142 Shares 2600 views

Jak wybrać koncentrator tlenu do użytku domowego?

Koncentratory tlenowe nazywane są specjalne urządzenia stosowane w profilaktyce i leczeniu raka płuc i choroby serca. Niedawno sprzęt tego gatunku mogą być postrzegane tylko w szpitalach. Dzisiaj, jeśli chcesz łatwo kupić w tym kompaktowym koncentratora tlenu do użytku domowego.


Zasada działania

W przeciwieństwie do dotychczas stosowane urządzenia te nie są wyposażone w jakiekolwiek cylindrów. Koncentratory tlenowe generują samodzielnie. Wynaleźli technologię, która opiera się na wydajność tych urządzeń, w 1958 roku, eksperci NASA, zasada działania współczesnego koncentratora tlenu jest dość prosta. zainstalowane z zeolitem w urządzeniu dwie kolumny. Substancja ta, jak magnes przyciąga atomy azotu i innych elementów zawartych w powietrzu, i atomy tlenu swobodnie przechodzi. Czyli działa jako filtr. Oryginalne certyfikowane Koncentratory tlenowe są dostępne u autoryzowanego przedstawiciela Invacare, Bitmos i Philips stronie internetowej www.mediflex.ru

Główne rodzaje węzłów

Zadawać pytania na temat jak wybrać koncentrator tlenu do użytku domowego, należy oczywiście zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry. Profesjonalny sprzęt tego typu są stosowane w szpitalach, jest dużych rozmiarów i dużej pojemności. Takie koncentratory można wytwarzać do 10 litrów tlenu na godzinę. Modele domowe mają mniejsze wymiary i są podzielone na dwie główne grupy:

 1. Przeznaczony do terapii. Ten rodzaj urządzeń jest stosowany w leczeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy, chorób układu oddechowego i serca. Często urządzenia te są wykorzystywane w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia pacjentów pooperacyjnych. instalacja tlenowa tego typu może produkować 5 litrów na godzinę.

 2. Przeznaczone do zapobiegania chorobom i ogólny stan zdrowia. Jest to bardzo małe urządzenia wytwarzają 1-3 litrów tlenu na godzinę. Bardzo często tego typu koncentratora służy do przygotowywania koktajli tlenowych.

 3. Sprzęt zaprojektowany do barów tlenowych. Takie modele są zainstalowane w klubach fitness, salonach kosmetycznych, centrach rozwoju dziecka, a modele itd. D. Realizacja tych marek może osiągnąć 3-5 litrów na godzinę.

sprzęt waga

Ta opcja – także coś, co należy zwracać uwagę przy wyborze sprzętu medycznego. Koncentrator tlenu na tej podstawie może odnosić się do grupy przenośne, ruchome lub stacjonarne. Ten ostatni rodzaj specjalny sprzęt jest wyposażony w zbiorniku pod wysokim ciśnieniem. Aby przenieść te modele nie są projektowane i w domu nie są używane. Urządzenia przenośne waży mniej niż 4,5 kg. W związku z tym, mogą one zostać przeniesione na dowolnym dogodnym miejscu, tylko w rękach. Takie koncentratory są zazwyczaj wyposażone w autonomiczny system zasilania i mogą być stosowane w tej dziedzinie. Roaming modele wyposażone są w wytrzymałych kołach.

Kryteria wyboru

Oprócz siły i celów, z zakupem sprzętu, takiego jak koncentrator tlenu do użytku domowego, należy zwrócić uwagę na:

 1. Jego wielkość. Zanim kupisz koncentrator powinien określić miejsce jego układ w mieszkaniu lub domu. Zainstalowania urządzenia w co najmniej 30 cm od ścian i grzejniki.

 2. Poziom hałasu. Parametr ten jest bezpośrednio zależne od takich parametrów jak pojemność urządzenia. Im większa, tym bardziej hałaśliwe piasty. Małe modele prawie żadnego hałasu. Urządzenia są średniej wielkości w tym względzie nieco mniej wygodne. W większości przypadków modele hałasu do użytku w domu, nie przekracza 35 dB.

Eksperci doradzają przy zakupie koncentratora zwrócić uwagę również na istnienie takiego akcesorium, jak balsam. Zastosowanie urządzenia bez tego dodatku może prowadzić do pojawienia się suchość błon śluzowych. Również w oknie tego sprzętu musi zawierać zastępczy nosa kaniuli, wąż i filtrów.

Stężenie tlenu

Przy wyborze sprzętu tego gatunku, między innymi, zwrócić uwagę na wskaźniki, takie jak zawartość tlenu wyemitowanych przez strumień. Mierzy się ją w procentach. Aktualne modele mogą wytwarzać strumień o zawartości tlenu od 75 do 95%. Większość Piasty są Tryby przełączania przepływu produkcji prędkość. Im wyższa punktacja, tym zwykle mniejszą zawartość tlenu w mieszaninie. W każdym przypadku, specjaliści nie zaleca się do nabycia koncentratora tlenu do 60% wydajności. Do produkcji wysokiej jakości leczenia przy użyciu takich urządzeń będzie po prostu niemożliwe.

kraje produkujące

Oczywiście, wybór takiego instrumentu, jako koncentratora tlenu do użytku domowego, należy zwrócić uwagę na markę urządzenia. Po tym wszystkim, ile jakość będzie to zależeć od stanu zdrowia pacjentów. W chwili obecnej rynek rosyjski jest reprezentowany przez urządzenia we wszystkich trzech produkujących krajach: USA, Niemczech i Chinach. Piasty niemieckie i amerykańskie różnią doskonała jakość wykonania, niezawodność i trwałość.

Nowoczesne koncentratory tlenu Chińska Europejska w jakości gorszy, ale kosztuje znacznie mniej. Wadą urządzeń produkowanych w kraju, jest fakt, że w przeciwieństwie do Niemiec i USA, nie jest wyposażona w system detekcji gazu. Jakość tlenu produkowanego przez chińskiego modelu nie może zostać zweryfikowany.

urządzenie Mark

Jeśli mówimy o konkretnych producentów węzłów domowych, obecnie najbardziej popularne wśród konsumentów krajowych korzystają:

 • Uzbrojony (Chiny).

 • AirSep (USA).

 • Atmung (Niemcy).

 • Bitmos (Niemcy).

Marka Piasty „Armadillo”

Gama produktów, że chińska firma jest bardzo szeroki. Na rynku są w profesjonalny sprzęt marki o pojemności do 15 litrów tlenu na godzinę, i całkiem małe, produkujących mniej niż 1 litr. Jest bardzo łatwy do odebrania w tym kruszywa producenta, do stosowania w domu.

Modele tej marki domowe są łatwe w obsłudze i konfiguracji. W niektórych modelach zawiera użyteczne akcesoria jako dyfuzor. Może być używany do mieszania różnego rodzaju tlenu przyjemnych zapachów (lawendy, sosny, cytryny itd. itp.) Właściwie jest to wygodny i praktyczny koncentrator tlenu do użytku domowego. Opinii na temat tego dobra marka również ze względu na niski koszt urządzenia. W razie potrzeby, można kupić dość silny hub dla 15-20 tys. Rubli.

modele AirSep

Najbardziej popularne są ruchome i przenośne modele produkowane przez tę firmę. Te niekwestionowanymi zaletami są:

 • lekki. Ta postać jest w modelach przenośnych AirSep jest prawie dwa razy mniej niż w przypadku konwencjonalnych modeli.

 • Wydajność. Nawet bardzo małe modele tej marki może produkować do 5 litrów tlenu.

 • Możliwość zastosowania w leczeniu osób z bardzo ciężką chorobą płuc.

 • Obecność awarii zasilania systemu alarmowego.

Zatem jakość jest po prostu doskonała, to koncentratora tlenu. Bezpośrednim dostawcą takiego sprzętu zazwyczaj sprzedaje go za 100-300 tys. Rubli. W modelach tych dealerów marki może kosztować nawet więcej.

piasty Atmung

Ponadto w celu ułatwienia obsługi, zalety urządzeń tej firmy są wysokie wydajności, efektywności energetycznej oraz organiczne konstrukcję. Wszystkie modele tej marki są uzupełniane przez inhalatory, monitory LCD i paneli kontrolnych. Ponadto, korzyści z piastami producenta obejmuje pełne bezpieczeństwo w pracy. Są przenoszone modelu Atmung droższej chińskiego, ale taniej AirSep – około 20-50 tysięcy rubli ..

Modele Bitmos

Zaletą tej piasty do użytku domowego jest przede wszystkim jakość montażu. Ponadto, zalety tego sprzętu jest uważany za bardzo cicha praca. Jeśli to konieczne, urządzenia marki może być stosowany przez całą dobę. Strumień powietrza w tlen, w celu dostosowania w razie potrzeby do 0,1 litra na minutę. Dobry konsument opinie Bitmos modelu zarobione również obecność w strukturze filtra przeciwbakteryjnego. Są ruchome urządzenia tej marki prawie taka sama jak i Atmung, – do 60 tysięcy rubli ..

Używane modele

Niektórzy obywatele naszego kraju raczej wysokie koszty mogą wydawać się modele nie tylko amerykańskie czy niemieckie, ale nawet chiński. Jeśli środki są niewystarczające, a sprzęt jest naprawdę konieczne, można rozważyć zakup modelu, który były w użyciu. Koncentrator tlenu dla użytku domowego b / u może kosztować dwa razy taniej nowego modelu.

Przygotowanie koktajlu

Profilaktyki i leczenia chorób poprzez drogi oddechowe tlenu nie jest jedyną funkcją, która może wykonywać takie urządzenia. Koncentrator tlenu do użytku domowego można również przygotować bardzo zdrowe koktajle. Napoje te pozwalają zmniejszyć zmęczenie i może być używany jako dobry tonik.

Aby być w stanie przygotować w domu, takie utlenione soki, trzeba kupić specjalną kokteyler. Ostatniego połączenia piasty, po czym wlewa się ciekły podstawy. Gdy instrument ostatniej aktywności nasyca się pęcherzyków tlenu. Wykorzystywane do przygotowywania koktajli jest konieczne, oczywiście, tylko naturalne syropy i soki.

przyszłość źle

Koktajle biorąc tlenu wykonany z koncentratorem lub oddychania przepływu tlenu wytwarzanego przez te urządzenia, oczywiście, przydatne. Ale to powinno być zrobione, zawsze z poszanowaniem środka. Zbyt często, nie można korzystać z koncentratora. Wskazane jest, przed nałożeniem go też skonsultować się z lekarzem i uzyskać porady. Krytycy tych instrumentów uznaje się, że oprócz tlenu mogą przechodzić przez samych filtrów i różnych rakotwórczych w dużych ilościach zawartych w powietrzu nowoczesnych miast.

Zakup sprzętu, takiego jak koncentrator tlenu do użytku domowego, z pewnością może przyczynić się do zdrowia wszystkich członków rodziny. Urządzenia te są dość drogie. Dlatego przy wyborze im należy zwrócić uwagę nie tylko na parametrach takich jak wydajność, przepływ saturacji i wymiarach. Należy szukać u producenta. Urządzenie wyprodukowane przez nieznanego firmy, można użyć zamiast powodować nieodwracalne szkody dla zdrowia.