397 Shares 8680 views

„Ostatnie ostrzeżenie”: wartość phraseologism, historia pochodzenie

Na pewno słyszeliście, a może nawet wiele razy ktoś zrobił ostatnią chińskie ostrzeżenie. Znaczenie phraseologism wielu intuicyjnie zrozumiałe, ale nadal bardzo ciekawe i historia tego wyrazu. Nasz artykuł pokaże Ci wszystkie szczegóły.


Chiny są w samym środku konfliktu

Krótka wycieczka do historii Chin pomoże nam zrozumieć sens frazeologicznych „ostatniej chińskiej ostrzeżenie”. To kraj o wyjątkowej kulturze i pięknej przyrody, zamieszkany przez utalentowanych i pracowitych ludzi od wieków przyciąga obcokrajowców. Ale nie wszyscy rzucili się na Daleki Wschód, aby podziwiać zabytkowej architektury i cieszyć się niezwykłe potrawy narodowe.

Po Chiny otworzył nawigatorów europejskich, stał się prawdziwym „sweet spot”. Starego Świata, aby natychmiast i kategorycznie wisiał na nowych terenach oznaczonych jako „moc drugorzędną”. Kolonizatorzy przybywali do Chin w celu chwycić większy kawałek.

Wojna, dewastacja, niszczenie zabytków, eksterminacji miejscowej ludności – to wszystko zostało zrobione przez cudzoziemców z Zachodu z wirtualnym bezkarnie. W rezultacie, Chiny zostały podzielone na wiele kolonii. Sytuację dodatkowo pogarsza rewolucja xinhai od 1911 roku. To było po wojnie domowej. Chiny niemal rozpadł. Scentralizowana władza państwowa została całkowicie utracona.

Nuty Mao Zedonga

Trwało to aż moc przyszedł wielki Mao. Jego niezachwiana wiarygodność i żelazo będą dopuszczone do ożywienia i odtworzyć w Chinach cierpi przynajmniej pozory państwa. Jednak w początkowej fazie, przy zachowaniu niezależności był jeszcze w pełnym rozkwicie, aby dać poważne odpalenie jednego z przeciwników Chinach jest rzeczywiście nadal nie mógł.

Ale z tego pewnym momencie i zaczął historię najnowszych chińskich ostrzeżeń. Trwało to z wypowiedzi, nie jest znany. Niestety, historia milczy o pierwszą z najnowszej ostrzeżenia. Ale wiadomo, że stało się to za panowania Mao. Starając się zachować autorytet władzy na arenie międzynarodowej, urzędnik chiński rząd zaczął rozsyłać ich przeciwnicy noty dyplomatyczne protestu. Warto zauważyć, że autorzy byli świadomi beznadziejności tych dokumentów, ale nie robią nic innego, po prostu nie mógł.

I co mogę zrobić władzom raczkujący kraj, ale ostrzec oczywiście znacznie silniejszego przeciwnika? Nawiasem mówiąc, tutaj można spędzić kilka analogii. oszuści karty w podobnej sytuacji byłoby powiedzieć „blef”, a przedstawiciel jakiejkolwiek subkultury młodzieżowej na początku XXI wieku, używane wyrażenie „wziąć na blef”. Takie porównania i wyboru wyrażeń bliskoznacznych, które pomogą Ci lepiej zrozumieć sens wypowiedzi ostatniego chińskiego ostrzeżenia. Jak widać, główną ideą jest stały zastraszania przeciwnika bez realna wpływów.

konflikt Tajwan

We wczesnych latach 50-tych XX wieku do władzy w Tajwanie przyszedł Chan Kayshi. Jej przedstawiciele nawet zajął miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ (zaledwie 70 KRLD delegaci zostali zaproszeni na swoim miejscu). Ameryka i uznał jego władzę w latach 1954-1958 był konfliktowych na boku pomiędzy Tajwanem a Chinami. Przedmiotem sporów stał spornych wysp. W tych dniach, pod przewodnictwem Czang Kaj-szeka na Tajwanie próbował zbudować swój własny model komunizmu. Jak na ironię, Stany Zjednoczone pod warunkiem, że kraj kompleksową obsługę, w tym wojsko.

Podczas konfrontacji zbrojnej przestrzeni powietrznej i wód Chiny wielokrotnie łamane przez amerykańskiego samolotu rozpoznawczego. Władze Chin były nieskończenie oburzeni takimi włamaniami. W odpowiedzi na skandaliczne bezczelności Chin przez Organizację Narodów Zjednoczonych zaczął wysyłać te „ostatnie ostrzeżenie” dla strony amerykańskiej. Każdy z nich jest starannie wykonany przez wszystkich zasad, ale nie ograniczając się do, domniemanych lub przypisanie numeru seryjnego. Eksperci zapewniają, że zgromadził ponad dziewięć tysięcy konfliktu takich ostrzeżeń! Co więcej, za każdym razem strona chińska pewność, że dużo tego czasu sytuacja jest poważniejsza nigdzie, i zapobieżenia dalszemu ostrą reakcję. Jednak nigdy dalej ubijaniu sprawa Drone zszedł.

Zjednoczone reakcja

US otwarcie zignorował wiadomość Chińczyków i prasa światowa objęte wszystkie szczegóły konfrontacji, nie zapominając wspomnieć o regularne „ostatnie ostrzeżenie”. Znaczenie phraseologism ostatecznie nabyte ironiczny odcień. Dziennikarze szydzili z inną chińską oficjalną skargę, pełen zagrożeń i zaufania do powagi sytuacji, nawet opublikowania jego numer trzy- lub czterocyfrowy.

328 ostatnie ostrzeżenie

Widocznie konfrontacja z Amerykanami i fiasko z nutami protestu nie byli w stanie przekonać Chiny bez wyniku tej praktyki. Po tym wszystkim, to nie zajmie dużo czasu, jak historia się powtórzyła! Tym razem przeciwnikiem Celestial rząd dokonał Związek Radziecki. Konflikt stał się chińsko-radziecki wyspa, twierdził przez obie moce.

Chiny zasnął ostrzeżeń MSZ Radzieckiego. Było dokładnie 328. Należy zauważyć, że wszystkie już dość zmęczeni do czasu wyrażenia „ostatniej chińskiej ostrzeżenia”. Znaczenie phraseologism wolno go używać dość intensywnie, a stało się tak popularne, że w końcu pall. Prasie wokół konfliktu chińsko-sowieckiego ożywił zainteresowanie blaknięcie. Najbardziej zaawansowane i politycznie wykształconych radzieccy robotnicy w przypadku zaczęło się od żartu do uczynienia siebie nie tylko ostatni, a ostatnie 328 th chińskiej ostrzeżenia.

Jak wiele się zmieniło

Znaczenie i historia phraseologism – temat jest z pewnością interesująca. Warto jednak wspomnieć, że w sytuacji z chińskiej bezpieczeństwa narodowego dzisiaj. Czy przychodzą do kogoś w głowę grozić Chin, opierając się na ostatnim znaczenia chińskiego ostrzeżenia? wartość Phraseologism nawiązuje do historii tego kraju, ale w żaden sposób charakteryzuje obecny stan rzeczy.

Army of China jest jednym z trzech najsilniejszych w świecie. Liczba pracowników przekracza 2,3 miliona ludzi. Chiny nie wykazuje agresji wobec swoich sąsiadów, ale jest gotów bronić swoich interesów, aw przypadku roszczeń terytorialnych jest mało prawdopodobne, aby być ograniczone do wysyłania dokumentów dyplomatycznych.