497 Shares 3341 views

Gwoździe złuszczają i przełamać – co robić? Wzmocnienie kąpieli dla paznokci

Jeśli paznokcie złuszczają i przełamać, co robić? Ta kwestia jest istotna dla większości płci pięknej. Ale zanim to odpowiedzieć, należy wyjaśnić przyczyny tego problemu często występuje u ludzi.


Gwoździe złuszczają i przełamać: Przyczyny

Istnieje kilka czynników, które wpływają na normalną gwóźdź. Sprawdzaj ich niezwykle ważne. Po tym wszystkim, jeśli w dalszym ciągu ignorować tego zjawiska, nie tylko nigdy nie będzie w stanie zrobić piękny manicure, ale także całkiem możliwe przegap wyraźne oznaki poważnych zaburzeń w organizmie.

Tak więc pierwszy powód, dla którego ciągle złuszczają i przełamać paznokieć, stanowi naruszenie zdrowia. W związku z tym zaleca się, aby przejść pełne badania lekarskie, po których będzie jasne, co dokładnie system nie ciało.

Jeśli złamiesz paznokciem wzdłuż lub w poprzek i tym samym mocno foliowane, to może nie masz wystarczającej ilości witamin, białka i minerałów. Ponieważ jest to podstawowa keratyna materiał budowlany składający się z aminokwasów, które z kolei zawiera atomu siarki, a dysk płytki paznokcia. Ponadto, obecne są gwoździe i mikroelementów, takich jak cynk, selen, wapń, chrom i fosforu. Brak przepływu w organizmie często prowadzi do tego, że płyty są kruche i stale złuszczają.

Jakie inne czynniki przyczyniają się do tego, że człowiek złamane paznokcie? Przyczyną tego zjawiska jest prawdopodobnie ukrywa się w tym, że we krwi kobiet i mężczyzn istnieje wyraźny brak żelaza. W tym przypadku, należy zawsze skonsultować się z lekarzem w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Inne przyczyny łamliwe paznokcie

Much paznokcie złuszczające często wskazują na obecność poważnych chorób, takich jak cukrzyca, zaburzenia metaboliczne i endokrynologiczne, niedokrwistość, grzyby i tak dalej. Ale często zjawisko to występuje nie z powodu wewnętrznych problemów w organizmie, a na skutek wpływów zewnętrznych.

Zatem prawdopodobne przyczyny foliacji i łamliwe paznokcie mogą stać się regularne stosowanie chemii gospodarczej bez rękawiczek (np detergenty do podłóg, naczynia, pościel i prania, itp ..). Aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, należy wrócić do struktury płyty. Fakt, że tłuszcz cząsteczki, które są umieszczone pomiędzy keratyny łatwo płukane pod wpływem środków powierzchniowo czynnych (środków powierzchniowo czynnych). Z kolei proces ten prowadzi do tego, że człowiek zaczyna stale skarżą się, że jego paznokcie złuszczają i przełamać. Co robić w tej sytuacji? Zaleca się używać rękawic domowych, oraz przywrócenia uszkodzonej płyty przez stosowanie witamin i minerałów.

Nawiasem mówiąc, jest to zjawisko często obserwowane u tych z płci, którzy korzystają z niskiej jakości kosmetyki do pielęgnacji paznokci. W tym przypadku, pożądane jest, aby zrezygnować zmywacz do paznokci, zawierający aceton, toluen, formaldehyd, i ich pochodne.

Inną przyczyną tego problemu jest uszkodzenie mechaniczne. Po tym wszystkim, jeśli stale walenie paznokcie na dowolny temat (czy jest to pisanie na komputerze, gra na instrumencie muzycznym, telefon, etc.), wynik na płytach koniecznie pęknięcia, które następnie doprowadzić do ich kruchości i rozwarstwienia.

Należy również zauważyć, że zjawisko to jest często obserwowane u tych, którzy nieprawidłowo dostosowuje długość paznokcia. Dlatego, aby zapobiec powstawaniu pęknięć i zarysowań, eksperci zalecają jedynie złożyć dala płytę, nie wyciąć nożyczkami, i, oczywiście, nie należy ich żuć.

Gwoździe złuszczają i przełamać, co zrobić z chorobą tarczycy?

Jeżeli takie odchylenie powstało na ciebie z powodu braku minerałów lub z powodu jakiejkolwiek choroby, należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Może to być terapeuta i endokrynolog i gastroenterologa. Po rozpoznaniu, lekarz ma obowiązek przepisać przebieg leczenia.

Dla normalizacji czynności tarczycy u pacjenta może być zalecane fitodrug „Album”, który jest oparty na ekstrakcie z Potentilla białego korzenia. Należy zauważyć, że roślina ta jest wykorzystywana w medycynie alternatywnej przez długi czas. Ale jak okazało się w aptekach stosunkowo nowy farmaceutyczny. Po badaniach klinicznych specjalistów, stwierdzono, że preparat normalizuje stan funkcjonalny tarczycy, a także przyczynia się do znaczącej poprawy samopoczucia pacjenta, łagodzi objawy nadczynności tarczycy, niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy zapobiegania nawrotom.

Każda kapsułka „Alba” środek zawiera około 300 mg ekstraktu Potentilla białej i połowę dziennej normy jodu. Ponadto, aktywny lek obejmuje kompozycję żelaza, magnez, cynk, selen i inne pierwiastki śladowe, które mają istotne znaczenie nie tylko dla prawidłowego działania tarczycy, a także przywrócić twardość płyty kolczaste.

Niedobór witamin

Jeżeli badanie lekarskie nie wykazało żadnych nieprawidłowości ty, to, najprawdopodobniej, pod warunkiem, że problem jest związany z brakiem składników odżywczych. W takim przypadku lekarz może przepisać kurs witamin i minerałów. Należy zauważyć, że nowoczesna apteka oferuje niesamowitą wybór takich środków. Są one jednak syntetyczny i szybko wydalany. W związku z tym niektórzy eksperci zalecają, aby suplementy diety, lub uwzględnić w diecie więcej owoców, warzyw, suszonych owoców i orzechów.

Inne obejścia

Jeśli mocno połamanych paznokci, co robić? W celu rozwiązania tego problemu, konieczne jest, aby stosować się do ogólnych zasad, a mianowicie:

  • jeść zrównoważony;
  • spać nie mniej i nie więcej niż 7-8 godzin dziennie;
  • wyeliminować wszystkie złe nawyki, w tym palenia tytoniu i spożywania alkoholu;
  • spróbuj pozbyć się negatywnego wpływu z zewnątrz i nie może być poddany na stres;
  • wyeliminować powstawanie szkodliwych substancji chemicznych;
  • prawidłowo dbać o paznokcie za pomocą wysokiej jakości kosmetyków.

Co jeść, aby paznokcie nie są sloilis?

Gwoździe złuszczają i przełamać, co zrobić w tym przypadku? Jeśli ten problem występuje, za długi czas, i po prostu nie można się go pozbyć, można spróbować zmodyfikować swoją dietę i dodać pokarmy, które zawierają wapń i fosfor. Takie składniki obejmują mleko, mięso, ser, jajka, sery, orzechy, ryby, soja, fasola, agrest, suszone owoce, brokuły, kapusta, mak, seler i migdały. Jak widać, wybór przydatnych produktów, pozytywny wpływ na stan paznokci, jest ogromna. W związku z tym leczenia i warstwą kruchych wafli mogą być bardzo przyjemny proces.

W takim przypadku, jeśli Twoje paznokcie zaczęły się złuszczać z powodu braku cynku, następnie dotychczas stosowaną dietę mogą być uzupełnione przez produkty takie jak krewetki, ser, wodorosty, buraki, soja, pomidory, pomarańcze, maliny, czosnek, imbir, jagód i tak dalej.

Jeśli twoje ciało brakuje chromu, można leczyć się do lasu lub orzechy brazylijskie, nasiona słonecznika (nie palone), figi, wiśnie, śliwki i tak dalej. D.

Zewnętrzna leczenie paznokci

Teraz, gdy wiesz, jak wzmocnić warstwę paznokci za pomocą wykorzystania niektórych pokarmów. Jednak, aby przeprowadzić leczenie pacjentów z płyt, korzystnie w kompleksie. Dlatego osoby z takim problemem, zaleca się użycie specjalnego kąpiel dla rąk. przyczynią się one do finansowania zewnętrznego płytki paznokcia, nie tylko czyni je silne i piękne, ale także znacząco zwiększyć szybkość ich wzrostu.

Więc, niech nam razem patrzeć na kilka sprawdzonych i skutecznych recept kąpieli leczniczych.

zasobnik sól

kąpiele solne do wzmocnienia paznokci są najbardziej skuteczne. Aby uczynić je trzeba rozpuścić dużą łyżkę soli morskiej w szklance ciepłej wodzie, a następnie dokładnie wymieszać, czekając na całkowitym rozpuszczeniu substancji stałych. Następnie paznokcie powinny być pominięte przez 10 minut w cieczy. Pod koniec płyty trzeba zwilżyć szmatkę i nałożyć na nich żadnego tłuszczu śmietanę. Nawiasem mówiąc, jeśli nie znaleźliśmy soli morskiej, a następnie zamiast można użyć zwykłego stołu.

olejek do kąpieli

Wanny odbudowy polskiego z oliwek nie tylko przyczyniają się do odbudowy płytki paznokcia, ale także sprawiają, że skóra rąk miękka, miękka i jedwabista. Do przygotowania takiej cieczy konieczne wlać ¼ filiżanki oleju roślinnego w misce, a następnie lekko ogrzewać i stopniowo dodać taką samą ilość octu jabłkowego. Po uzyskaniu jednorodnej masy ciepło w jej potrzebie puścić ręki lub po prostu ręki i przetrwać w tym stanie, około kwadransa. Pod koniec gwoździ należy dobrze namoczyć ręcznik papierowy, a po pół godzinie do mycia rąk z gliceryną lub niemowlęcym mydłem.

Wanna z jodem

Aby tego typu kąpieli należy wlać 1/3 kubka wrzącej wody ciepłej w misce szkliwa, dodano do niej 2 deser łyżki soli, 1/3 filiżanki naturalnego soku z pomarańczy i 3-5 krople jodu. Następnie naczynie musi być obniżona palców tak, że płytki paznokciowej jest całkowicie zanurzony w otrzymanej mieszaninie. W tej pozycji, pożądane ramiona wytrzymać około 10 minut. Po zabiegu palcami trzeba wytrzeć do sucha i obficie smarować paznokcie, a każdy tłuszcz odżywczy krem.

Połączone kąpieli

W takim przypadku, jeśli masz bardzo silnie złuszczają paznokcie, czy chcesz korzystać z następującą recepturę: konieczne jest łączenie w jednej dużej misce 2 łyżki oliwy z oliwek (nierafinowany), deser łyżka jodu, 10 g soli morskiej i 2 szklanki ciepłej przegotowanej wody. Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników do pojemnika jest wymagana do obniżenia palców inkubować przez piętnaście minut, po czym wyciera do sucha serwetki i używać odżywczy krem.