568 Shares 976 views

Kody kreskowe krajów produkujących – jak odróżnić oryginał od fałszywy

Spójrz, żyjemy w XXI wieku, w dobie zaawansowanych technologii w dobie konsumpcji, w czasie, gdy ludzie są w stanie zapłacić każdą kwotę chcesz, aby uzyskać pożądany produkt o dobrej jakości. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jeśli ktoś dokona zakupu, ma nadzieję kupić bardzo wysokiej jakości produkt, który uzasadnia ustalonej cenie. Niestety, nie wszyscy ludzie są w stanie zapłacić duże pieniądze dla żądanego produktu, to pojawia się niedoskonałość naszego społeczeństwa. W takich przypadkach przyjść z pomocą znanego fałszerstwa, od której cały świat cierpi. Niektórzy ludzie zakup towarów po niższej cenie, wiedząc, że kupując nieoryginalne rzeczy, inni – nie wiem nawet, to i naiwnie myśleć, że były to po prostu szczęście.


Bądź co bądź, każdy klient, niezależnie od ich sytuacji finansowej, mają prawo wiedzieć, jakość rzeczy nabywa. Jednak zakup nowej pary butów dobrych włoskich, gdzie człowiek może wiedzieć, jest fałszywy lub oryginalna? Oczywiście sprzedawca może dać gwarancję i dostarczyć zaświadczenie, ale nawet te środki nie mogą być sto procent gwarancji jakości produktu. Wynika to z faktu, że w chwili obecnej mogą być tak dobre, że podróbki tylko ekspert może odróżnić oryginał jest towarem lub nie. Ku naszej wielkiej radości i ku niezadowoleniu tych, którzy są zaangażowani w produkcję podróbek, ludzkość nadal znalazł rozwiązanie tego problemu. Wszystko, co jest potrzebne, aby odróżnić kopię od oryginału rzeczą jest poznanie krajów produkujących kody kreskowe. Faktem jest, że każdy produkt jest produkowany na świecie posiada unikalny numer kodu. Kraj pochodzenia kodu kreskowego ustalana jest przez to bardzo proste, a mając pod ręką takiej informacji, zawsze będziesz w stanie odróżnić: oryginalny czy nie przed sobą. Podobnie jak to, czy nie, ale to naprawdę jest to skuteczna metoda.

Jak to działa i jak znaleźć krajach kody kreskowe producentów? Po pierwsze, warto powiedzieć, że jest. Kod kreskowy – ciąg czarno-białe pasy, a także zestaw liczb w blokach pod nimi. Z reguły te trzynaście liczb i każda jednostka przenosi pewną informację. Na przykład, w pierwszym bloku numerów zakodowanych kod kreskowy – kraj pochodzenia, który jest krótki numer kraju, w którym dany produkt został wyprodukowany. Kolejne numery powie nam o konkretnego producenta wyrobu, a od ostatniej strony, będziemy mogli dowiedzieć się o jego właściwościach, koloru, wagi i innych szczegółów. Ta praktyka – umieścić kody kreskowe na producenta pojawił się w 1977 roku i dziś jest najlepszą ochroną przed fałszerstwem. Jeżeli kupujący może niezależnie zdekodować dany zbiór liczb, że kiedy coś kupić, on zawsze będzie w stanie stwierdzić, oryginał z fałszywy. Jest oczywiste, że w umyśle, a nawet nosić w notesie wszystkie kraje produkujące kreskowe bardzo niewygodne, ale na szczęście, przyjść z pomocą technologii informatycznej. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem smartfona z systemem Android, iOS, Symbian lub systemu operacyjnego Windows Mobile, a następnie konieczności oddania telefonu, zawsze można dowiedzieć się o zakup danych produktów. Wszystko, czego potrzebujesz – jest zainstalowanie specjalnej aplikacji w telefonie, a następnie zrobić zdjęcie kodu kreskowego na kamerę lub wprowadzić kod numeryczny ręcznie, a po podłączeniu do serwera, urządzenie daje pełną informację o żądanym produkcie. Procedura ta zajmuje bardzo mało czasu i jest to bardzo wygodne, ponieważ zawsze można chronić się przed zakupem towaru niskiej jakości.

Na podstawie powyższego można stwierdzić, że ten kod kreskowy jest najbardziej najlepszą obroną przed fałszowaniem, a konkretne wnioski, aby pomóc znaleźć informacje dotyczące zakupu, to niezawodny asystent w zwalczaniu nieuczciwych sprzedawców.