117 Shares 8463 views

Zmęczenie, letarg, senność. Co jest przyczyną tego stanu?

Z pozoru nieszkodliwe takich objawów, takich jak zmęczenie, letarg, senność, prawdopodobnie wiedział każdy z nas. U niektórych osób występują one jedynie w okresie poza sezonem z powodu braku witamin i minerałów. Jednak wiele z tych objawów nie znikają nawet z nadejściem wiosny, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej pogarsza, narażania zdrowia i stan organizmu jako całości. W tym artykule przyjrzymy się głównych przyczyn zmęczenia, ospałość, senność.


neurastenia

Uważane przez nas znaki często wskazywać na chorobę związaną z niedoborem układu nerwowego. Główne objawy neurastenii – letarg, osłabienie, zmęczenie, senność w ciągu dnia, nudności, zawroty głowy, migreny. Co więcej, nawet po tym jak reszta z wymienionych objawów nie znikają. Pacjenci cierpiący na neurastenii, bardzo wrażliwy na jasne światło, hałas, głośne dźwięki. Dość często skarżą się na słabą pamięć. Choroba ta może wystąpić jako skutek głodu, a zwiększona aktywność fizyczne, stres nerwowego, stały brak snu, i tak dalej. D.

Przewlekłe zmęczenie zespół

Dla danego pacjenta efektywności choroby zmniejsza się o prawie połowę. Jednak każda firma, w której osoba poprzednio traktowane dość łatwo, pojawia się, aby być dla niego zbyt wiele. Objawy następujących chorób: bezmyślne wyczerpanie, osłabienie mięśni, bóle stawów, zapomnienia, senność, zmęczenie, senność. Przyczyny tej choroby są spowodowane cechami współczesnego życia. Intensywny rytm, stres psychologiczny, brak snu i ciągłe zmęczenie, duża ilość informacji – wszystko to stopniowo gromadzi się, powodując ciągłe uczucie zmęczenia. Co więcej, długotrwałe siedzi na komputerze w przypadku braku aktywności fizycznej wymaga napięcia mięśni ramion, pleców, talii. Dlatego większość tego zespołu cierpią dokładnie pracoholików.

zakłócenia endokrynologiczne

Objawy „zmęczenia, senność, letarg”, często występuje u kobiet w okresie menopauzy. Na tle głównych przejawów często pojawiają drażliwość, zmęczenie, nadmierna płaczliwość, spadek zdolności umysłowych i fizycznych. Bardzo często, senność w ciągu dnia jest wynikiem nocy bezsenność. Istnieją przypadki, gdy tło hormonalnego zakłóceń rozwija ciężką depresję.

Ostre zatrucie ośrodkowego układu nerwowego

Zmęczenie, letarg, senność może również wskazywać upojenie, która powstała z powodu depresji ośrodkowego układu nerwowego trucizn chemicznych pochodzenia bakteryjnego lub roślinnego. Jednakże, nawet niektóre substancje, które działają na ośrodkowy układ nerwowy pobudzający (alkohol), w wysokim stężeniu, mogą powodować zmęczenie, a w cięższych przypadkach – śpiączki. Głównymi objawami mogą być uzupełnione o ból głowy, wymioty, osłabienie, nudności. Pacjent jest trudne do przełknięcia, że widzi podwójnie. Często w takich przypadkach nie ma zwężenie źrenic.

ukryty depresja

Charakteryzuje się zaburzeniami snu. Osoba może zasnąć przez dłuższy czas w godzinach wieczornych i rano trudno wstać z łóżka. W tym samym czasie, co do zasady, zmęczenie, letarg, senność obserwowanej w pierwszej połowie dnia. Depresja często towarzyszą zaburzenia fizyczne, takie jak kołatanie serca, zaparcia, ból w klatce piersiowej.