826 Shares 2050 views

Ramson – co to jest?

Wiele osób zastanawia się: „Ramson – to” Odpowiedź jest prosta: to jadalne zielenie, jedna z najstarszych roślin należących do rodziny cebuli. Zwykli ludzie, roślina ta jest nazywana cebula niedźwiedź, dziki czosnek, chenzeli, levurdoy, dzikie cebule lub Kalbi.

rośliny wygląd

Mimo to, Ramson – co to za roślina i jak to wygląda? Jest to wydłużony żarówki, której grubość wynosi 1 cm. Stem por jest trójstronne, wysokość 15-50 cm. Liście tej reprezentatywnej cebuli krótszym niż trzon, płaskich, lekko zwężony w szerokości nieco większej niż 3-4 cm. Kwitnienie czosnku rozpoczyna się w maju i kończy czerwca. pora roślina ze względu na masowe kolekcji zawarte w Czerwonej Księdze Ukrainy i Białorusi, Łotwie i Litwie, a także w Rosji.

Locus dzikiego czosnku

Na pytanie, gdzie rośnie dziki czosnek nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Po tym wszystkim, to jest powszechne w Środkowej, Północnej i Południowej Europie, ale również rośnie w Turcji i na Ukrainie, jest szeroko reprezentowane na Kaukazie i na Białorusi. A nawet Francuzi mogą pochwalić się faktem, że ta niesamowita roślina znajduje się w ich lasach. Dziki niedźwiedź łuk jest dość skromny, więc obszar jego wzrostu częściowo oddaje nawet tundrę. Dziki czosnek preferuje cieniste lasy w pobliżu rzek. I choć dziś pora jest uprawiana jako uprawy warzyw, wiele osób woli, aby zebrać je w lesie. Częsty zbiór roślin prowadzi do wyczerpywania się zasobów naturalnych.

Stosować środki ostrożności

Część ziemia czosnku jest podobny do liści trujących roślin, takich jak hellebore lub konwalii, więc podczas zbierania potrzebne pewne doświadczenie, a niektóre schludny. Dziki czosnek karmić bydło nie jest zalecane, zarówno ze względu na działanie substancji zawartych w nim, że mięso staje się nieprzyjemny w smaku, a mleko i nie zmienia jego kolor na żółty.

Korzystanie z odżywczą niedźwiedź łuk

Jeść dziki czosnek może być tak surowy, jak również stosowane do wytwarzania żywności. W kuchni, korzystając z łodyg, liści i roślin żarówki. dziki czosnek liście zbierane są na wiosnę, zanim zakwitnie. Sądząc po nazwach, trudno jest określić jego smak. A sama nasuwa się pytanie: „Ramson – to wszystkie te same, cebulę lub czosnek?” Smak dzikiego czosnku pozostawia więcej jak czosnku z jakiegoś smaku zielonej cebuli, ale o wiele bardziej czuły liści czosnku. Zawierają one duże ilości witaminy C. Zebrane rośliny liści mogą być używane jako przyprawa do różnych potraw mięsnych. Przełożyć do zup i sosów, jako dodatek do sałatek, a także zrobić nadzienie do ciasta. Niesamowity smak marynowanych czosnku – tutaj stoi w liczbie pojedynczej potraw queen.

Właściwości lecznicze czosnku dzikiego

Jako roślina lecznicza na niej stał się znany w świecie starożytnym. Wcześniej, dziki czosnek zwany cud roślin, a zatem kwestia niewiedzy osoby: „Ramson – co to jest” – można odpowiedzieć dość, że tego zioła. Wierzono, że dziki czosnek oczyszcza żołądek i krew. Dziki czosnek jest stosowany podczas zagnoeniyah, robaki, szkorbut, infekcje jelitowe, miażdżyca. W dawnych czasach, Eskulap Zaleca się, aby dodać dziki czosnek w żywności i wody podczas epidemii cholery i dżumy. Niedźwiedź łuk jest niezwykle przydatna dla serca, może obniżać ciśnienie krwi i blokują powstawanie złogów cholesterolu. Dziki czosnek należy przyjmować z niedoborem witaminy, nadciśnienia, miażdżycy i przeziębienia. I roślin stosuje się jako pozór pasty do zębów, ponieważ wystarczy czosnek liści do żucia, ponieważ większość mikroorganizmów w jamie ustnej substancje będą niszczone, produkcja lotny, który odróżnia się od roślin, tkanek cud roślin. Jej sok i drobno posiekane liście są stosowane zewnętrznie dla różnych chorób skóry, takich jak opryszczka i brodawek.