214 Shares 9748 views

Przynęta na leszcze wiosną na podajniku. przynęta Receptura leszcze wiosną

Cokolwiek powiesz, a wiosną – najlepszy czas na połów, trwające od znikania lodu przed ciepłem. W tym okresie wszystkie ryby są w ciągłym poszukiwaniu żywności w ramach przygotowań do tarła. Nie ma wyjątków i leszcze, których wzrok jest marzeniem wielu rybaków. Aby włączyć marzenia w rzeczywistość, to wystarczy, aby zrozumieć niektóre z cech zachowania wiosennej ryb, w szczególności jego preferencje pokarmowe.


Będziemy rozmawiać o tym, co jest właściwe dla leszczy przynęty na wiosnę, należy rozważyć jakąś mieszankę sklepów, a także kilka popularnych przepisów na jego przygotowania w domu.

Połowu leszcza wiosna: przynęta i przynęty

Przedstawiciel rodziny karpiowatych zaczyna się bardziej aktywny pod koniec lutego – początek marca, a Zhoř pre-tarła jest w kwietniu. Leszcz – dolny ryby i większość swojego życia w dołach i zrzucić szuka pożywienia w błocie, ale jest on bardzo często zbliża się do brzegu w wczesną wiosną.

Leszcz dieta w tym czasie w przeważającej części składa się z robaków, larw i nasion roślin, które wprowadzają w stawie potoków wiosny, jak również lokalnych skorupiaków. Z biegiem czasu, to przełączyć się larwy owadów składają jaja w wodzie i roślin wodnych, ale stanie się to po tarle. Jest na potrzeby ryb w pokarmach białkowych i zbudowany taktykę wędkowania sprężyny. Innymi słowy, a przynęta leszcza wiosnę, a przynęta powinna zawierać jej naturalną żywność pochodzenia zwierzęcego.

Haczyk?

Wybór rozwiązania, lepiej dać pierwszeństwo podajnika. Dlaczego on? Tak, ponieważ jest to najlepszy do tej pory urządzenie do połowu leszcza. Podajnik rozwiązania uniwersalne, czuły, bardzo skuteczny, pozwala złapać dobrą odległość od brzegu, a na dodatek, jest sama w sobie zakłada stałą komplementarną łowiska karmienia.

Napełnianie podajnika ptak właściwej przynęty, możesz być pewny, bez połowu nie zostanie.

Wymagania dla mieszanin leschovym zanętowych

Podajnik nęcenia promieniowego w sprężyny, a jednak, a w innych porach roku, został zaprojektowany, aby utworzyć miejsce bezpyłowego najmniejszych cząstek. Nawet jeśli nie jesteś w stanie dokładnie określić parkingu ryb, więc chmura jest zobowiązany, aby przyciągnąć go z odległości do 50 metrów. Innym ważnym wymogiem – przynęta na leszcze wiosną na podajniku nie powinno rozpadają po zanurzeniu w wodzie, a na dole, więc jej skład musi koniecznie zawierać substancje, które mogą pomieścić wszystkie składniki razem tak długo, jak to możliwe. I oczywiście, zapach, ale będziemy o tym rozmawiać osobno, a teraz zobaczmy, co polega leschovye mieszanki zanęty.

Skład mieszaniny zanęta

Przynęta na leszcza na wiosnę powinna koniecznie obejmować następujące składniki:

 • bazowe – mielone płatki zbożowe, krakersy, ciasteczka, nasiona. Że fundacja, spryskane, wabienia ryb;
 • jedzenie – odżywczy podstawa, zaprojektowany, aby utrzymać ryby na miejscu; jako ta część może działać na parze zboża, posiekane robak korba, larwa;
 • środki wiążące (klejenie) środka – mąka pszenna, skrobia, płatki owsiane, cukier, wodę, glinę i inne składniki, które nie pozwalają na mieszanie kruszy przedwcześnie;
 • środki aromatyzujące (atraktanty) – smaki, w szczególności przeznaczone do upodobań promieniowego;
 • barwniki (pigmentatory) – materiał przynęty w celu nadania żądanego koloru.

Najlepsze smaki leszcza

Przynęta na leszcze wiosną na podajniku muszą koniecznie mieć przyjemny zapach. Niektóre sklepy mają już mieszankę wabiące w jej składzie, ale w większości przypadków mają być dodane do podczas mieszania.

Co trzeba wiedzieć o smakach leszcza? Po pierwsze, nie należy stosować żadnych środków chemicznych. Po drugie, nie można przesadzić z koncentracją. Leszcz nie lubią gwałtownych i nieznanych zapachów. Po trzecie, jeśli nie można kupić atraktanty, niektóre z nich można znaleźć w kuchni. Leszcz doskonale reaguje na zapachy kminku, czarny pieprz, kolendra, koper, nasion kopru, anyżu, kakao i wanilii.

Najlepszy mix zanęta sklep

Wśród różnych przynęt leschovyh przedstawionym dzisiaj w sklepach i na rynkach, należy zwrócić uwagę na następujące mieszanki:

 • „Sensas” – najlepsza przynęta na leszcza na wiosnę. Charakteryzuje się dobrze wyważonej kompozycji i największej wydajności.
 • „Traper” „Special” z serii – wielki polski przynęta podajnik leszcza, nie tak skuteczne, jak poprzedni. Atraktanty to w mieszaninie.
 • „Rybołówstwo sportowe” z serii „Premium Feeder” – mieszanka catchability produkcji rosyjskiej. Ma żółtawy kolor z powodu obecności kukurydzy w kompozycji, pachnie wielkie i dobrze uformowane.
 • „Leszcz” – inny skuteczny produktu krajowego o dużej zawartości frakcji kukurydzy i łagodny aromat przypraw.

Nie jest konieczne, oczywiście, ogranicza się do tych przynęt, ponieważ leszcz – bardzo wybredne ryby, przynęty mu żadnej konkretnej mieszaniny w różne zbiorniki są mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Przynęta na leszcza na wiosnę w domu

Doświadczeni wędkarze często przygotowane przynętę z rąk. Znając stawu i nawyków żywieniowych leszcze w nim, można osobiście przygotować zanęty wymieszaj że wydajność nie będzie przyznać, markowe produkty.

Co trzeba zrobić? Musimy powyższe składniki, dania na parze ziarna i młynek do mielenia kawy pewne składniki. Aby zakupić niezbędne, aby wymieszać składniki mają niewiele do wydawania pieniędzy, ale kwota ta jest kilkakrotnie mniejsza niż prosi o gotowym produkcie.

Wszelkie przynęta na leszcza na wiosnę w domu musi zawierać dodatków pochodzenia zwierzęcego (robak, bloodworm, maggot), więc należy szukać w sklepie wędkarskim.

przynęta Przepis na leszcze na podstawie krakersy

Ta receptura dla sprężyny przynęty leszcze jest przeznaczony do wytwarzania mieszaniny, która może być użyta dla silnych prądów, ponieważ większość komponentów mają doskonałe właściwości adhezyjne.

składniki:

 • bułka tarta – 1,000 g;
 • Mąka kukurydziana – 100 g;
 • parze proso (bez łuski) – 200 g;
 • Płatki "Hercules" – 100 g;
 • sproszkowanego cukru ciastka – 200 g;
 • Cukier – 50 g;
 • Otręby pszenne – 300 g;
 • larwa (aft) – 50 g;
 • kruszone lub kminek kolendra – 1 łyżeczka ..

Ta przynęta leszcz na wiosnę z ich rąk bezpośrednio na stawie z wodą z niego. Jedynym Pshenko trzeba gotować z wyprzedzeniem. Ugotować we wrzącej wodzie przez 10-15 minut, co pozwala na gotowanie. Po tym, proso przemywa się 2-3 razy, tak że nie trzymać się razem.

przynęta wiosna przepis na leszcza na podstawie słonecznikowego makuchy

składniki:

 • Otręby pszenne – 400 g;
 • makuch słonecznikowy – 150 g;
 • pocięte lub ślimakowe korby – 50 g;
 • Mąka kukurydziana – 200 g;
 • Ciasteczka cukru – 100 g;
 • mleko w proszku – 100 g;
 • Kakao w proszku – 3 łyżki. l.

Zamiast makuch słonecznikowy olej może być stosowany prażonych nasion słonecznika, zmielono w maszynce do mięsa lub młynek.

Receptura oparta na kaszy manny

składniki:

 • semoliny – 500 g;
 • birdseed (kanał) – 200 g;
 • herbatniki – 100 g;
 • mąka owsiana lub "Hercules" – 100 g;
 • Mąka kukurydziana – 100 g;
 • Joker – 50 g;
 • pieprz – 1 łyżka. l.

Jak ugniatać mieszaniny?

Oprócz właściwego doboru składników i ich przygotowanie jest ważne, aby wiedzieć, jak prawidłowo zagnieść mieszaniny. Zwykle procedura ta jest przeprowadzana na ryby bezpośrednio na miejscu, przy użyciu wody ze zbiornika, gdzie jest podobno połowu ryb.

Nawilżanie, ugniatanie początek bez przynęty zbóż i środków aromatyzujących. Mieszanina nie powinna być zbyt mokry. Po tym, pozostawić na 10-15 minut, aby namoczone i zaczął trzymać nasze komponenty. Dopiero wtedy dodać kaszę i atraktanty.

Jak widać, leszcz przynęty na wiosnę z ich rąk – nie tak kłopotliwa sprawa, ale biorąc pod uwagę jego koszt, praktycznie nie kosztowne.

pomocnych wskazówek

 1. Zakup markowych mieszankę zanęty w sklepie lub na rynku, wybrać sprawdzone produkty znanych marek.
 2. Unikaj jasnych kolorach przynęty, nie specyficzne dla naszych wodach.
 3. Podczas mieszania mieszaniny nie spiesz się dać jej, jak się topi.
 4. Konstrukcja musi dodać przynęta robak, robaki, Bloodworms będzie trzymać w miejscu leszcz.
 5. Dodaj aromaty trwać. Jeśli to przyprawy, to lepiej, aby szlifować je rybacka na miejscu.
 6. Nie używać non-naturalne aromaty.
 7. Nie używaj wabiące słodki zapach w dzikich stawach i jeziorach.
 8. Wyrabia się mieszaninę przez wodę ze zbiornika, gdzie jest podobno polowania leszcze.
 9. Należy pamiętać, że dla przynęty leszcze sprężyny w domu przez podajnik musi zawierać spoiwa, które nie pozwalają na mieszanie rozpadnie natychmiast po wprowadzeniu wody.
 10. Prikarmlivaya miejsce, nie przesadzaj, bo naszym celem – aby przyciągnąć, zamiast karmienia leszcze.