732 Shares 5680 views

Kawa "Lavazza": rodzaje i opis

Wielu uważa, że próbując co najmniej raz aromatycznej pizzy lub sławnego makaronu można ocenić kuchnię narodową Włoch. Ale to wrażenie nie będzie kompletne bez kawy Lavazza. Typy i liczne sposoby wytwarzania starodawnego napoju pomoże zrozumieć ten piękny kraj.


Bogata odmiana

Nie możesz iść do Włoch, a nie odwiedzić co najmniej jednej z niezliczonych kawiarni i barów, które można znaleźć w dowolnym mieście praktycznie na każdym rogu. Tutaj kelnerzy przede wszystkim oferują do korzystania z wyjątkowej lokalnej kawy "Lavazza", rodzajów i sposobów parzenia, które zadziwiają z jego różnorodnością.

Podobnie jak każdy inny produkt tego rodzaju, jest produkowany z mieszanki dwóch najbardziej znanych odmian – Arabica i Robusta – w różnych stosunkach.

Asortyment kawy Lavazza
№ п / п Stosunek składników: Arabica / Robusta,% Nazwa produktu
1 100 / – Qualità Oro, iTierra, Club, Caffè Espresso, Grand Espresso, Filtro Classico, Pienaroma, Wybór Złotego, Bella Crema
2 90/10 Najwyższej klasy
3 80/20 Crema e Aroma, Super Crema, Crema i Gusto Gusto Forte, Super Gusto
4 70/30 Qualità Rossa, Gran Riserva
5 60/40 Caffè Decaffeinato
6 30/70 Crema e Gusto

Każdy z tych napojów ma charakterystyczny smak i aromat, który jest prawie niemożliwy do pomylenia. Wszyscy są jasnymi przedstawicielami kawy Lavazza. Typy są opracowywane przez specjalistów w taki sposób, aby każdy mógł je znaleźć i tylko dla siebie. I różne sposoby parzenia tylko pomagają w dokonaniu tego trudnego wyboru.

Sposoby przygotowania

Włosi bardzo lubią kawę, więc często ją napijesz. Mają nawet swój własny sposób na napój. W kawiarni zwykle wlewa się do małych filiżanek porcelanowych o grubych ścianach 75 mililitrów. Ale sama kawa powinna wynosić od 25 do 50 mililitrów, a nie więcej. Dzięki temu można najlepiej poznać smak kawy Lavazza. Szczególną uwagę przywiązują do typów naparów w tym kraju. Najbardziej popularnym jest espresso. Ale jego włoscy smakosze potrafią gotować na różne sposoby. Wśród licznych gatunków można wyznaczyć:

1. Cappuccino . Można ją rozpoznać przez piankę o smakowitości z mlekiem, w proszku z czekolady i kakao.

2. Lungo . Jest silniejszy, ponieważ dwa razy tyle wody jest przy gotowaniu. W rezultacie kontaktuje się z kawą mieloną dłużej.

3. Latte , gdzie dodaje się mleko do gotowego napoju.

4. Mocha (lub mokasyna) to skomplikowana kompozycja, w której 1/3 części to "espresso", a reszta to mieszanina gorącej czekolady, bita śmietana i mleka.

5. Americano jest przygotowywany w konwencjonalnej ekspresowej ekspresyjnej ekspresji do kawy i służył w dużym czajniczek.

6. Makiyato jest czasem nazywana kawą "marmurową", ponieważ zawiera sporo mleka.

7. Coretto jest zwykłym espresso z alkoholem.

8. Romano ma zupełnie nietypowy smak, który jest uzyskiwany po dodaniu soku z cytryny w espresso.

9. Glasse jest szanowana przez miłośników wszelkiego rodzaju deserów. To jest dla ¾ espresso i ¼ – lody.

Wiele z tych opcji przyciągnęło do turystów z innych krajów. Sztuka włoskiej barińskiej stała się własnością całego świata.

Krótko o głównym

Lavazza od dawna zarejestrowała swoją markę i dostarcza pachnące towary do wielu krajów. Nawiasem mówiąc, na rynku kawy w Europie, jednym z najlepszych jest kawa Lavazza.

Typy i opis najlepszych przedstawicieli godnych szczególnej uwagi:

1. "Klub Lavazza". To 100% składa się ze słynnej odmiany Arabiki. Specjaliści korporacji opracowali unikalną technologię przetwarzania i prażenia ziaren. Po niej produkt nabiera specjalnego smaku, a kawa z niej jest rzeczywiście nazywana "napojem orzeźwiającym".

2. "Lavazza Oro" nie może być mylony z jakimkolwiek innym. Jest wykonany z pewnych odmian Arabiki uprawianych w Ameryce Łacińskiej. Po zaparzeniu, taka kawa ma mały, skuteczny kwaśny smak.

3. "Lavazza Rosso" to bardzo udana mieszanka dwóch różnych odmian. Arabica daje gotowy napój przyjemnym smakiem i niezwykłą lekkością, a Robusta z kolei czyni go bardziej nasyconym, delikatnym aromatem czekolady.

Rozwój tych wszystkich gatunków trwał dziesięciolecia. Musimy jednak przyznać, że ten czas wydawał się świadomy.

Kawa do gotowania

Częściej w sprzedaży można zobaczyć kawę "Лавацца" grunt. Jego gatunki w tym przypadku różnią się stopniem selekcji ziarna. Jak każda inna, ta kawa jest duża, średnio i delikatnie. Czynnik ten wpływa znacząco na sposób użycia i cechy przygotowania gotowego napoju. Na przykład kawa grzywna, na przykład Lavazza Espresso, można zaparzać nawet w zwykłym tureckim. W krótkim czasie ogrzewania udaje mu się ujawnić wszystkie jego właściwości. Ale Lavazza Crema e Gusto – produkt bardziej surowego przetwarzania. Lepiej jest na ekspres do kawy. Tylko ona jest w stanie odsłonić jego wyjątkowo silny i bogaty smak lekko odczuwalne gorycz. Przy okazji, mieszanka tej odmiany opracowała sam Signor Luigi Lavazzi. Ale są wśród odmian odmian, które mogą być gotowane prawie w jakikolwiek sposób. Nawet prosty ekspres do kawy domowej z filtrem może przenosić klasyczny smak kawy wyprodukowanej z ziaren uprawianych na plantacjach z różnych kontynentów. To Lavazza Oro i Lavazza Club. Filiżanka tego napoju może z łatwością podnieść nastrój i obdarzyć niecodzienną wesoło przez cały dzień.

Ile to jest przyjemność

Teraz w sklepach niemal każdego kraju można spotkać kawę Lavazza. Rodzaje, cena i oferowany zakres oczywiście mogą różnić się. Ale to zależy tylko od ostatecznego sprzedawcy. Cała włoska kawa przeznaczona do eksportu idzie z reguły dwoma rodzajami: mielona i ziarnista. W naszym kraju jest to dość niedrogie.

Ceny kawy Lavazza
№ п / п Nazwa produktu Rodzaj leczenia Pakowanie Waga, kilogram Cena, ruble
1 Crema e Aroma W ziarnach Batch 1.0 1264
2 Złoty wybór W ziarnach Batch 1.0 1599
3 Grand Espresso W ziarnach Batch 1.0 1347
4 Oro W ziarnach Batch 1.0 1437
5 Pienaroma W ziarnach Batch 1.0 1633
6 Rosso W ziarnach Batch 1.0 1173
7 Super Crema W ziarnach Batch 1.0 1398
8th Najwyższej klasy W ziarnach Batch 1.0 1515
9th Espresso W ziarnach Batch 0,250 399
10 Oro W ziarnach Batch 0,250 399
11. Crema Gusto Ziemia Miękkie, próżniowe 0,250 183
12 Crema Gusto Ziemia W puszce 0,250 345
13 Decaffeinato Ziemia W puszce 0,250 451
14 Espresso Ziemia Miękkie, próżniowe 0,250 290
15th Espresso Ziemia W puszce 0,250 445
16 Oro Ziemia Batch 0,250 376
17 Oro Ziemia W puszce 0,250 432
18 Rosso Ziemia Miękkie, próżniowe 0,250 199
19 Rosso Ziemia W puszce 0,250 389

Przed udaniem się do sklepu warto zbadać tę tabelę, a dopiero wtedy, aby ją określić z wyborem.

Co klienci myślą?

Według statystyk, bardzo niewiele osób w naszym kraju wie o kawie Lavazza. Typy (opinie każdego produktu, przy okazji, po prostu wspaniałe) można nazwać tylko tymi, którzy przynajmniej raz odwiedzili Włochy. Tam, ta kawa jest dosłownie w każdym domu, kawiarni lub barze. Dla nas jest to tylko jeden z typów oferowanych przez firmy. Ale ci dociekliwi nabywcy, którzy nadal próbowali spróbować trochę znanej kawy, będą w stanie stwierdzić z przekonaniem, że zrobili to z dobrego powodu.

Głęboki nasycony smak świeżo przygotowanego napoju nie może pozostawiać obojętnego. Zaparz to – przyjemność. Pokój natychmiast wypełnia piękny zapach, który zachwyca jego perfekcją. W każdym gardle jest miękkość i pełna harmonia smaku. Wielu zauważyło, że w ustach po długim, charakterystycznym posmaku. "Lavazza" naprawdę można nazwać doskonałym napojem i – w pełnym znaczeniu słowa – prawdziwa kawa. W skali pięciopunktowej, produkcja włoskich mistrzów to prawie wszyscy nabywcy zasługują na ocenę "5".