835 Shares 6291 views

Co jest lepsze – laptop lub netbook? porady ekspertów

Co jest lepsze – laptop lub netbook? Jednoznaczne Odpowiedź na to pytanie nie istnieje, bo to zależy tylko od tego, co można oczekiwać, aby dostać się z nowo nabytego sprzętu. A żeby zrozumieć, co jest lepsze – laptop lub netbook – powinien znać wady i zalety każdego typu urządzeń.

Plusy i minusy laptopów

Jedną z głównych zalet laptopa – jest to duży ekran. Jeśli lubisz grać w różne gry lub są wśród kinomanów – najlepszym rozwiązaniem nie znajdzie. Plan pracy również laptopy są wygodne, ponieważ pozwala na jednoczesną pracę z dużą ilością okien.

Ponadto, nowoczesne laptopy w mocy prawie tak dobre jak stacjonarnym PC. Oznacza to, że można bezpiecznie korzystać ze swoich ulubionych programów i aplikacji. Wszelkie trudności z ich obciążenia i prędkości występują w tym przypadku nie będzie.

Poza tym, laptopy są zazwyczaj wyposażone w przestrzenną twardego – 400 GB lub większą. Ta pamięć jest wystarczająca do przechowywania wszystkich ważnych dokumentów, gier, filmów, muzyki.

Co do wad (i należy również rozważyć przy wyborze, co jest lepsze, notebook lub netbook), pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć pewne niedogodności, gdy przewożące. Minimalna waga notebook – 2 kg. I to nie wspominając o tym, że wymiary takiej techniki jest również dość duża. Innym negatywnym – mała bateria urządzenia. Jeśli wiesz, że technologia będzie Ci towarzyszył w różnych spotkaniach, konferencjach i biura podróży, gdzie nie ma możliwości doładowania, to lepiej kupić mocniejszy akumulator, albo zdecydować się na kompaktowy netbook.

Plusy i minusy netbooków

Netbooki (lub, jak się je nazywa, Ultrabooks) – stosunkowo nowy rodzaj technologii komputerowej, która zyskuje popularność z każdym rokiem.

Pierwsze netbooki przyciągnąć ich lekki i kompaktowy – oni bez problemów można nawet zmieścić się w małej torebce kobiety. Poza tym, nie wspominając o czas trwania ich życia baterii. Przeciętnie waha się od 4 do 10 godzin (w zależności od producenta i modelu), co znacznie przewyższa nawet najbardziej „sprytnych” laptopy. Jeśli zastanawiasz się, co jest lepsze – laptop lub netbook – i jednocześnie wykorzystywane do życia w ciągłym ruchu, wybór musi spaść wyraźnie w kierunku drugiej opcji. I, oczywiście, mile zadowolony netbooki kosztów – co do zasady, jest znacznie niższa niż ceny na komputerach stacjonarnych, a nawet laptopy.

Wśród uchybień w pierwszej kolejności warto wspomnieć o niskiej zdolności takich urządzeń. Ponadto, „cierpienie”, a ilość twardym: tylko w rzadkich przypadkach „przechodzi” znamię 160 GB. Dodatkowo, netbooki są wyposażone w miniaturowej klawiaturze, co nie zawsze jest wygodne do pracy z dużymi ilościami informacji tekstowych.

wniosek

Więc co jest lepsze – netbook lub laptop? Wszystko zależy od celu, do którego potrzebny jest komputer, jeśli jest wyłącznie praca z dokumentami (.. Tekst, tabele, etc.) i surfowanie po Internecie, a potem, oczywiście, wygrywa netbooka. Dla tych, dla których priorytetem dużej mocy, możliwość oglądania filmów w jakości HD i grać w gry, najlepszym wyborem będzie laptop.

Aby nie przepłacać za zbędnych cech, należy rozważyć optymalne parametry dla każdego typu komputera.

notatnik

netbook

2, procesor 2 GHz

RAM – 2 PL

RAM – 3 GB

Bluetooth, Wi-Fi

Monitor – 15 "

Dysk twardy – 250 GB

Dysk twardy – 320-500 GB

Korzystnie Intel Atom N450

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać wszystkie zalety, że laptop lub netbook. Który jest lepszy? Ale pytanie, co musisz zrobić, aby znaleźć odpowiedź!