887 Shares 4218 views

Szalunki – to … Jak zrobić deskowanie?

Podpory – konstrukcja składająca się z wielu części. Ich bezpośrednim celem – stworzenie monolitycznych bloków. Więc jeśli masz zamiar zbudować dom, który należy do fundacji, która będzie nad ziemią, wymaga deskowania. Zobaczmy, co to jest, jakie są rodzaje i jak zrobić wysokiej jakości szalunku dla fundamencie własnych rąk. Wierz mi, to będzie w stanie obsłużyć każdego, kto pokaże należytej staranności.


Deskowania i jej gatunki

Mamy już zorientowali się, że fundacja była solidna i miał pewną formę strukturalną, konieczne jest skonstruowanie szalunku. A teraz chciałbym powiedzieć o swoich poglądów. Obecnie istnieją tylko dwa: wymienna i nieusuwalne. Różne rodzaje systemów szalunkowych są, na przykład, firma „KRAMOS” – http://www.kramos.ru/opalubka/. Niezależnie od rodzaju szalunku należy przestrzegać kilku prostych, ale jednocześnie bardzo ważne problemy, szef wśród nich – przyjąć i utrzymać ciśnienie powierzchniowe betonu, jednocześnie nie zmieniając jego kształt. Niedopuszczalna przepływ betonu przez strukturę ponadto deskowanie muszą zostać szybko i łatwo wykonana. Weźmy bliżej przyjrzeć się, z jego poglądów i określenia wady i zalety każdego z nich.

Stałe oraz ruchome deskowania

Można zobaczyć z tytułu, że po montażu konstrukcji staje się integralną częścią fundamentu budynku. Ten rodzaj szalunku – konstrukcja wykonana z materiałów złomu. Są łatwe i szybkie w montażu. Jako materiał stosuje się płyty wiórowej, płyty pilśniowej lub metalowej ramy. W niektórych przypadkach ma sens używać styropianu. Porozmawiamy o trochę później. Istnieją podobne rozwiązania, na przykład, Pier podstawą z metalu lub rur zawierających azbest. Ich średnica mieści się w zakresie 150-200 milimetrów. Oczywistą zaletą jest trwałość. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy stosowane molo fundament i strop betonu. Ponadto takie szalunki – jest brak dodatkowych robót budowlanych lądowych, jak również potrzeby instalowania łożysk pomocniczych i przekładek. Co do struktury wymiennych, to nie ma nic specjalnego o czym rozmawiać. Po wlaniu do podstawy i tworzących demontażu deskowania, a płyta sklejki może być stosowany w każdym innym przypadku.

Konstrukcje metalowe: zalety i wady

Jednym z najbardziej kosztownych materiałów, które mogą być stosowane do wytwarzania deskowania jest żelazo. Ma ona zastosowanie arkuszy kilku milimetrów grubości najczęściej, który jest na tyle siły, aby oprzeć się od fundamentu. Chciałem tylko powiedzieć o zaletach takiej decyzji. Po pierwsze, jest to zdolność do zginania blachy stalowej, jak chcesz. W związku z tym możliwe jest dostosowanie się do pożądanego kształtu fundamentu. Po drugie, jest to najlepszy hydroizolacji, co tylko można myśleć o swoim fundamencie. Innym ważnym punktem – możliwe jest spawanie zbrojenia fundamentu do ramy. Od tego kilka razy zwiększa wytrzymałość strukturalną. Ale trzeba używać zwartego lub ławie fundamentowej. Jeśli chodzi o wady, to jest tylko jeden – koszt.

Poprawiono szalunek ze styropianu i wyrobów betonowych

Pierwszą rzeczą, jaką chciałbym powiedzieć o konkretnych produktach. Decyzja ta była nieco tańsze niż korzystanie z blach stalowych, ale cena nie jest płytami betonowymi i małe, więc koszt będzie odczuwalne. Jednak ze względu na możliwość zmiany grubości betonu, można zmniejszyć zużycie betonu w fundamencie więc zaoszczędzić trochę. Ale tu problem jest taki: po pierwsze, płytki są bardzo ciężkie, a po drugie, konieczne jest stosowanie dodatkowych przekładek produktów nie monolitycznych. Co do materiału takiego jak polistyren, jest ona wykorzystywana jako szalunek nie tak dawno temu, ale zyskała już dużą popularnością ze względu na jego praktyczność. Główną zaletą jest prostota montażu. Bloki po prostu dołączone do urządzenia, a między nimi trzymać ze względu na metalowe klamry. Takie rozwiązanie jest dobre, ponieważ dzięki unikalnej konstrukcji monolitycznych bloków Fundacja uzyskuje się nie tylko doskonale płaskie, lecz również pod względem jakościowym (dobra izolacja cieplna i uszczelniania).

Że użycie fundament pas?

Strip podstawą do dziś jest uważana za jedną z najważniejszych metod uzyskania podstawy dla przyszłego budynku. Zasada tu jest prosta. Są worków z piaskiem, to jest wypełniona przygotowanej wylewki i tworzą ramy zbrojenia. Dopiero po tym odbywa się wylewanie betonu. Ale to, co jest lepsze w użyciu deskowania? Nie zmieści się prawie żadnego rozwiązania, na przykład budowa pianki polistyrenowej, metalu, betonu, i tak dalej. N. W niektórych przypadkach możliwe jest, aby nie używać niczego, po prostu trzeba kopać rów. Ale to nie jest zalecane, aby to zrobić, a także możliwych konsekwencji, najbardziej nieprzewidywalne. Według statystyk, najczęściej pasami drewniany szalunek. Wynika to głównie ze względu na niskie koszty produkcji, a sama instalacja jest dość szybki.

Klasyczne drewniane deskowania

Pomimo faktu, że obecnie istnieje więcej nowy i unikalny w jego właściwości techniczne, materiały, najkorzystniej drewniane konstrukcje. Wynika to z wielu czynników. Po pierwsze, to jest cena. Dzisiaj jest okazją do podjęcia wynajem deskowań, a miesiąc do powrotu. Ale nawet jeśli po prostu kupić płytę, jest mało prawdopodobne, że będzie można stracić, ponieważ można z nich korzystać w przyszłości. Na przykład, można umieścić podłogi w tym samym budynku. Innym ważnym parametrem, z powodu których jest, aby dać pierwszeństwo do tego materiału – praktyczność. Jeśli gdzieś coś wystaje, lub odwrotnie, nie ma wystarczającej ilości sztuk danego produktu, to jest bardzo łatwe do rozwiązania za pomocą piły lub młotka z gwoździami. Na przykład, sklejka deskowanie stosowane w suficie. Jest to nie tylko tanie, ale również bardzo wiarygodne.

Robi swoje ręce deskowanie

Wszystkie prace odbywają się w kilku etapach. Załóżmy pierwszy zacząć od. Musimy wykonać całą pracę gruntowych. Po obliczeniu obciążeń strukturalnych do interesów. Zaleca się pozostawić około 1-2 cm przestrzeni pomiędzy szalunków i fundamentów. Jest to konieczne dla łatwiejszego montażu. W przyszłości, pustka jest wypełniona ziemią. Wykop musi być pokryta piaskiem (piasek poduszki). Następnie jest beton wylewki, co jest konieczne, aby zmniejszyć straty materiału podczas odlewania. Jeśli planujesz zaprojektować pręty zbrojeniowe, to muszą być wbite w ziemię na tym etapie. W drugiej fazie będziemy wyprostowany deskowanie. Aby rozpocząć dostosować wszystkie elementy, a dopiero potem przystąpić bezpośrednio na budowie.

Znakowanie, wzmocnienie i instalacja

Po pierwsze, trzeba wykonać układ. Po tym, w którym powinna być rogi deskowania młotkiem małe kołki (drewnianej). Muszą bezpośrednio wspierać struktury. Następnie, wstępnie obliczone wymiary, dopasowane deski. Tutaj monolityczny deskowania jest bardziej korzystne, ponieważ łatwiej jest zainstalować z powodu cech konstrukcyjnych. Tarcza z gwoździ, wkrętów i śrub dołączonych do palików. Tak więc, w rzeczywistości tworzą ramę. Ale to nie wszystko. Przy dużej długości jest to konieczne, do deskowania lub dużych ilości wylanego betonu w celu wzmocnienia struktury. Odbywa się to za pomocą elementów dystansowych, które są ustawione w odstępach od 70-90 cm. Nie ma innego rozwiązania: wyciągnąć kołki budowlanych, ale w tym przypadku dalsze stosowanie tarczy w gospodarce będzie trudne, podobnie jak otwory w deskach. Podczas instalacji należy dokładnie monitorować struktury pionowe, które trzeba użyć poziomu budynku. Wszystkie szczeliny mają załatać. Aby to zrobić, należy dopasować dostępne prawie żadnych środków. Jeżeli odległość między dwoma elementami deskowania będzie więcej niż 4 mm, to jest oczywiste, wyciek betonu.

Jak wykonać obliczenia?

Zanim zostaną zbudowane domy szalunkowe, musi być obliczona. Odbywa się to w celu określenia parametrów krytycznych. Jako przykład rozważmy najzwyklejszym drewnianego szalunku. W ten sposób, płyta ma standardową długość 6 metrów, o grubości 25 mm i o szerokości 100-150 mm. Obwód fundamentu dzieli się przez 6, która to długość płyty, a wysokość – szerokości. Uzyskane wyniki muszą być pomnożone i masz numery gotowy. Średnio za metr sześcienny trwa około 42 do 100 mm szerokości płyty. Na tej podstawie będzie musiał wydać około 5-6 tysięcy rubli za cu. Do tego wszystkiego należy dodać, a cena rozporek i belek do zbrojenia konstrukcji. Wszystko razem będzie kosztować około 10 tysięcy rubli. Na przykład, stały deskowania od styropianu powinna być obliczana specjalista. Tutaj są uwzględniane w planie fundamentu. Jeśli istnieje wiele skomplikowanych części, koszt będzie w przybliżeniu taka sama jak przy zakupie blach stalowych. W uzupełnieniu do powyższego, konieczne jest, aby nie zapomnieć, aby wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne: gwoździe, śruby, okucia, uszczelki, itp

Musisz dostać zaokrąglony kształt? nie problem

W niektórych przypadkach, bez zaokrąglania po prostu nie mogę tego zrobić, a to jest oczywistym faktem. Ekran metalowy lub neinventarnaya drewniane płyta może być stosowany jako materiał. Jeśli chcesz zbudować kolonię, musimy najpierw utworzyć kształt litery T wsporników montażowych. Nie zapomnij zapiąć je razem. Ale wszystko jest znacznie bardziej skomplikowana, jeśli chcesz dostać nie jest kwadratowy i okrągły kształt. Tu jest lepiej użyć płytę. Musisz wpisać je na zasadzie beczki. Fakt, że szalunki kolumna wytrzymać wysoką wartość obciążenia, dlatego zaleca się, aby konstrukcje stałe. Aby to zrobić, po co 50-80 centymetrów musi używać więzi i kołki do wzmocnienia. W niektórych przypadkach ma sens szukać gotowego ramce. Jeśli masz szczęście, znajdziesz odpowiednią średnicę i dobrze może nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także nerwy.

Jakie inne materiały są odpowiednie?

Oczywiście, może być stosowany nie tylko płytę, ale w niektórych przypadkach jest to jedyna słuszna decyzja. Jeśli chcesz wybudować deskowania trochę siły, ale kształt zaokrąglony, używać plastiku. Idealne rozwiązanie do budowy pawilonów, ale nie więcej. Materiał dobrze zgięte, zwłaszcza jeśli jest to trochę ciepła. Ale potem znowu, to minimalna siła. Na przykład, na sklejkę szalunku – jest również dobrym rozwiązaniem, ale to jest dobre, czy to wzmacnia płytkę. Jego siła jest nieco wyższa niż z tworzywa sztucznego, ale nadal dla poważnych celów, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co do blach, mogą być stosowane niemal wszędzie. Ale nie ma sensu szalowania sufitów metalowych. Załaduj tutaj są małe, a ilość fundamencie, zbyt. Ale koszt blachy nieprzyjemnego zaskoczyć. Jeśli weźmiemy blach i wykorzystać je do kolumn lub gdzie wymagany jest bardzo trwały materiał.

Kilka ważnych punktów

Tutaj jesteśmy z wami, i spojrzał na jak zrobić deskowanie, jak również jakie materiały są lepiej przystosowane do realizacji określonego celu. Jak widać, nie jest to nic wielkiego, a co najważniejsze – jest, aby przestrzegać kilku ważnych zasad. Po pierwsze, konieczne jest, aby zwracać uwagę na wystarczającą wytrzymałość konstrukcji, a po drugie, nie możemy zapomnieć o strukturze pionowej, ponieważ ma ogromne znaczenie. Na przykład podczas tworzenia deskowania kolumn dla budowy okazało bardziej płaski, ma sens kopać trochę w ziemi planszy. Tak będzie dodać siły i uniknąć przekłamania podczas wylewania betonu. Jeśli nie pracują ze ścianami zewnętrznymi, nie jest konieczne stosowanie blach, to jest po prostu nieracjonalne. Najczęściej tworzone szalunku ze sklejki lub płyt, jest to naprawdę korzystne i właściwe.

wniosek

Teraz, gdy wiesz co szalunku. To jest coś, bez czego nie ma żadnych kosztów budowy budynku. Pomimo faktu, że istnieje ogromny wybór materiałów, budowa zasada pozostaje taka sama.

Dobrze, że to wszystko, co można powiedzieć o tym, jak zrobić szalunek z rękami z różnych materiałów. Jeśli zamierzasz mieszkać w tym domu, należy uważać na wszystkich etapach. Na pewno nie chcesz, następnie do „cieszyć się” krzywej i wilgotnych ścian lub narożniki dlatego, że nie była przestrzegana pionowości lub niewłaściwy materiał został użyty.