402 Shares 7008 views

Procedura i termin składania deklaracji podatkowych

Dziś jesteśmy zainteresowani Termin rozliczania podatku. To pytanie jest interesujące dla wszystkich podatników, zwłaszcza osób i firm rozpoczynających działalność. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy się zbytnio: we współczesnym świecie składania oświadczenia Deklaracja dochodów i wydatków państwa, co do zasady, odbywa się bez żadnych problemów. Najważniejsze – aby wiedzieć, kto, kiedy i w jakiej kolejności powinny być odpowiedzialne. Warto więc zbadać jak najszybciej z tobą to pytanie.

dla wszystkich

Najpierw trzeba zrozumieć, że wszystko musi być odpowiedzialna wobec państwa. Może ktoś ma prawo nie myśleć o tym, co Termin rozliczania podatku? Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to kategoria obywateli. Ale nie zbyt często. I pod pewnymi warunkami, obywatel musi być wszystko jedno sprawozdanie.

Zatem złożenie deklaracji do urzędu skarbowego musi myśleć wszystkich podatników, którzy mają dochody na jednego lub drugiego. Plus wszyscy dorośli obywatele. Ale dzieci i bezrobotnych, którzy nie mają pieniędzy, są zwolnione z tego raportu. W zasadzie można powiedzieć, że wszyscy podatnicy dorosłych zgłosić. Kiedy trzeba się spotkać w konkretnej sprawie? Jak złożyć deklarację do właściwych organów?

z systemu

nie być w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Rzeczywiście, wiele zależy od różnych czynników, które wpływają na ostateczny termin składania pojedynczego zwrotu podatku (a nie tylko ją). Na przykład, jak można się domyślać, że jest konieczne, aby rozpocząć określić, kto jest podatnik – osoba fizyczna, organizacja lub nawet indywidualny przedsiębiorca.

Drugim krokiem, który pomoże zrozumieć, w dzisiejszym wydaniu – to utrzymanie systemu podatkowego. Od niej bardzo dużo zależy. Zatem Termin rozliczania podatku zależy od systemu, w którym podatki są obliczane wymaganej do zapłaty. Niektóre raporty powinny być roczny, niektóre raz na kwartał lub nawet pół roku. Dowiedz się więcej o tym wszystkim poniżej.

Cały system

Jaki jest termin na złożenie deklaracji podatkowej podatku od dochodów osobistych (i VAT)? Nawiasem mówiąc, jest to wspólny system opodatkowania. Jest to zasada najczęściej wybiera organizacje, w niektórych przypadkach – przedsiębiorcy. Osoby zwykle nie spotykamy go.

Tak więc, zgodnie z obowiązującymi przepisami, raport VAT, będzie musiał dostarczyć na kwartał, a podatek dochodowy od osób fizycznych – raz w roku. A w obecnych sprawozdania są sporządzane w poprzednim okresie. Do jakiego liczba powinna być zakończona z tym problemem?

Tutaj czas jest dość elastyczny. Więc musimy pamiętać, lub użyć specjalnego kalendarza księgowości (można go zobaczyć w Internecie, na przykład na stronie internetowej FNS), albo sam zapamiętać wszystkie daty, które są istotne dla ogólnego systemu podatkowego.

VAT

Cóż, na początek należy zwrócić uwagę na VAT. Jak widzieliśmy, termin złożenia zeznania podatkowego, a raczej częstotliwość raportowania – raz w kwartale. Ale dokładna data, po której będziesz miał problemów z organami podatkowymi, są nadal nieznane. Ale to łatwo skorygować.

Kiedy trzeba zgłosić w 4. kwartale ubiegłego roku, powinno to być zrobione przez 25 stycznia prądu, w 1 kwartale tego – do dnia 25 kwietnia. Jeśli dzień ten przypada na weekend lub święto państwowe, należy zgłosić się do najbliższego dnia roboczego (zwykle podawana ułaskawienie). Na 2. kwartał każdego roku, należy złożyć sprawozdania do 25 lipca, 3 – 25 października. Są to terminy podatkowego deklaracji VAT ustanowionego przez państwo.

USN

O podatku dochodowym od osób fizycznych jest mówić trochę później. Po tym wszystkim, to forma raportowania występuje najczęściej. Tak więc, warto poznać wszystkie inne rodzaje systemów podatkowych, jak również terminy, w których będą musiały spełnić do sporządzenia sprawozdania państwa.

Kolejnym rozwiązaniem, które jest bardzo powszechne – uproszczony system opodatkowania. Jest również nazywany „uproszczony opodatkowanie”. Najczęściej stosowane przez poszczególnych przedsiębiorców. Termin składania deklaracji podatkowych dla przedsiębiorców i organizacji z różnych USN. Niewiele, ale istnieją różnice.

Pierwszą rzeczą, aby pamiętać – raporty wykonywane w taki system raz w roku. Ponadto w poprzednim okresie. Oznacza to, że w 2014 roku, deklaracja jest dostępny w 2013th, w 2015 – 2014 na drugi i tak dalej. Nic trudnego.

Ale czas w tym przypadku jest dość elastyczny. Mają czas na przygotowanie. Organizacje muszą koniecznie zgłosić się do rządu 31 marca. Ponownie, jeśli dzień wypada w weekend lub święto, biorąc pod uwagę małą „odroczenie”. Ale termin składania uproszczonej deklaracji podatkowej dla przedsiębiorców indywidualnych – 30 kwietnia. Nie później niż do tej liczby trzeba całkowicie wygenerować raport. Można powiedzieć, że SP mają zdolność do „pull” do końca okresu rozliczeniowego. Jednak organizacje muszą „spotkać” w okresie miesiąc wcześniej.

UTII

Ponadto, istnieje system opodatkowania zwany UTII. Musisz zgłosić się do stanu co kwartał. Oznacza to, że w roku jest 4 razy. W zasadzie nic trudny temat. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, w jakim czasie trzeba spełnić.

Tak długo do czynienia z danymi, możemy powiedzieć po prostu: raporty UTII złożone na tej samej zasadzie jak w VAT. Oznacza to, że do dnia 25 stycznia, kwietnia, lipca i października, odpowiednio dla każdego kwartału. Należy pamiętać, że zgłoszenie zostanie złożone do 25.01 roku poprzedniego. Nic nie trudno go zapamiętać nie jest.

osoby

Ale w przypadku osób fizycznych mają dość starać się nie pomylić. Po tym wszystkim, oprócz już wymienionych przypadkach, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na rodzaj podatku, które muszą być zadeklarowane. Czynnik ten odgrywa ważną rolę, gdy deklaracja podatkowa musi być sporządzony. Termin osoby są ustawione, ale różnią się od siebie w konkretnym przypadku.

Na przykład, w przypadku podatku transportowego, trzeba zgłosić się raz w roku. Gdy okres ten jest ustawiony na 1 lutego. Ponadto zasada ta odnosi się do raportu na ziemi. Więc dokręcania wyraźnie nie jest konieczne w tym procesie.

Jest też tak zwany podatek dochodowy. Raportowanie następnie podawany raz na kwartał, które nie muszą spełniać więcej niż 20 dni po zakończeniu okresu. A najlepiej do samego końca. To właśnie ta zasada obowiązuje w Rosji w tej chwili. Jeśli chodzi o sprawozdania finansowego zysku, terminu zgłoszenia – do 28 marca. Jak widać, większość sprawozdań muszą być przedstawione lub koniec miesiąca, lub pod koniec okresu sprawozdawczego. W zasadzie nic nadprzyrodzonego lub trudne do zrozumienia o tym. Nawiasem mówiąc, profit muszą produkować raporty na bazie miesięcznej.

PIT

Być może najważniejszym i popularna, które tylko można spotkać – jest złożenie deklaracji 3-PIT podatek. Terminy są dość elastyczne dla niego. I są takie same dla wszystkich systemów podatkowych, w których istnieje tylko opcja. Pamiętaj, zasady są bardzo proste. Nie stwardnienie ramy czasowe nie będzie. Nawiasem mówiąc, jest to niezbędne do informowania o podatku dochodowym od osób fizycznych raz w roku. To nie jest tak powszechne, jak widać.

Zatem złożenie deklaracji podatkowej PIT-3, terminy określone są takie same dla wszystkich systemów podatkowych, jak również dla wszystkich rodzajów podatników, to zajmuje miejsce przed dniem 30 kwietnia każdego roku. Tak więc, innymi słowy, do końca okresu rozliczeniowego. Pamiętaj, że jest łatwe i proste.

Jeśli masz raportu kwartalnego (6-PIT), trzeba za każdy kwartał złożenia oświadczenia przed 4 maja, odpowiednio, w dniu 1 sierpnia a 31 października. Są to terminy ustanowione w 2016 roku.

Co trzeba

Jak złożyć deklarację dla raporcie dla rządu? Proces ten nie jest rzeczywiście tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Głównym problemem tutaj – to wypełnienie samą deklarację. Trzeba tylko przygotować dokumenty, które pomogą Ci w tym, że nie było zadawane pytania.

Które mogą być przydatne? Wszystko zależy od systemu podatkowego i podatników, a podatek do zapłaty (lub zapłaciłby za – nie wszystkie deklaracji wymaganych płatności, istnieją wyjątki). Powyżej znajduje się pełna lista wszystkiego, co może być potrzebne w konkretnym przypadku, niezależnie od niuansów:

  • dane podatnika (paszport dla przedsiębiorców i osób fizycznych, szczegóły – dla organizacji);
  • certyfikat potwierdzający dochody (umów sprzedaży, i tak dalej);
  • płatnikiem VAT;
  • Szczegóły źródeł dochodu (zwykle podatku dochodowego);
  • Świadectwo wydatków;
  • dane pojazdu (podatek od pojazdów samochodowych, sprzedaż);
  • zaświadczenie o własności.

W zasadzie to wszystko. Teraz pozostaje tylko przynieść wszystkie dane w odpowiednie pola w deklaracji, a następnie przesłać go do podatku. Najlepiej jest korzystać z komputera do tego. Tam, wszystkie elementy są podpisane bardzo jasne, nawet początkujący poradzi sobie z porównania danych z dokumentów zarezerwowanych dla nich w zakresie sprawozdawczości elektronicznej.