382 Shares 9127 views

Gdzie można palić papierosy elektroniczne zgodnie z prawem?

Ponieważ Rosjanie weszli do życia wyrobów tytoniowych elektroniczny konkurencyjnych, często można usłyszeć: „Och, to jest dym wszechpotężny protesty publiczne nas nie straszyć! Szybować (zaangażowany veypingom) może być wszędzie, „Brak efektów ubocznych: nie ma dymu bez ognia. Będziemy zrozumieć to wszystko różowo i gdzie naprawdę można palić papierosa elektronicznego zgodnie z prawem?

Chiński cud

Farmaceuta z Chin Hong link wynalazł urządzenie w 2003 roku. Fakt, że jego ojciec był nałogowym palaczem i zmarł na raka płuc. Mówią, Linc, który również nie stronił oddawać tobbacco, po pogrzebie bliskiej osoby obiecał rzucić nałóg. Papieros bezdymowy wynaleziono w celu ułatwienia odzwyczajania.

Początkowo nowość i umieszczone później w podsumowaniu były bardziej poważne „Wskazania do stosowania”. Sceptycy twierdzą, że niektórzy ludzie są po prostu zastąpić jeden nie jest zbyt zdrowe hobby do drugiego. W naszym kraju pierwsze wyspecjalizowane sklepy sprzedające papierosy elektroniczne, ładowarki oraz jednorazowych wkładów (w zestawie), ukazał się w 2008 roku.

Czysta nikotyna – jest to dobre?

Prawdopodobnie w tym samym czasie pojawiła się potrzeba, aby przyjąć oficjalny poziom, gdzie można palić papierosy elektroniczne w Rosji. Jednak praktyka pokazuje, że wiele lat później, problem jest jeszcze w fazie projektowania. Przypomnijmy, że efekt „zastępczą” jest następujący: w mini-cylindry zatężono mieszaniny (z lub bez nikotyny) ogrzewa się za pomocą specjalnego elementu. Proces rozpoczyna się tak szybko, jak osoba złoży puff.

Podczas veypinga nie wydzielają dymu, bez popiołu. Uważa, że „kąpiących się” zużywa czystą nikotynę, podczas gdy w tradycyjnych palenia w płucach i mózgu robi „cały okresowego”, niektóre elementy, które są bardzo szkodliwe dla organizmu. Może to wszystko nie jest w pełni zbadane pozytywne i doprowadziły do tego, że jasne określenie miejsc, gdzie można palić papierosy elektroniczne, pozostawiono na później.

Wypuszczać parę w korku

Dylemat można prześledzić dziś. Niektóre państwa kategorycznie: „Weipa” może być wszędzie! ustrojstwo pary jest dobry we wszystkich pozycjach! Chcesz palić na przystanku autobusowym, w pracy lub w drodze do niego – proszę! Nie będziesz już irytujące non współobywatele, nie trzeba wyrzucać niedopałków zanieczyszczających środowisko. Wyłączyłem „elektronika”, do kieszeni – i wszystko o, dobrze!

Czy to możliwe, że samochód dostaje się do liczby punktów, w których można palić papierosa elektronicznego zgodnie z prawem? Tych, którzy posiadają specjalny inhalator daje solidne plusy, że tak! Jeśli jesteś kierowcą – masz coś do zrobienia w korku. Facet nie zaszkodzić lub dzieci są ze sobą w samochodzie. Zabity na raz dwa zające: dmuchanie chmury pary, dorośli zmniejszyć stres od obrotów biegu jałowego, ale w kabinie nie jest konieczne „powiesić siekierę”: powietrze jest czyste, jasne i świeże. Kierowca może umilić długie godziny za kierownicą, bez pogorszenia komfortu pasażerów.

Wznieść się w niebo

Optymiści nie przestawaj! Według nich, to miejsca, gdzie można palić papierosy elektroniczne w Rosji (i nie tylko) bardzo dużo! Elektroniczny papieros będzie ratownik w kabinie (być jasne: istnieją linie lotnicze, gdzie każdy palenie jest ograniczone lub całkowicie zakazane). Nawet dać praktyczne porady: jeśli istnieje ścisły tabu, i zachowywać się grzecznie (aby zmniejszyć parowanie płynu do mieszania z małą ilością gliceryny, aromat nie wyklucza natychmiast wydech pary), że „koledzy na locie” nie będzie ponownego wysłania.

I pociąg? Już nie grozi ochłodzenia dymu przedsionek. Niektórzy twierdzą, że „Weipa” może być bezpośrednio w komorze (aviasovety spadnie na odpowiedni moment). Jeśli chodzi o hotele, tutaj jakieś plusy. Nie trzeba iść do miejsc zarezerwowanych dla wędzenia i unosić się w pokoju. Nie będzie persona non grata nawet w hotelach, na terytorium którego są instalowane wszędzie oznaki «Nie palić!».

W pracy iw domu

Najbardziej problematyczne miejsce – praca (w sensie gdzie spędzamy najwięcej czasu, a jeśli przepisy wewnętrzne nie pozwalają opóźnione palacze papierosów są fizycznie i psychicznie dotknięte nią). Uważa się, że elektroniczny papieros nie przeszkodzi innych pracowników, pozwoli na bardziej efektywną pracę, w zamyśleniu dmuchanie pary z ust.

Na podstawie informacji określonych powyżej, pytanie „gdzie można palić elektronicznego papierosa w domu?” W ogóle usunąć z porządku obrad. W sypialni, w kuchni, w salonie oglądając telewizję – Smoke-to nie jest! W uczciwości, dajemy innych powodów. Veypinga przeciwnicy mają dużo więcej niż niektórzy ludzie myślą, w tym na najwyższym szczeblu.

rodzina Weipa

Gdzie mogę palić elektronicznego papierosa? Sell? Na przykład, członkowie Moskiewska Duma Miejska przyjęła niedawno rezolucję, w której proponuje się wprowadzenie zakazu handlu innowacji w miejscach publicznych (ta została przeprowadzona edukacyjne, placówki medyczne, kompleksy sportowe, place zabaw, transport itd.).

wybory ludzi oferują wąski korytarz „interpretacji”, połączyć pojęcie „środków elektronicznych w dostarczaniu nikotyny” i to samo, ale „na dostawę produktów nikotynowych.” Ich zdaniem, termin powinien zrobić papierosy bezdymne, fajki wodne, parowniki, wytwornic pary, i tak dalej. N. „rodziny Weipa.”

Może to być postrzegane jako swego rodzaju odpowiedź na pytanie, gdzie można palić papierosy elektroniczne w Moskwie. W rzeczywistości, deputowanych ludowych połączone opinii Światowej Organizacji Zdrowia. WHO stwierdza, że nie ma naukowo udowodnione informacje o nieszkodliwości Weipa i zaleca je do tych samych ograniczeń sprzedaży, reklamy i używać jak zwykłe papierosy.

Biorąc pod uwagę, że wpływ inhalatorów osobisty użycie specjalnego przeznaczenia nie jest w pełni zrozumiałe, lekarze w 2008 roku powiedział, że nie uważa, że elektroniczny papieros jako nikotynowej terapii zastępczej.

znak równości

Warto zauważyć, że wykazanie rygor i postanowił na Białorusi. W kwietniu 2016 roku w Mińsku – stolicy jednej z republik byłego Związku Radzieckiego – odbyła się konferencja prasowa. Zastępca szefa lekarz instytucji państwowej „Narodowe Centrum Higieny, Epidemiologii i Zdrowia Publicznego” Ludmiła Naroychik pośrednio odpowiedział na pytania dziennikarzy o tym, gdzie można palić papierosów elektronicznych na Białorusi. Powiedziała, że po zatwierdzeniu przez rząd kraju będzie działać zaktualizowaną antynikotynową dekret prezydenta Aleksandra Łukaszenki, który dotyka veypinga.

Białoruś podjęła decyzję, że lepiej jest reagować w sposób terminowy, niż czekać, aż sytuacja wymyka się spod kontroli. Przyczyny dokręcania: szkodliwe produkty Nie badano, rynek nie jest regulowany. Jest to dobry powód, aby zrównać z „nowości” i zwykłe papierosy.

Propozycje te wymagałoby odpowiednich ograniczeń (zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów osobom poniżej osiemnastego roku życia, niedopuszczalność otwartym wyświetlaczu na półkach, i tak dalej. D.). W trakcie komunikacji z mediami przypadków zatrucia nikotyną zostały wymienione we wniosku osobistego spetsingalyatorov. W przypadku zakazu zmianami działającego w Mińsku, to rozprzestrzenił się na cały kraj.

ochrony zdrowia

Oczywiście, aby wiedzieć, gdzie można palić papierosy elektroniczne i zachować prawo – to jest bardzo ważne. Ale co ważniejsze rozsądne podejście do wyboru metod rzucania palenia. Psychiatrzy-rosyjskich ekspertów narkotyków uwierzyć, że takie inicjatywy, w szczególności ten, który pokazał deputowanych Rady Miasta Moskwa, przeciwstawiając i tytoń i namiastki, uzasadnione. Są one zgodne ze światowymi trendami w dziedzinie kontroli tytoniu.

Eksperci twierdzą, że Weipa pozwalają nie tylko „niewinnego” używania substancji, ale również zawierać polioli, co prowadzi do demencji.

Rosyjscy i zagraniczni badacze nadal badać korzyści i szkód veypinga. Niektórzy ludzie są skłonni wierzyć, że struktura cieczy elektroniczny papieros składa się z kilkudziesięciu substancji toksycznych i szał grozi powstawaniu choroby płuc.

Inni twierdzą, że „dym” inhalator jest znacznie bezpieczniejsze niż tytoń. Ale nawet tak, zdarzały się przypadki, gdy baterie papierosów elektronicznych wybuchnąć, powodując poważne obrażenia, że „plażowiczów” (na przykład rosyjski nastolatek stracił trzy palce jednej ręki, uprzednio Cigarette „zgrywanie” bezpośrednio w kieszeni spodni 33-letni mężczyzna, przynosząc 4 do uda stopnia spalania). Wciąż myśli o tym, gdzie można palić? Papierosy elektroniczne lub konwencjonalne? Można ogólnie zrobić bez tego, a nie inne? Cóż, wybór należy do ciebie.