736 Shares 9694 views

Jak uczyć grudnichka rolki: skutecznych technik, metod i zaleceń specjalistów

Pierwszy z lasu: tutaj jesteś w domu z dzieckiem, leżał w łóżku uśmiechnięty i bardzo łagodnym uśmiechem. Pierwsze miesiące noworodka spędza większość swojego czasu w pozycji leżącej, ale od 3-4 miesięcy zaczyna brać aktywny udział w otaczającym ich świecie. Wiele grudnichki od tej chwili już wiedzą, jak włączyć boku, dobrze ci, którzy są po prostu staramy się opanować pierwszy ruch, potrzebujących opieki rodzicielskiej. Jak zrozumieć, że nadszedł czas na więcej gier mobilnych grudnichka nauczyć się toczyć lub czołgać? Więc po kolei.

Czynniki wpływające na rozwój dziecka

Wiele młodych matek jak porównać swoje dziecko z drugiej strony; a jeśli rówieśników nauczyli pewne umiejętności, które jeszcze nie opanowali swoje dziecko, zaczynają się martwić dużo lub uważają, że ich dziecko jest w tyle w rozwoju. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko swój indywidualny plan rozwoju i konsolidacji, które mogą nieznacznie różnić się od standardów medycznych niemowląt w pierwszym roku życia.

Ogólne dojrzewanie dziecka zależy od wielu czynników: indywidualne dane fizyczne, sposób odżywiania, kondycji psychicznej, a także opiekę nad dziećmi. Wiele osób nie docenia znaczenie odpowiedniej opieki dla dziecka, a tymczasem, zależy od niego, a zdrowie i rozwój dziecka.

Troska o dzieci

Jednym z najważniejszych elementów właściwej pielęgnacji noworodka jest tryb miło z dnia, który zawiera następujące punkty: karmienie, spanie, pływanie, gry edukacyjne, zgodnie z wiekiem, a także gimnastyka i wiele ćwiczeń. W pierwszych miesiącach życia noworodka jest bardzo ważne, aby monitorować czystość i porządek w domu, konieczne jest stworzenie korzystnych warunków w mieszkaniu, aby skonfigurować komfortową temperaturę, usunąć źródła hałasu i monitorować wilgotność w pomieszczeniu, w którym dziecko śpi.

Jak podrosną dziecko mama będzie musiała dać mu więcej czasu i wysiłku, ponieważ on potrzebuje pomocy. Wielu rodziców w tym okresie kłopotliwy pytania o jak uczyć grudnichka przewrócić, pełzać lub chodzić. To nie jest tak trudne, jeśli wiesz, kiedy trzeba zastosować pewne techniki dla rozwoju dzieci.

Rozwój dziecka w ciągu pierwszych sześciu miesięcy

Oto kalendarz z ogólnie przyjętymi normami okruchów przez miesiąc, przez które można z grubsza następują wzrost i tworzenie swojego dziecka, a także dowiedzieć się, czy to jest czas, aby nauczyć grudnichka przewrócić z żołądka do tyłu lub odwrotnie.

 • W pierwszym miesiącu życia – okres dziecko regulacji, to jest prawie cały czas śpi, budzi się tylko do karmienia.
 • Od drugiego miesiąca grudnichok zaczyna trzymać głowę, bo jego mięśnie pleców i karku się silniejsza z każdym oddechem jego mizerny mlekiem.
 • 3-4 miesięcy – okres „przebudzenia” dziecka, był znacznie bardziej aktywny, zaczyna wydawać dźwięki i stara się utrzymać głowę, gdy leżał na brzuchu na twardej powierzchni, w tym czasie można już zacząć przygotowywać dziecko do bardziej złożonych umiejętności (art są metody jak uczyć rolkę grudnichka i pełzanie).
 • W ciągu 5 miesięcy grudnichok już uczą się przewrócić, co czyni postępy w gospodarstwie przedmioty, staje się bardziej emocjonalna.
 • Od 6 miesięcy, dziecko zaczyna się rozwijać bardziej aktywnie, był spokojnie leży na brzuchu z głową do góry i sprawia, że pierwsze próby pełzać do zabawek.

Umiejętności sześciomiesięczne niemowlę

Pierwsze sześć miesięcy – najtrudniejsza, ponieważ w tym okresie dziecko uczy się podstawowych rzeczy. On już wie, ile: poznać rodzinę, znam jego imię i czasami otlikaetsya reaguje na zabawkach i dźwięków, jest w stanie przewrócić, sięgając ciekawego tematu przez długi czas utrzymuje rzeczy w dłoniach, rozważa i studiując je, starając się pierwszy posiłek, a nawet on próbuje raczkować. Co dzieje się w najbliższych miesiącach?

Rozwój dziecka po 6. miesiącu

Przychodzi kolejny ciekawy etap w życiu dziecka i matki, którzy będą decydować o przyszłości dziecka na wiele sposobów. Tak, jak dorastają trochę człowieka:

 • Uważa się, że 7 i 8 miesięcy – najbardziej odpowiedzialnych, rodzice nie powinni zostawiać dziecka bez opieki, bo stał się prawdziwą fidget! On wie, jak się toczyć, siedzieć i bawić się zabawkami. A niektóre dzieci są już posiadających wsparcie.
 • Od 9 do 10 th th miesięcznego malucha stale skrada, stoi i porusza się, trzymając się krawędzi mebli.
 • Wiele tęgi podjąć pierwsze kroki w okresie od 11 do 12 miesiąca. W tym momencie ważne jest, aby być tam i wspierać je, gdy potknie i upadnie.

W jaki sposób ustalić, że dziecko jest gotowe do zamachu?

Przed nauczyć dziecko, aby rzucić z powrotem do brzucha, należy upewnić się, że jest na to gotowy. Większość dzieci dojrzałe do przewrotu już 4 miesiąca życia. Oto główne cechy, dzięki którym można dowiedzieć się, czy dziecko jest gotowe do umiejętności samodzielnego obracająca się z jednej strony na drugą.

 • wysokiej rośnie i pewnie trzyma głowę podczas leżenia na brzuchu;
 • łatwo zginać i rozprostować nogi;
 • jeśli wyciąga nogi do klatki piersiowej i stara się chwycić za uchwyty, ale również mówi, że jego mięśnie są na tyle silne, aby rozwijać nowe umiejętności.

Jeśli pojawią się te objawy w swoim dzieckiem, a potem nadszedł czas, aby nauczyć grudnichka przewrócić z żołądka do tyłu i na odwrót. Aby dowiedzieć się, jak zrobić to lepiej, i jakie metody użyć, czytaj dalej.

Jak grudnichka nauczyć się toczyć? Wskazówki i porady ekspertów

Gdy miesięczna lekarskie, co do zasady, daje szacunkową wartość ogólnego stanu dziecka, jego rozwoju i danych fizycznych. W przypadku wykrycia jakichkolwiek opóźnień, pediatra ma obowiązek powiadomić rodziców i przypisuje procedur zapobiegawczych. Każda matka chce pomóc swojemu dziecku w trudnym procesie rozumienia świata i jego możliwości, ale ze względu na brak wiedzy i doświadczenia swoich wysiłków, aby pomóc może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Uczyć grudnichka rolkę z tyłu lub pomóc mu nauczyć się raczkować nie będzie łatwe dla młodych rodziców, jeśli zastosujesz się do zaleceń specjalistów.

Wielu pediatrów zgodni w opinii, że sukces w rozwoju dziecka i jego zdolności do uczenia się różnych umiejętności w dużej mierze zależy od przygotowania. A im dłużej to szkolenie było, tym szybciej dziecko uczy się czegoś nowego. Jednym z najbardziej skutecznych technik treningowych – masaż niemowląt i regularnych ćwiczeń.

Masaż wzmocnienie mięśni grudnichka

Podstawy masażu warto wiedzieć każda matka. Po tym wszystkim, widzisz, a dziecko, a matka byłaby o wiele ładniejsza przeprowadzić tę procedurę razem niż każdy dzień zaprosić specjalistę. Być może dziecko nie jest jeszcze przyzwyczajony do czynienia z obcymi, zaczynają płakać, jeśli masaż jest przeprowadzane przez lekarza. Z mamą na Przeciwnie: dziecko będzie czuć się bezpiecznie, a więc na siłowni, a procedura masaż jest dla niego nie tylko korzyści, ale radość!

Jak uczyć grudnichka przewrócić na wznak przy pomocy masażu? Najważniejsze – to regularnie, więc staram się nie przegapić zaplanowanego terminu zabiegu. Tak, jak ujędrniający massazhik:

 1. Rozebrać dziecko brzuch i umieścić go w dół, a następnie delikatnie wcierać styl grzbietowy i przez 5-10 minut.
 2. Należy zwrócić szczególną uwagę na nogach: każdy mięsień łydki i stopy wyrabiania oddzielnie.
 3. Następnie delikatnie porusza się w zwolnionym tempie, aby włączyć dziecko na plecach, z pierwszym delikatnie zgiąć lepiej obsługiwać dziecko pod brzuchem, a następnie trzymać dziecko w beczce, a następnie umieścić z powrotem.

Pediatrzy uważają, że codzienne ćwiczenia w stanie nauczyć grudnichka przewrócić się na brzuch i plecy do tyłu. Oto mały, ale znaczący rada: przed przystąpieniem do masażu, upewnij się, że Twoje dziecko jest w dobrym nastroju, w przeciwnym wypadku cała procedura jest dla Ciebie w sklepie zarówno nieprzyjemne sceny.