicy – Aleksey Yakovlevich Starokulov i Antonina Alekseevna Beloglazova. Raz w wielkim sporcie, Siergiej wziął więcej eufoniczny nazwisko matki.

Walka rozpoczęła się od brata bliźniaka Anatolij. W wieku 14 lat. Następnie obaj ważą mniej niż 30 kg. Ich pierwszym trenerem był Granit Iwanowicz Toropin. Byli zdolni i utalentowani zawodnicy. Jedynym problemem było to, że Siergiej i Anatolij były w tej samej kategorii wagowej. Toropin postanowił je rozpuścić. Sergey planował odzyskać i przejść do kategorii tych, którzy waży ponad 52 kilogramów. Anatolij pozostał w lżejszej kategorii.

Anatolij brat

Sergei Anatolij brat miał również pewne sukcesy w zapasach. Stał się mistrzem świata trzykrotny. W tej chwili jest on mentorem zespołu młodzieżowego Rosji w tym sporcie. To działa w klubie CSKA.

Karierę rozpoczął w klubie sił zbrojnych w Kaliningradzie, a następnie grał w Kijowie „Dynamo”.

W 1980 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, był zwycięzcą. W kategorii wagowej do góry do 52 kilogramów w finale spotkał się z polskiego sportowca Vladislav Stetsik. Wygrałem wyraźną przewagę.

Pitching w Kijowie Transferu

W 1977 Beloglazov Siergiej przeniósł się z Kaliningradu do Kijowa. Wkrótce zaczął popierać lokalne dla klubu sportowego „Dynamo”.

W przeddzień wyższego otrzymał w Krasnodar Państwowego Instytutu Pedagogicznego, a później ukończył Wyższej Szkoły Dowodzenia w Saratowie, który nosił nazwę Feliksa Dzerzhinskogo. Otrzymał tytuł urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Pierwszy międzynarodowy sukces

Beloglazov Sergey po serii zwycięstw w konkursach All-Unii stała się częścią drużyny narodowej ZSRR. Pierwszy poważny międzynarodowy konkurs dla niego było mistrzostwo Europy w stolicy Rumunii – Bukareszt, która odbyła się w kwietniu 1979 roku.

Beloglazov Siergiej, wojownikiem, mówił w kategorii do 57 kilogramów. W finale spotkał się z rumuńskim lekkoatleta Aurel Neagu. Zwycięstwo było dla radzieckich sportowców. Na Mistrzostwach Europy radziecki zespół wygrał w klasyfikacji generalnej. Radzieccy zawodnicy wygrali 8 z 10 złotymi medalami. Raz były sekundy. Bez nagród były tylko w kategorii do 62 kilogramów.

W tym samym roku Beloglazov Sergey, którego biografia jest ściśle związane ze sportem, po raz pierwszy uczestniczył w Mistrzostwach Świata. Zawody odbyły się w stolicy Kalifornii, San Diego.

W kategorii do 57 kilogramów, pokonany przez japoński lekkoatleta Beloglazov Hidzaki Tomiyama. Radziecki reprezentacja na mistrzostwach świata w klasyfikacji medalowej (aw freestyle i zapasach w stylu klasycznym) zdobył pierwsze miejsce. Aktywa sportowców Związku Radzieckiego były 9 złotych, 5 srebrnych i dwa brązowe nagrody. Tylko w czterech kategoriach wagowych, żaden z lokalnych sportowców nie dostać się na podium.

Olympic złoto

Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w kategorii do 57 kg działał Sergey Beloglazov. Wrestling był jednym z najbogatszych w dyscyplinach monety. W sumie jest 10 zestawów.

Bracia Beloglazov byli niezwyciężeni. Anatolij wygrał w swojej kategorii w finale pokonując Polaka Vladislava Stetsika i Siergiej w ostatnim meczu był bardziej reprezentatywny Ludowo-Demokratycznej Republiki Ho Lee Pena.

W ogólnych offsetowych zapaśników radzieckich zyskał siedem na dziesięć medali. Tylko w kategorii do 48 kilogramów Sergei Kornilaev był trzeci i zabrał złoto włoski Claudio Pollio. A wśród sportowców wadze 74 i 82 kg celował Bułgarów – Valentin Raichev i ismaił abiłow.

drugie złoto

Po USA zbojkotowali igrzyska w Moskwie, po Olimpijskich w 1984 roku w Los Angeles, przeszedł bez radzieckich sportowców. Sekretarz Generalny Czernienko zauważyć, że uważa za niewłaściwe wysyłanie sportowców na olimpiadę jak Ameryka narusza podstawowe zasady Karty Olimpijskiej i obraca się przeciwko ZSRR masywny antysowieckie. Dlatego na XXIII Igrzyska Olimpijskie radzieckich myśliwców i nie miał pierwsze miejsce w konkursie drużynowym udał się do Amerykanów.

Następnym razem Olimpiada Beloglazov Sergey którego zdjęcie było we wszystkich gazetach sportowych, udał się w 1988 roku. Gry odbywały się w koreańskim Seulu. Jego brat, Anatolij nie jest już liderem w swojej klasie wagowej. Został on zastąpiony przez Władimir Toguzow, który zdobył brązowy medal.

Sergei pewnie nie udało się zakwalifikować w ostatnim pojedynku walczył z irańskim Askari Mohammadianom. Przekonywanie zwycięstwo i drugi złoty medal olimpijski w aktywa.

osiągnięcia

W swojej karierze zdobył wiele zwycięstw Beloglazov Siergiej. Nagrody zdobył najważniejsze zawody na świecie. Oprócz dwóch złotych medali olimpijskich, 6 razy wygrał mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych – San Diego, macedońskim Skopje, Edmonton, Kanada, Kijowie, Budapeszcie i dwukrotnie ponownie we francuskim Clermont-Ferrand.

4 razy zdobył Puchar Świata w freestyle wrestling w kategorii do 57 kilogramów. 5 razy zdobył na Mistrzostwach Europy – Węgierski Bukareszt, bułgarska Warna Weliko Tyrnowo, Jönköping szwedzki, angielski Manchester.

W 1984 roku wygrał serię międzynarodowej konkurencji między krajami obozu socjalistycznego, która odbyła się równolegle z Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles.

kariera trenerska

Wykończone z wielką sportu, Beloglazov dołączył trener w społeczeństwie sportowego „Dynamo”. W następstwie wraz z mistrza sportowego Dmitrija Mindiashvili i podwójny mistrz olimpijski Ivan Yarygin trenerem reprezentacji ZSRR w freestyle wrestling.

Z reprezentacją pracował tylko przez dwa lata, a podczas restrukturyzacji opuścił kraj. Do 1994 roku pracował jako starszy trener drużyny olimpijskiej USA, a następnie 4 lata przygotowują się do udziału w wielkich międzynarodowych konkursach zapaśników z Japonii. Wrócił do Rosji w 1998 roku.

Ojczyzna Beloglazov natychmiast zyskał miejsce w drużynie narodowej. Stał się trener drużyny męskiej. Wraz z zespołem w 2000 roku udał się do Igrzysk Olimpijskich w Sydney, Australia. Na zawody rozgrywane ma tylko 8 kompletów medali. Rosyjski zespół kierowany przez Beloglazova pierwsze miejsce w zawodach drużynowych, zdobywając cztery złote i jeden srebrny. Wygrał Murad Umahanov Adam Sites Sagid Murtazaliyev i Dawid Musulbies. Konkurujemy wyniosła zapaśników ze Stanów Zjednoczonych, Iranu, Azerbejdżanu i Kanady, którzy mają jeden złoty medal.

W 2003 roku wrócił do Beloglazov przygotować amerykańskie myśliwce. Drugi powrót do Rosji miała miejsce w 2006 roku. Tym razem powierzono przygotowanie reprezentacji kobiet w freestyle wrestling. W 2009 roku został mianowany trenerem Singapurze.

Obecnie pracuje w Rosji. Zespół trenera i klub Moskwa Region w freestyle wrestling w sportowej społeczeństwa CSKA.

Sergey Beloglazov żonaty. Ma czworo dzieci, dwóch z nich pochodziło z pierwszego małżeństwa.