252 Shares 9434 views

Shmurdyak – co to jest? Sens historii jego pochodzenia

Shmurdyak – co to jest? „Shmurdyak” wyrazem często słychać w mowie potocznej. Najciekawsze jest to, że znaczenie tego słowa w różnych segmentach populacji jest nieco inna. W tym artykule spróbujemy dowiedzieć się, skąd ten żargon i co to znaczy.

Znaczenie „shmurdyak”

Ludzie wierzyli, że shmurdyak – ten „eliksir”, że tak powiem, „różdżka różdżkę”, aby „poprawić ich zdrowie” dla pijaków i alkoholików. Po tym wszystkim, te słowa oznaczają tani alkohol, ufortyfikowane wino o bardzo złej jakości. Poza pięknem alkoholu to właśnie w niskich kosztach.

Shmurdyak – co to jest? Teraz to pytanie można usłyszeć od nieświadomych laika. A w czasach byłego Związku Radzieckiego, gdzie różnorodność napojów alkoholowych nie był bardzo duży, termin ten odnosi się do rodzaju alkoholu.

nawet nazwy alkoholi zachowanych w pamięci ludzi, określane jedynie jako shmurdyak. Jest: "Port 13" i "Port 33". Tani alkohol kochający czasami nazywane „Zachar Zakharych”.

Jeśli spojrzeć w słowniku, można przeczytać oznaczenie słowem – wino jest bardzo złej jakości napój ze złym zapachu. Synonimy dla tego słowa jest bardzo wymowny: „shmura”, „splot-nogi”, „shmurdya”.

Przepis na shmurdyak

Nazwa tej cieczy jest mieszaniną niektórych składników, co prowadzi do związku, który shmurdyachnoe, innymi słowy, słabą wina.

Przepis tego napoju jest bardzo prosta, jest to łatwe do wykonania w domu. Aby to zrobić, trzeba wziąć czerwone wino, najlepiej na sucho i dodać alkohol i cukier do smaku. Czasem, dla odmiany tego napoju „Spice” tytoń, napoje gazowane czy orzechy.

Ostrzeżenie: napój jest nie tylko bardzo przyjemny smak, ale również obdarzony nieprzyjemnym zapachu. Jest to szczególnie ważne po przyjęciu shmurdyak wewnątrz. Nieświeży oddech jest w stanie opuścić osoby otrzymującej napoje danych, nie najlepsze wrażenie.

Ten przepis jest zamieszczona wyłącznie w celach informacyjnych. Nie radzimy eksperymentować z alkoholem słabej jakości. I nie zapominaj, że nadużywanie alkoholu jest szkodliwe dla zdrowia.

Inne znaczenia słowa „shmurdyak” (zaczerpnięte z ludźmi)

Shmurdyak – co to jest? Popularna plotka dał to słowo ma kilka znaczeń. Jest oczywiste, że to nie oznacza niczego dobrego ani przyjemne.

Uważa się, że shmurdyak – pozostałością czegoś lub pellet gdzieś w złym tego słowa znaczeniu. Na przykład, w tym samym osadu na dnie butelki z winem.

Tak w skrócie, że ludzie, którzy są w miejscach nie tak odległych, zwany liści herbaty do gotowania chifir.

Czasami jest wyznaczony zakrzepów malarskich powstałych podczas jego filtrowania przez siatki.

Wyrażenie to można usłyszeć w zdaniu „ugniatać shmurdyak”, co oznacza złe rowów i dołów drogi.

Innymi słowy, wszystko, co jest wytrącają grube, mętność, Mash, szlamu, o którym mowa we wspólnym słowem „shmurdyak”.

Historia wystąpienia

Historii występowania tego słowa istnieje kilka wersji. Niestety, nie są one potwierdzone i uzasadnione tylko popularne plotka.

Miejsce występowania tego słowa jest uważany Odessie. Jest tu pytanie: „shmurdyak – co to jest” prawie nigdy nie brzmi. Ponieważ słowo Odessa dawna zwany wina, które zapewniają sposób mieszanie (mieszanie w określonym stosunku różnych rodzajów napojów alkoholowych), lub wina, wzmocnionego alkoholem.

Shmurdyachnymi rozważeniu wszystkich rodzajów win „młodych”, a także napoje nieklarowane fermentacji głównej.

Inna wersja jest bardziej jak legenda, ale również ma prawo do istnienia. Mówią, że w ostatnim stuleciu w reżysera Władywostok z destylarni wina miał shmurdyak nazwę. Jakość napojów alkoholowych produkowanych w tej fabryce, jakość była tak zła, że reżyser zaczął wymienić nieostrożny etykietowania produktów nieodpowiednich. Z biegiem czasu nazwa gospodarstwa domowego stała się znana w całym kraju.

Teraz na rynku napojów alkoholowych nigdy tak różne. Wszystko jest dobrze zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z alkoholem, a jednocześnie sklepowe półki są stale uzupełniane nowości. Nie ryzykuj swojego zdrowia. Wolę nawyki dobrej jakości. A ten artykuł – po prostu opowieść o jednym z rodzajów napojów alkoholowych, które nie są ogólnie zalecane do użytku.