220 Shares 3220 views

Wylądować Niemcy jako jednostki administracyjnej

Kraje związkowe Niemiec istniały zawsze, ale z różnych okolicznościach historycznych, granice między nimi zmieniły się kilka razy, jak liczba podmiotów. Na przykład, po inwazji napoleońskich, austro-pruskiej, a także, i przede wszystkim – po pierwszej i drugiej wojny światowej. Tak więc, największy stan w Niemczech – Prusy – generalnie przestała istnieć. To zdarzyło się po drugiej wojnie światowej, kiedy kraj został podzielony na dwie strefy okupacyjne. Historycznie tworzą granicę od października 1990 zidentyfikowano 16 krajów Niemiec, dołączył go ponownie w jednym kraju. Na mapie można zobaczyć następujące symbole: Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Berlin, Brema, Brandenburgia, Hesja, Hamburg, Dolna Saksonia, Saksonia, Saara, Saksonia-Anhalt, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Nadrenia Północna-Westfalia, Turyngia, Rheinland-Pfalz , Shlezving-Holstein. Trzy z tych terenów mają status „wolnego państwa” – Saksonii, Bawarii i Hesji, jednak żadne szczególne prawa, nie są one w porównaniu z resztą kraju.


Badenia-Wirtembergia

Ta ziemia Niemiec ze stolicą Stuttgart ma dziesięć milionów mieszkańców. Najpiękniejsze krajobrazy: góry, lasy, rzeki (Schwarzwald, Bodensee, w dolinie Renu i Dunaju).

Bayern

Monachium – stolica największego podmiotu administracyjnego. Ta ziemia Niemiec – słynny Bayern Monachium, z liczbą ludności około dwunastu milionów ludzi, największa i najstarsza – jest już w 6 wieku było księstwo Bawarii. Jest również bardzo malowniczy obszar, w którym warzy najlepsze piwo na świecie.

Berlin

Berlin – stolica Niemiec i niezależnym państwem federalnym, niewielki, ale znaczący. Populacja – trzy i pół miliona osób. Miasto znacznie ucierpiało, jest podzielony na pół ściany od 1961 do 1989 roku, a wszystko, co pozostało z czasów zimnej wojny w centrum.

Brandenburg

Najbardziej zaludnionych ziemia, pomimo okolicy, trzydzieści razy wyższe niż Berlin to stolica Brandenburgii Poczdam. W 17 wieku żył głównie holenderski i francuski, ale teraz ludzie nie są ściśle: tylko dwa i pół miliona ludzi na dość dużym obszarze.

Brema

Capital – Brema. Ziemia jest mała, ale nadal podzielone na dwie części (grup powinowactwa). Ta ziemia Niemiec, jak również Bawaria, jest najstarszym edukacji publicznej – miejskich republiką.

Hamburg

Stolicą tej krainy – Hamburg – drugie co do wielkości miasto przemysłowe w Niemczech, najważniejszym portem, centrum handlowym i komunikacyjnym. Pomimo rozpoczęcia przemysłowej – jednej z najbardziej zielonych miast w kraju.

Hessen

Capital – Wiesbaden. Populacja około sześciu milionów. Ta ziemia Niemiec ma największą wagę ekonomiczną. Frankfurt – centralny przebywania dużych banków niemieckich. Można tam znaleźć jeden z największych portów lotniczych w całej Europie.

Mecklenburg-Vorpommern

Meklemburgia-Pomorze Przednie i jej stolica Schwerin z populacją około dwóch milionów ludzi – gruntów rolnych i słabo zaludnionych. Natura tutaj jest przechowywany jak źrenicy oka, a „tysiąca jezior” – główną atrakcją okolicy.

Niedersachsen

Hannover – stolica Dolnej Saksonii. Populacja drugiego obszaru gruntów w Niemczech – siedem i pół miliona. Morze Północne, torfowiska i East Frisian Islands, gdzie w czasie II wojny światowej zorganizowano obozy koncentracyjne Borkum i Norderney.

Nordrhein-Westfalen

Stolica Nadrenii Północnej-Westfalii – Düsseldorf. Teren jest bardzo gęsto zaludniony, a jest największym przemysłowym centrum w Europie: Zagłębie Ruhry – długi łańcuch składający się z miast, zamieszkane prawie osiemnaście milionów ludzi.

Rheinland-Pfalz

Nadrenia-Palatynat (kapitał – Mainz) powstała z byłych terenów pruskich, bawarskich i hesenskih. Są popularne źródła mineralne i rośnie winogron. Ze względu na to, co jest dobrze rozwinięta wina. mekką turystyczną.

Saarland

Niewielki obszar stolicy Saarland Saarbrücken – tym kopalń węgla i metali ciężkich. Wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk, po raz ostatni wyszedł z Francji do Niemiec w 1957 roku.

Sachsen

Stolica Saksonii – Drezno. Najbardziej uprzemysłowionych i gęsto zaludnione państwo w Niemczech. dwa słynne miasta znajdują się tutaj – Drezno z galerii sztuki i Lipska z jego targach.

Sachsen-Anhalt

Magdeburg – stolica Saksonii-Anhalt. Północne obszary rolne zamieszkana przez niewiele, głównie w miastach – Halle, Magdeburg, Dessau.

Szlezwik-Holsztyn

Kiel – stolicą ziemi Shleyzving- Holstein – centrum niemieckiego przemysłu stoczniowego. Wcześniej obszar ten był rolno-żywiec, a teraz tutaj i rozwinął przemysł i handel, ponieważ ziemia jest myte przez dwa morza – Bałtyku i na północy. W Lubece jest głównym prom.

Thuringen

Stolica Turyngia – Erfurt, założona w wieku 8, miasto ogród, w otoczeniu lasów – zielonym sercu kraju. Nie jest dobrze rozwinięty przemysł turystyczny, jak cała ziemia jest jak muzeum – tak wiele jest starożytne katedry, klasztory, zamki.