531 Shares 4725 views

Jaki jest ścięgno: definicja, przykłady funkcji,

Co to ścięgno? To część mięśni człowieka, który jest reprezentowany przez tkankę łączną. Z tego względu może być on przyłączony do szkieletu. mogą być długie lub krótkie, szerokie i wąskie, mają różne skomplikowany kształt (taśmowym, nitkowaty, okrągły).

Struktura ścięgien

Znając definicję, można spróbować wyobrazić sobie wygląd elementu nadwozia. Co to ścięgno? Ten zwarty rozmieszczone równolegle wiązek włókien kolagenu i elastyny. Fibrocyty znajdują się między przędzy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że elementy z włókna przeważają nad komórką. Gwarantuje to, że cała struktura siły i niska rozciągliwość.

Naczynia i nerwy wprowadzić ścięgno z mięśnia lub okostnej w miejscu jego mocowania. Wraz z wiekiem, niektóre nierównowaga jest ustalana w stosunku do mięśnia i ścięgna mięśnia. Nowonarodzone ścięgna praktycznie rozwinięte i przed dojrzewaniem procesu zwiększania masy mięśniowej równolegle ze wzrostem włókien kolagenowych. Następnie, aż do dwudziestu pięciu lat aktywnie rośnie udział ścięgnistych. W starszym wieku, włókna tracą elastyczność i stają się bardziej kruche.

funkcja ścięgna

Co to ścięgno? Jest to element, który utrzymuje mięśnie i przywiązuje go do części kostnych. Zapewniają one funkcję układu mięśniowo-szkieletowego:

– Wspieranie, to tworzyć podparcie dla narządów i tkanek miękkich, jak również utrzymują segmenty ząbkowanie ciała;
– Locomotion – jako część mięśni zaangażowanych w ruch osoby w przestrzeni;
– ochronny – w pewien sposób, aby chronić nerwowo-naczyniową wiązki i narządy przed uszkodzeniem.

Właściwości mechaniczne ścięgien w zależności od ich rozmiaru, a stosunek włókien kolagenu i elastyny. Im szersze grono i więcej kolagenu w nim, więc jest silniejsza. I odwrotnie, im cieńsza i bardziej miękki, łatwiej się odkształca się.

zapalenie

Ścięgnami osoby wrażliwe procesów patologicznych, jak również wszelkie inne struktury ciała. Istnieje kilka typów chorób zapalnych związanych ścięgien, które towarzyszą zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego.

  1. Ścięgna. Wynika to z dużej stałego naprężenia cięgna. W ten sposób zmienia się w rozwijających się struktury tkanek, które mogą prowadzić do rozrywania fragmentu mięśni. Ten rodzaj zapalenia ścięgien znacząco obniża wytrzymałość i zwiększa prawdopodobieństwo złamań. Zapalenie może być pochodzenia zakaźnych, w którym zakażenie wprowadzić albo uszkodzeniem lub przez przepływ płynu przez korpus, takim jak krew lub limfy. Od zwyrodnieniowych ścięgna często cierpią sportowców.
  2. Paratenonit. Jest to aseptyczne zapalenie tkanki, która otacza ścięgno. To patologia związana jest zazwyczaj ze stawów nawracające urazów. W przestrzeni pomiędzy powięzi i ścięgna wylewa krwi, i obrzęki. Po pierwszych objawów zapalenia środka przekształca się tkanki włóknistej. Ścięgno traci mobilność, a ruchy stają się bolesne.

rozbudowa

Co to ścięgno? Jest to połączenie kolagenu i elastyny przędzy w określonym stosunku. Jeśli w odniesieniu do danej struktury anatomiczne stosować zbyt dużej siły, to jest napięcie ścięgna. Jest to najczęstszy rodzaj szkody do tej pory. Zazwyczaj występuje w kolana i stawu skokowego z gwałtownym ruchem.

Najsilniejsze mięśnie ciała ludzkiego z ich stóp, a zatem ścięgien mają silne i wytrzymywać duże obciążenia. Ale czasami są złe upadek, spontaniczne ruchy, które prowokują napięcia ścięgna.

Istnieją trzy stopnie rozciągania:

1. Pierwszy stopień – niewielki ból, który zwiększa się wraz z ruchem.
2. Drugi stopień – silny ból od urazu obrzęk, osłabienie mięśni i zwiększenie dyskomfortu podczas ćwiczeń.
3. Trzeci stopień – pełne lub częściowe zerwanie ścięgna i, w konsekwencji, kurczenie się mięśni.

Pęknięcie pędzlem i uszkodzenia ścięgien

Ścięgna na rękę dość cienkie, ale mocne, więc szkoda może być tylko bezpośrednio uraz lub urazy, takie jak awarii przemysłowej, nieostrożnego obchodzenia się ze sprzętem budowlanym i tak dalej. Zasadniczo uszkodzone ścięgna dłoni i przedramienia. Najczęściej grupa zginaczy.

Ścięgna na rękę nierozłącznie z naczyń i nerwów, więc często w połączeniu uszkodzenie struktur anatomicznych. W celu przywrócenia integralności tkanek uciekać się do opieki chirurgicznej. Operacja jest skomplikowane i długotrwałe, tak jak szyć nie tylko przeciąć ścięgna, ale także nerwy i naczynia krwionośne, a także sprawdzić, czy zapisać po tych wszystkich manipulacji funkcji ręki.

Uszkodzenia ścięgien palców

Uszkodzenia ścięgien palców można podejrzewać, gdy nie istnieje aktywny zgięcie paliczków lub stawów palców. Świadczy to o tym, że proces chorobowy jest w powierzchownej i głębokiej cyfrowej zginaczy. W celu sprawdzenia integralności struktury, odwołanie się do radiografii.

W leczeniu tego rodzaju urazów trzeba tylko operacyjnie. Wyjątkiem są świeże złamania kości dystalnych stawów międzypaliczkowych. W tym przypadku, można uzyskać do sześciu tygodni unieruchomienia. W przypadku otwartych urazach musi najpierw zatamować krwawienie, przykryć ranę sterylnym opatrunkiem i skorzystać z autobusu, aby naprawić, a potem jeszcze do uciekania się do interwencji chirurgicznej.

Pęknięcia i uszkodzenia ścięgien stóp

Ścięgno w nodze są również trzy stopnie uszkodzenia:

1. Pierwszy – niewielki ból obrzęk stawu skokowego. Ofiara jest w stanie stawać na nogi. Dyskomfort znika w kilka dni po rozpoczęciu leczenia.
2. Drugi – obrzęk stawów, ciężki ból podczas ruchu.
3. Trzeci – pęknięcie ścięgien u stóp dużej obrzęk stawów, stałe ciężkiego bólu.

Pęknięcie ścięgna Achillesa, który jest mocowany do kości piętowej, występuje ze względu na silne naprężenia. Separacja jest zwykle pełny. Powody mogą być uznane za bezpośrednie trafienie z twardym przedmiotem w okolicy, lub gwałtownego spadku triceps mięśni podudzia. Uraz ten często występuje u sportowców sportowców, szczególnie biegaczy.

Obróbka świeżego pęknięcia jest stosowanie przezskórne szwy ścięgna i nakładanie obsady. Nosić musi być przez cały miesiąc. Następnie zostanie on usunięty w celu usunięcia szwów, a następnie zamocować ponownie nogę przez kolejne cztery tygodnie. Jeżeli szczelina stary, a następnie usunięcie uszkodzonej tkanki z kolejnym szczepieniu.

Ból ścięgien

zerwanie ścięgna towarzyszy silny ból, ale nie tylko ten rodzaj szkody może powodować dyskomfort. Lekarze codziennie do czynienia ze skargami na bóle ścięgien.

Co do zasady, większość z tych osób będzie rozwijać ścięgien i pochewek ścięgien, tendinosis. Mogą wystąpić z powodu złej postawy, siedząc w niewygodnej pozycji lub braku rozgrzewki przed zajęć sportowych. Ponadto, nie zniżki i chorób zakaźnych, takich jak zapalenia stawów, które mogą wywoływać ból ścięgien. Obecność skróconymi struktur kostnych po złamaniach również przyczynia się do pojawienia się bólu, z powodu asymetrycznego rozkładu obciążenia zdrowa strona zużywa się szybciej.

Obecność bólu ścięgien wpływ na otaczające tkanki. Nieznośny ból pojawia się, gdy złoża zwapnienia, z naruszeniem ruchomości stawu barkowego, tendinosis. Powodem tego może być zbyt duża siła wykonywać żadnego ruchu, na granicy wytrzymałości cięgna. Podczas długich intensywne obciążenia może rozwinąć degenerację włókien i martwicę.