270 Shares 9320 views

Linda Lee Cadwell, żona Bruce'a Lee

Linda Lee Cadwell – kobieta, udało się podbić serce słynnego Bruce'a Lee i stworzyć rodzinę z nim. Jak ona to zrobiła, gdzie się poznali, tak różne i dość podobne do siebie ludzi? Wiele osób zainteresowanych tymi zagadnieniami. Zobaczmy, jak to wszystko się zaczęło …


znajomy

Pierwszy i jedyny żona Bruce'a Lee, legendarny aktor i myśliwskich Linda Emery (Emery – jej nazwisko panieńskie) urodził się w Everett w stanie Waszyngton, w 1945 roku, 21 marca. Jej rodzina-szwedzki wyznawali Chrzciciela. Ich kluczowym Bruce spotkanie odbyło się w Seattle, w Wyższej Szkole Garfildskoy gdzie Linda natomiast studiowała i Lee przyszedł przeczytać kilka wykładów. Stało się to w 1962 roku, pani Emery był zaledwie 17 lat. Bruce był wówczas 22 lat, a on nauczył kung fu i filozofię na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Podeszła do niego i zaczął angażować się w jego sekcji. Piękna blondynka i celowy nie może pozostawić obojętnym mistrza, mają romans, co doprowadziło do ślubu w ciągu dwóch lat. Linda i Bruce w 1964 roku, 17 sierpnia, stał się mężem i żoną prawnej. Muszę powiedzieć, że nie wszyscy byli zadowoleni z tego małżeństwa. W szczególności rodzice Linda były bardzo wiele przeciwko niej, ich zakłopotany Lee narodowość. Ale młodzi ludzie mogli dochodzić swoich uczuć i przezwyciężyć wszelkie uprzedzenia etniczne.

Linda i Bruce

Biografia Linda Lee Cadwell stał się znany wszystkim dzięki sojuszowi z Brucem Lee. Mimo wszystko, jeśli tego nie zrobił, kto by nie słyszał o prostej skandynawskiej dziewczyny, nauczycielka z wykształcenia? Ale była w stanie urzec i fascynują go. Po zaczęła studiować jego kung fu, nie trwała długo i pierwszy zaprosił ją na randkę. Choć Bruce spojrzał szyk: sportowy, muskularny, pewny siebie, silny, zadbana i piękna – dobrze, jak może stać? Tu i Linda nie mógł się oprzeć. Żona Bruce'a Lee stał się nie tylko ukochaną kobietą, ale matka jego dzieci, zachęty i wsparcia we wszystkich przedsiębiorstwach, a tylko przyjaciel. W małżeństwie, żyli przez dziewięć lat, aż do jego nagłej i przedwczesnej śmierci Bruce. Było to w czasie życia rodzinnego z Linda Mistrza Li osiągnął szczyt swojej kariery przyszedł do bezprecedensowego sukcesu. To stymuluje w nim przekonanie, że jest w stanie, a on potrafił.

kariera

Bryus Li szybko stał się bardzo wysoko opłacanym trenerem w Stanach Zjednoczonych, do jego klasy przyszedł nawet gwiazdy Hollywood, jeden trening z mistrzem kosztować więcej niż dwieście dolarów. Zagrał także w serialach telewizyjnych i filmach, ale z głównych ról mu nie dano, że jest to bardzo frustrujące, ponieważ był dość ambitny człowiek. Jednak później w Hongkongu, został zaproszony do odegrania główną rolę w filmie „Big Boss”, w którym wszystkie sceny są inscenizacji walk, a także pracował przez Bruce. Obraz był ogromnym sukcesem, a Bryus Li stał się sławny i popularny aktor. Ale, mimo rosnącej popularności, nie zapomniał o karate. Lee zaczął rozwijać swój własny styl – Jeet Kune Do, drogę przechwytującej pięści, który zawierał elementy różnych systemów walki.

dzieci

Linda Lee Cadwell i Bryus Li stał rodziców dwojga dzieci, Brandona i Shannon. Syn Brandon urodził się w 1965 roku i córka Shannon w 1969 roku, Bruce zaczął trenować Brandon od dzieciństwa, i poszedł śladami ojca. Ma doskonałą znajomość sztuk walki i stał się dobrym aktorem. Niestety, jego życie zostało przerwane tak wcześnie i szybko, jak to w życiu Bruce'a. Brendon Li zmarł podczas kręcenia filmu „Kruk” w 1993 roku, miał zaledwie 28 lat.

Shannon był dzieckiem, kiedy jej ojciec zniknął, ale to nie przeszkadza jej z niego dumna i zachować jego pamięć. Shannon studiowała śpiew, ale również później wszedł na drogę papieżowi i jego brata. W tym momencie w swoim koncie około dziewięciu filmów, niektóre z nich biograficzny – „High Voltage” Bruce Lee, ale są dobrze znane obrazy, jak „Blade”, „Cell-2” Teraz Shannon – szef fundacji non-profit o nazwie po Bruce Lee, który promuje masom filozofii i mistrz sztuk walki.

Śmierć Bruce Lee

Zaledwie 28 lat Linda Lee Cadwell owdowiała. 20 lipca 1973 strasznego stało – Bruce zmarł. Nagle, niespodziewanie. Ten news przerażony cały świat, nie mówiąc już o kochającej żony! żona Bruce Lee był w żałobie. Wersje i spekulacje na temat jego śmierci było wiele dyskusji na ten temat są nadal. Oficjalna przyczyna śmierci w tym czasie wziął śmierci z obrzękiem mózgu z powodu reakcji alergicznej na pigułki. Ale pogłoski krążyły bardzo różne – i zemsty Triad, że spotkał go po wielu latach, a morderstwo rywali, a przekleństwo domu, w którym mieszkał … Ale to, co naprawdę się stało, nikt dzisiaj nie wie. Wielki mistrz sztuk walki w Seattle pochowanych na cmentarzu Lakeview Semetri. Napis na jego nagrobku głosi: „Bryus Li, założyciel Jeet Kune Do inspiracji nadal prowadzą nas do naszej własnej wolności.”. Obok niego jest pochowany, a jego syn, Brandon. Nawet dziś, fani przychodzą tutaj, aby uczcić i oddać hołd człowiekowi, który zmienił obraz świata sztuk walki.

życie później

Po tych wszystkich wydarzeniach, żona Bruce'a Lee nadal żyć, wychowywaniem dzieci. Ale nie zapomniał kreatora i jak aby móc kontynuować swoją pracę. Pisała o nim książkę, wykonane filmów – do świata, też pamiętał go. Aż do 2001 roku był zaangażowany w rozwój i naukę jego styl walki – Jeet Kune Do. Teraz to wszystko jest ich córka Shannon.

W 1988 roku, zaledwie 15 lat po śmierci Lee, Linda ożenił się po raz drugi – Tom Bleecker. Jednak małżeństwo było nieudane i trwała tylko dwa lata.

Mimo to, Linda znaleźć szczęścia ponownie. żona Bruce'a Lee jest teraz żonaty Bruce Cadwell. Pobrali się w 1991 roku i nadal są razem.