403 Shares 6666 views

Krążownik „Aurora” – posłaniec rewolucji

Dla narodu radzieckiego krążownik „Aurora” był swego rodzaju symbolem. Po tym wszystkim, to legendarny statek piłkę, ta zapoczątkowała nową erę. Dlatego nazywany jest często zwiastunem rewolucji październikowej.

Ale krążownik „Aurora”, oprócz tych górnolotnych epitetów i ma pewną historię. Pod koniec XIX wieku, rosyjska marynarka była uzupełniana przez cały czas. Mówiąc klasyfikacji czasu, to legendarny statek należący do bronepalubnyh podklasy. Położyliśmy go w maju 1897, a jego miejsce urodzenia był Petersburg. Krążownik „Aurora” został zbudowany sześć lat po uruchomieniu natychmiast stał się częścią Floty Północnej.

Specjalna Wyjątkowość ich cech bojowych, ta łódź nie wyróżniać. Jej tempo wzrostu było tylko dziewiętnaście węzłów na pokładzie było osiem głównych pistolety sześć cali.

Jednak jego przeznaczeniem – prowadzenie rozpoznania i niszczenia wrogich okrętów i służby patrolowej krążownika „Aurora” odzwierciedla dość dobrze. Ponadto, był stały dla przesunięcia czasu – około siedmiu tysięcy ton, a zatem dobre dzielność morska i autonomia. Po pełnym naładowaniu, statek węgiel nie może przyjść do brzegu tankowania od Władywostoku do Port Arthur i plecy.

Krążownik „Aurora” została przeznaczona na Pacyfiku, w której konflikt parzenia z Japonią. Już było kilka statków, gdy legendarny pancernik wziął kurs na Dalekim Wschodzie.

Po miesiącu w wodach Morza Śródziemnego statku dołączył do drużyny kilka niszczycieli i okrętów wojennych, ale ich cel był późno. W porcie Dżibuti dowódcą eskadry poinformował, że Japończycy już zaatakowany Floty Pacyfiku. Zaczęła się wojna. Żagiel na nim była niebezpieczna jak Port Arthur został zablokowany, a spotkanie z potężnym wrogiem było bardzo ryzykowne. W końcu komenda nakazał udać się do portu we Władywostoku.

Po wojnie, krążownik „Aurora” została zmodernizowana. Wziął na pokład broni kopalni i działa przeciwlotnicze.

W wojnie domowej krążownik „Aurora” nie był zaangażowany. Wielu z nas widział go tylko na zdjęciu. Krążownik „Aurora” dla naszych pradziadów i dziadków był symbolem rewolucji, bo to jego wolej był sygnał do szturmu na Pałac Zimowy.

Brak paliwa doprowadził do zmniejszenia floty bałtyckiej do rozmiaru „obecnego oddziału” do dyspozycji, który był tylko kilka jednostek wojskowych. Legendarny statek został umieszczony w rezerwie, a w 1918 roku został on zdemontowany z części swoich narzędzi, aby zainstalować je na kanonierki, a także rzeki i jeziora flotylle.

W 1922 roku „Aurora” – jedyny statek lewo od Imperial Navy, zdecydowano się odtworzyć i wykorzystać w treningu. Statek został naprawiony przez zainstalowanie na nim karabiny przeciwlotnicze, karabiny maszynowe. Dziesięć lat krążownik wziął na pokład swoich studentów na praktyki. Jednak lata zrobiły swoje. I po kolejnej aktualizacji, stało się jasne, że krążownik przekształcony samobieżnej pływającej.

Podczas Wielkiej Ojczyźnianej legendarnego krążownik został zadokowany w Oranienbaum. A dziś jest on na nabrzeżu Piotrogrodzie w Petersburgu i zabiera na pokład swojej trasie.