558 Shares 5311 views

Program do zdalnego komputera zostaje wznowiona. zdalny dostęp

Lokalna sieć zarządzanie wieloma komputerami mogą wymagać od administratora systemu do najbardziej nieoczekiwanych rzeczy. Jednym z nich jest wiedza i zdalny restart komputera. Aby zrobić to, trzeba będzie trochę obróbce wstępnej, a to ma być o wiele wcześniej niż trzeba właścicielem „reset”.


regulacja

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – jest dodanie użytkownika, z którego można ponownie uruchomić komputer zdalny, w grupie „administratorów” na PC zostać uruchomiony ponownie. W praktyce oznacza to, że Twoja nazwa użytkownika w sieci lokalnej musi być przypisane do „administrator” na wszystkich stacjach roboczych.

Kolejny krok – jest włączenie usługi „Zdalna obsługa rejestru” na wszystkich komputerach w grupie roboczej. Aby to zrobić, będzie trzeba także uprawnienia administratora.

W wersjach systemu Windows przed „Seven” obejmuje usługę „usług terminalowych”.

włączenie usługi

Tak więc, najpierw spójrzmy na połączenia musimy usług. Pamiętaj, że zdalne sterowanie komputerem może nastąpić jedynie w przypadku, że już prowadzone wstępną konfigurację i szkolenia.

Istnieją dwa sposoby, aby uruchomić narzędzie sterowania usługami.

 1. Kliknij „Start” w pasku wyszukiwania wpisz „services.msc” kombinacji. Potem trzeba znaleźć powyższą linię, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”. W oknie, które zostanie otwarte, na zakładce „Ogólne” zobaczysz listę rozwijaną. Aby usługa obejmuje niezależnie każdym razem, gdy użytkownik uruchamia komputer, bierzesz tryb „Automatic”. Zapisać zmiany i wyjść.
 2. Drugi sposób trochę mądrzejszy. Naciśnij kombinację klawiszy "Ctrl" + "Alt" + "Del". Zwracamy się do zakładki „Usługi”, a na dole kliknij na odpowiedni przycisk. Następnie powtórz te same czynności, jak w poprzednim akapicie.

zespół

Istnieją różne metody, które mogą zostać wykorzystane do zdalnego sterowania komputerem. Ten specjalny program, a wbudowane narzędzia Windows, a wspólna linia poleceń. Zaczniemy od najbardziej podstawowe i oczywiste.

Zdalny restart komputera za pomocą wiersza poleceń w dwóch etapach.

 1. Run "ciąg" z menu "Start". Można też przejść do folderu „Akcesoria” i wybrać żądaną etykietę lub wprowadź szukany ciąg w poleceniu „cmd”.
 2. Teraz masz opcje. Można najpierw spróbować wprowadzić „shutdown -i”. otworzyć okno informacyjne przed sobą. Jest to narzędzie do zdalnego komputera zostaje wznowiona. Następnie należy dodać do komputera z grupy roboczej, za pomocą odpowiedniego przycisku. Następnie określ żądane działanie, w naszym przypadku – „reset”. Podaj powód dzienniku zdarzeń, choć nie jest to wymagane.

Kolejna postać dostarcza nieco różne wydarzenia.

 1. Uruchom wiersz polecenia.
 2. Teraz trzeba wprowadzić polecenie. Bądź ostrożny, składnia jest dość trudne. Po pierwsze, pisać już znanych poleceń „-shutdown” z opcją „-R”. Po tym, trzeba określić komputer, który chcesz wyłączyć. Dlatego zaleca "/ m \ Nazwa_komputera". Można także, jeśli to konieczne, dodać komentarz używając klawisza „/ s” tekst „”.

oprogramowanie

Oczywiście, zdalny reset może być przeprowadzona nie tylko ręcznie. Program do zdalnego komputera restarcie – to jest właściwe narzędzie dla tych, zbyt leniwy, aby zrozumieć zawiłości sterowania PC za pośrednictwem konsoli. Jest także idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy próbują kontrolować dzieci czas potrzebny na zabawkach.

Na przykład, można użyć narzędzia LanShutDown 4.0. Jest to całkowicie za darmo z intuicyjnym interfejsem. Zawiera tylko dwa znalazłem. LanShutdownC.exe muszą być umieszczone na „admin” PC. ShutdownC.exe musiały „rzucać” w folderze ze standardowymi programami Windows.

EMCO Remote Shutdown 5.0.7 – to kolejny program do zdalnego restartu. To pozwala na wykonywanie jakiegokolwiek działania ze stacją bez dodatkowej konfiguracji. Jedyną wadą jest to zapłata za niego. Ale jeśli chcesz wykorzystać go do solidnej firmy, jest to najlepiej dopasowana do zamierzonego celu.

pulpit

Jeśli program do zdalnego restartu komputera nie pasuje, zawsze można skorzystać z innych metod. Większość administratorów systemów, aby utworzyć sieć lokalną ustanowiony jest również zdalny pulpit mieć dostęp do komputera w żadnej pracowników czasowych. Jeśli również użyć go, zawsze można skorzystać z następujących wskazówek.

W normalnym trybie, zdalny pulpit w menu „Start” nie ma sensu „Shutdown”. Zatem wydaje się, że nie można na własną rękę, bez wstawania, wyłącz komputer. Jednak tak nie jest. Istnieją dwa sposoby Jak zrestartować zdalny komputer w tym trybie.

 1. Jeśli zamkniesz wszystkie foldery i okna, a następnie naciśnij kombinację „Alt” + „F4”, pojawi się znajome okno przed sobą, gdzie można wybrać, aby ponownie uruchomić.
 2. Druga metoda – używać wiersza poleceń już na zdalnym komputerze. Aby to zrobić, skorzystaj z instrukcji Pisaliśmy w danym punkcie. Przywołać wiersz polecenia i wpisać operację bez określania nazwy komputera.

akta

Innym sposobem, za pomocą którego można zdalnie zrestartować maszynę – używać plików wykonywalnych BAT. Zawierają one instrukcje i polecenia, które początkowo je ustanowić.

Więc wszystko, co trzeba wykonać następujące instrukcje.

 1. Utwórz dokument tekstowy w dowolnym edytorze.
 2. Następnie rejestruje restart rozkaz: "-shutdown / R".
 3. Kliknij przycisk „Zapisz jako …”.
 4. W imię rejestru, na przykład, „reload.bat”. Bez względu na to, w jaki sposób obzovote plik, co najważniejsze – podać prawidłowe rozszerzenie.

Wszystko. Teraz, z wiersza poleceń lub pulpitu zdalnego, można po prostu uruchomić ten „Utility”. Po dwukrotnym kliknięciu na nim zostanie automatycznie uruchomiony ponownie.

błąd

Czasami zdarzają się przypadki, w których użytkownicy nie mogą połączyć się z komputerem zdalnym. W większości przypadków dzieje się to z powodu, że nie jest prawidłowo skonfigurowany związek pomiędzy stacjami.

 1. Podczas korzystania z pulpitu zdalnego sprawdzić, czy pamięć jest wystarczająca. Jeśli to nie wystarczy, aby zamknąć wszystkie aplikacje innych producentów.
 2. Problemy z siecią – Najczęstszym błędem. Aby uruchomić „ping” z komputerem zdalnym przy użyciu „ping polecenia IP”. Jeśli można ping idzie, starają się sprawdzić pisownię nazwy komputera.
 3. Sprawdź, czy wymagane usługi są włączone.
 4. Wyłączyć zaporę. Może zablokować połączenia przychodzące.
 5. W komputerze właściwości pozwalają na połączenia z komputerów zdalnych.
 6. powinna istnieć konto klienta z prawami administratora, który nazywa się tak samo jak użytkownik w swojej pracy.

Były to najczęstsze powody, dla których nie można połączyć się z komputerem zdalnym. Z resztą problemów, musimy przeanalizować dokładniej i ostrożnie, ponieważ w każdym przypadku ma swoje niuanse, a także zapewnić im wszystko możliwe.