717 Shares 2993 views

Jak wybrać alkomat dla kontroli pre-trip kierowców

Właściciele firm transportowych handlowych są wymagane przed każdym lotem sprawdzić sterowniki. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych organizacji, które są zaangażowane w transport towarów niebezpiecznych lub pasażerów. Jednym z punktów tego wydarzenia – jest zidentyfikowanie wpływem alkoholu. Sprawdź składnik alkoholu (ppm) w akcji tester alkoholu w wydychanym powietrzu, aby pomóc specjalną inspekcję przed podróżą kierowców.


Na półkach aut można zobaczyć wiele rodzajów takich urządzeń, ale są one zwykle amatorami, że różni się zbyt duży błąd. Podczas gdy organizacje muszą linia bardziej wiarygodne i sensowne alkomat dla kontroli pre-trip kierowców.

W profesjonalnym środowisku sprzęt taki plan jest podzielony na dwie kategorie:

  • zwykły alkomat – nie poważny projekt, który daje zbyt dużo dokładności z małej liczby próbek (do użytku osobistego oddychać rano jest całkiem w porządku);
  • alkomat – kompetentny i niezawodny tester do użytku profesjonalnego (w policji drogowej i obiegu MTE).

O urządzeniach drugiej kategorii i zostaną omówione w naszym artykule.

Tak, staramy się zrozumieć, jak wybrać alkomat dla inspekcji wstępnej podróży, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jakie zdarzają się urządzenia tego rodzaju. Aby zrozumieć, jakiego rodzaju urządzenia trzeba, będziemy rozumieć go w jego części składowych.

urządzenie Alkomat

Sama proste urządzenie. alcotesters zawodowe dla kontroli pre-trip koniecznie wyposażona w otwór oczka do wlotu powietrza. W tym charakterze, mogą działać lub ustnik, lub coś podobnego mechanizmu ssania. Po powietrze dostanie się do jego składniki są analizowane za pomocą czujnika.

Czujniki z kolei może być kilka rodzajów:

  • podczerwieni;
  • elektromechaniczny;
  • półprzewodników.

urządzenia półprzewodnikowe stosowane są, co do zasady, dla ich własnego użytku i są niskie koszty. Ogólnie rzecz biorąc, jest to ta sama maszyna amator, tylko trochę bardziej skomplikowane. Ten czujnik ma strukturę krystaliczną, przez który pary cząsteczek, na której etanol jest pochłaniana, a tym samym wpływają na przewodnictwo substancji. To jest wskaźnikiem alkoholu we krwi jest w tym przypadku określana przez zmianę przewodności w postaci numerycznej.

Użyj półprzewodnikowej alkomat dla inspekcji wstępnej trip kierowców – nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w ramach takiego programu pracy trwa sporo czasu, aby „naładować” instrument (długie pary alkoholu odparowują z sorbentu).

Elektromechaniczne i podczerwieni – to czysto profesjonalnych testerów alkoholu. I ostatni daje dokładniejsze wyniki. Na rdzeń alkomatem podczerwieni dla kontroli wstępnej wyzwalającym sterowników jest spektrografu, który jest przeznaczony dla określonego fali absorpcji (w tym przypadku – etanol). Jedynym problemem z tym czujnikiem czułością – do temperatury otoczenia, a zatem i na wolnym powietrzu, na przykład w ruchu rąk personelu takie urządzenie daje duży błąd. Główny zakres urządzenia – to przychodnie, laboratoria i firmy transportowe. błąd urządzenia mieści się w zakresie od 0,01 ppm.

Wydychanym elektromechaniczny do badań pretrip jak podczerwień, ma wysoką dokładnością do +/- 0,02 ppm. Urządzenia z takich czujników są całkowicie obojętny na warunkach otoczenia, jednak ruch są popularne wśród pracowników i DPS. Niemniej jednak, wiele firm transportowych przyjęło go, urządzeń elektromechanicznych, ze względu na mało wymagające.

Wykonawczych i standardowy alcotester profesjonalny bardzo surowe, więc maszyny są dużo pieniędzy, w przeciwieństwie do amatorskich „zabawki”.

Wymagania instrumentów:

  • Błąd czujnika – nie więcej 0,01-0,02 ppm;
  • roczna (kwartał) kalibracji;
  • nie więcej niż 300 próbek dziennie.

Niektóre urządzenia są wyposażone w dodatkowe funkcje i niektóre funkcje, jak wydruk wyników lub alertów SMS. Takie urządzenia są oczywiście droższe, ale każdy menedżer decyduje za siebie, że potrzebuje takich „gadżetów”, czy nie.

Popularne modele alcotester

Jak wspomniano powyżej, istnieją urządzenia profesjonalne drogie. Ponadto, praktyczne wykorzystanie urządzenia muszą być certyfikowane testy i świadectw rejestracji, które są emitowane do Ministerstwa Zdrowia biurach. To jest lista alcotester do użytku służbowego prawnie zatwierdzony i aktualizowany na rynek nowych modeli.

"Jupiter-K"

Urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy rosyjskiego wykonany i może być zasilane z sieci pojazdu (12/24). Termin pracy urządzenia bez kalibracji – jeden rok. Cały zestaw jest mały worek, który sam jest alkomat i zasilacz, dodatkowy akumulator oraz podręcznik i płytę ze sterownikami do komputera.

Błąd rolę w sąsiedztwie 0,02 ppm, a liczba prób powinna być nie większa niż 500 dziennie. Wbudowana drukarka może wydrukować wynik i aby dane do analizy protokołu. Jest to moduł bezprzewodowy „Bluetooth” i GPS (do mocowania ogrodzeń na mapie).

Model kosztuje około 75.000 rubli, aby kupić go z rąk jest prawie niemożliwe, tylko certyfikowane punkty sprzedaży.

AlcoScreen

Ten kanadyjski jednostka znacznie tańszy niż rosyjski „Jupiter” (około 15 000), ale także możliwości to mniejsze. Urządzenie działa na czujniku elektromechanicznego z bateriami AAA. Konstrukcja lekkie, a jednocześnie niezawodny i z małym błędem pomiarowym (0,02 ppm).

Żywotność jednej kalibracji waha się od 5000 pomiarów. Urządzenie jest idealnym narzędziem dla małych organizacji na 20-30 kierowców.

Drager Alcotest 6510

Ten niemiecki model – coś przeciętny Kanadyjczyk i rosyjski urządzenie miód. Profesjonalne urządzenie jest 45 000 300 przeznaczony jest do pomiarów dziennie. postawiła sobie jest niewielkich rozmiarów, a urządzenie ze wszystkimi akcesoriami można łatwo zmieścić w małej walizki.

Dokładność, podobnie jak w innych podobnych urządzeń, wynosi około 0,02 ppm, z alkomatem spokojnie tolerować każdą pogodę, czy to zamrożenie lato zimny albo gorący dzień, dzięki silnej i wyrafinowany design. Wszystkie niezbędne certyfikaty Ministerstwa Zdrowia są dołączone.