364 Shares 3409 views

Demiurg – kto to jest? Znaczenie słowa „demiurg”

Demiurg – Stwórca, kto sprawia, że rzeczy, pracownik (w greckich Demiurgos). Mieszkańcy starożytnej Grecji nazywany mu wolną rzemieślnik, według mitologii, bóstwa, który stworzył wszechświat z wiecznego chaosu chaotyczny. Zwolennicy teorii poznania, nazwał go twórca świata fizycznego z pierwotnymi elementami zła i upadku. Z punktu widzenia idealistów Demiurga pojawia się jako istoty duchowej, doskonałego początku twórczej wszechświata.

Demiurg – kto to jest?

Demiurg – mitologiczna postać, która jest zaangażowana w tworzenie ludzi, świata, kosmosu jako całości. Jeśli porównać swoją pracę z człowiekiem, jego praca ma wiele wspólnego z pracą rzemieślnika. Często, jak w mitach przedstawia przedstawicieli demiurgów zawodów kowala i garncarza i tkacki. Jednak, jego zadaniem będzie trochę bardziej ambitny.

Na przykład, Hefajstos tworzy tarczę, symbolizujące istnienia modelu świata. Bóstwo kowal o imieniu Ilmarinen wykonane księżyc i słońce. Chnuma, bóg Egiptu, odtwarza kosmos, ziemia i ludzi na jego koła garncarskiego. Vishvakarman z Indii jest to cieśla, rzeźbiarz, kowal, przodek wszystkich rzeczy, twórca możnych tego świata.

Boski cel

Bóg jest Demiurga, przedstawia historię filozofii jako twórca i progenitorowych wszechświata, nie tworzy świat z niczego. Jest zaangażowany w transformacji chaosu do porządku, przywrócenie harmonii między obiektami kosmosu, stworzenia nieśmiertelnej części ludzkiej duszy. Jest on często utożsamiany z Bogiem Starego Testamentu.

Demiurg człowiek (według teorii Mazdaism) – jest to pierwsza nieśmiertelny człowiek, który został pozbawiony życia wiecznego, i wydalony z rajskich ogrodów grzesznego transgresji. Jest najstarszym przodkiem rodzaju ludzkiego, który stał się przodkiem wszystkich ludzi na naszej planecie, który dał im prawo do istnienia, a także dać im morze cierpienia.

Dobry czy zły?

Jeśli rozumieć dosłownie, demiurg – twórca, twórca tego świata, ale jego osobowość może być identyfikowany w zupełnie różnych sposobów. Z chrześcijańskiego widzenia taczki, boga. Ale według pewnej liczby nauk filozoficznych i religijnych, Demiurg działa pod różnymi postaciami. Dla niektórych z nich jest nie charakteryzuje się z dobrej strony, ale wręcz przeciwnie, początkiem wszystkiego jest ciemny.

Zwolennicy tej teorii uzasadniają to mówiąc, że świat jest niesprawiedliwy. Świat zwierząt jest inny niesamowite okrucieństwo, jako przedstawicieli fauny, tworząc łańcuch pokarmowy, bezlitośnie pożerają się nawzajem. Ludzie również nie odbiegają od dobrego zachowania i ludzkości. Jeśli spojrzeć na świat z okropnym strony, nie jest boska Opatrzność, ale prawdziwa krwawa uczta.

Vigil z nami

Poczuj się jak demiurg, twórca własnego świata! Wydawałoby się, że zwykłych ludzi bogów, ale jeśli spróbujesz, można sobie wyobrazić siebie w roli nie jest takie trudne. W postaci ludzkiej demiurga – twórcą. Demiurg można nazwać ludzi, z niezwykle bogatego świata wewnętrznego, nie są one jak każdy inny spojrzeć na swoje otoczenie. W jego wyobraźni, są w stanie stworzyć całe światy i wszechświaty, miast, mórz i oceanów, ludzi, albo ktoś taki jak oni. W takich chwilach czują się nieśmiertelni i wszechmocny. Vigil żyć wśród ludzi, a oni nawet nie zauważy.

Czuwanie – w żywym ucieleśnieniem kreatywności

Tacy ludzie są zawsze jedno, że nie jest zainteresowany w towarzystwie rówieśników, są zawsze zajęty tworząc coś ważnego do nich, ich własny świat, w którym wszystko dzieje się na ich volie i harmonii. To nie musi coś zrobić z rękami, moc wyobraźni może zrobić znacznie więcej. Taka postawa jest typowa dla ludzi takiego zawodu, takich jak pisarz. Jeden z tych autorów można nazwać pisarz science fiction o nazwie Ėl'terrus Iar, który napisał książkę „The Vigil. Bogowie wielokąta. "

Tzw Vigil – ludzi twórczych zawodów, którzy lubią i potrafią stworzyć. Na przykład, muzycy mogą być również nazywane rodzaj pisarzy, bo piszą słowa do piosenek i muzyki, a także jest rodzajem języka notacji muzycznej. „Vigil of Dreams” – to nazwa znanego utworu, a cały album to grupa muzyczna.

Cechy psychologiczne demiurga

Istnieje opinia w sprawie integralności i self-demiurga, ich działania są dobrze przemyślany charakter i cokolwiek robią, doskonale. Ten punkt widzenia można uznać za nieprawidłowe. Dlaczego oni tworzyć inne światy, jeśli sami są już doskonałe i samowystarczalne istoty? Aby scharakteryzować osoby takie mogą jako dążenie do doskonałości i idealizacji, a nie realnego świata, a jego własny, wyimaginowany. Oznacza to, że ci, którzy w codziennym życiu czegoś brakuje, może spokojnie myśleć przez niego w swoim umyśle.

Ci ludzie nigdy nie próbować skopiować lub powtarzać pomysłów i planów cudzym, a nie tworzyć obrazy jak ja, kopiowanie jakiegokolwiek rodzaju jest to możliwe. Jest to główny punkt – stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego, a nie stworzony do tej pory. Co ciekawe, większość z tych demiurgów nie uważają siebie, a ich badania są interpretowane jako zabawa, zabawy, gry.

odmienność

Nadrzędną wartością dla demiurga – życie z istot, które muszą przebywać na planecie. Elementy takie jak gór, mórz, jaskiń i nieba sama jest wtórny i tylko służyć do podtrzymania życia. Elementy ognia, wody, ziemi i powietrza daje życie mieszkańców, a Słońce, Księżyc i inne ciała niebieskie są potrzebne tylko do horoskopów.

Provident demiurg wszystko zwrócił ich uwagę, żaden szczegół nie ujdzie mu z pola widzenia. Będzie on pokazać swoją troskę o człowieka, który stworzy ci (odnosi się do bogów), do których ludzie mogą kierować swoje prośby i nadzieje. Dobry demiurg nie chce wpaść w rozpacz, zdając sobie sprawę, że oni nie mają nikogo liczyć na w tym życiu. To również nie zabrać prawo obywateli do pragnienie nieśmiertelności.

Jeśli jesteś podnieść kwestię marzenia, do których ludzie są traktowane jako coś nie jest szczególnie ważne, demiurg zdolny stać kilka godzin każdy. Każdej nocy rodzi ogromną liczbę różnych światów, ale ludzie wciąż wierzą, że najważniejszą rzeczą dzieje jedyną rzeczywistością. Vigil marzeń – to dość ciekawe pytanie, co jest tajemnicą dla ludzkości i obejmuje ogromną niszę w ludzkiej podświadomości – Dreams. czy występują one same lub faktycznie ktoś tworzy? Takie pytania na długo pozostanie bez odpowiedzi.