885 Shares 9905 views

Aromaty do wędkowania: przegląd i informacje zwrotne. aktywator zgryz

Co tylko sztuczki nie będą rybakom, aby powrócić do domu z pustymi rękami! Wykorzystują one szereg narzędzi, przynęty, przynęty. Okazuje się, że istnieją aromaty do wędkowania. Fundusze te nie są w porządku, aby odeprzeć zapach rybaka, do odstraszania ryb. Są one wykorzystywane w celu przyciągnięcia i zmobilizować swój kęs. W tym celu musimy dokładnie wiedzieć, co pachnie konkretnej ryby.

Typy wabiące

Doświadczeni rybacy przygotowują szereg przynęt i smaki są dodawane do niego już. Najważniejsze – nie umieszczać więcej niż powinno być, w przeciwnym razie efekt okaże się wręcz przeciwnie. Aromaty używane do połowów w dowolnym momencie roku. Najważniejsze jest, aby przynęta powoli zszedł do wody zapach rozprzestrzenił się na znacznych odległościach. Jeśli stosuje się pastę smakowy, będzie trzymać się na przynętę, która zapewni jej powolne schodzenie. Syropy otaczają sprzęt i przynęty, lepki i trwały, a tym samym zapewnić trwałość smaku. Można również użyć płynnych atraktanty lub spraye.

Naturalne aromaty do wędkowania

Obecnie można kupić rybę aktywator w sklepie. Składa się z substancji zapachowych, przynęty ryb i stymulowanie jej apetyt. Pragnie, aby zaoszczędzić pieniądze przygotowując własne smaki do wędkowania. Aby to zrobić, przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie zapachy są bardziej atrakcyjne dla ryb. I kochają odcienie kamfory, eter, zgniły, kwiatowy, mięta, ostre i piżmowy. Dlatego rybacy często używać olejków eterycznych: lawenda, anyż, mięta i inne. Można także skorzystać z ekstraktów ziołowych, które są dodawane do przynęty tylko kilka kropel. Dla niektórych rodzajów smaków rybnych może być dość niespodziewane, takie jak ser, koper, melona, orzechów i truskawek, czekolady i wanilii. Trudno wytłumaczyć to, co przyciąga do ryb, ponieważ w ich naturalnym środowisku, te zapachy nie występują. Również przygotować smaki do wędkowania, drobno krojenie kawałków ryb, pijawki, owady przybrzeżnych i podrobów, robakami obornika i chrząszczy. Można nadal być dodawane do przynęty suszone Daphnia, larwy ochotki, larw krewetek.

Zrób to sam

Aby przygotować smak w domu, jest konieczne, aby podgrzać syropu cukrowego. Jest gęsty i lepki, więc jest idealny dla przetwórstwa przynęty, dzięki posesji otaczającej. Ponadto, woda nie może być w stanie szybko rozpuszcza się, a tym samym przedłużenia wpływu smaku i zapachu ryb. syrop z cukru mogą służyć jako podstawa do otrzymywania różnych spadków. Aby to zrobić, po prostu trzeba dodać pożądany smak. Preparat syrop nie jest wielkim problemem. Wystarczy do wrzenia 300 ° C. cukru i szklanki wody, następnie ochłodzono. Jeśli trzeba dodać dodatkowy smak, robią tak, gdy jest jeszcze gorące. Do wytwarzania wanilii umieścić 1 saszetkę waniliny w 1 litr syropu, kakao lub czekoladę startego dodaje się w ilości 150 g. 1 litr, przyprawy zmielono na proszek i dodanie w miarę potrzeby w celu uzyskania pożądanego stężenia substancji, o nieprzyjemnym zapachu. Następnie gotować to wszystko razem przez kilka minut. Syrop można przechowywać przez dłuższy czas, ale w końcu jeszcze zakristallizuetsya i stają się niezdatne do spożycia. Szczególne zalety nad zapachami kupna-domu nie mają. Więc dlaczego budować swoje trudności? Lepiej jest iść do sklepu i kupić gotowe kęs aktywator.

głodny ryb

Dziobać przynęty, to musi być głodny. Jeżeli apetyt na nim nie jest szczególnie dobra, może być wspierane, na przykład poprzez zastosowanie FishHungry. Aktywator można dodawać w dowolnej przynęty naturalne, sztuczne uchwytu i rozpuszczają się w wodzie, który następnie zanurza przynęty. Opakowanie zawiera 5 fiolek. Jedna ampułka jest przeznaczony do przynęty 2-2,5 kg i 0,5 litra wody. Nadaje się do stosowania we wszystkich typach wód i o każdej porze roku. Ten siłownik jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów ryb. Składa się stężonych olejków eterycznych i syntetycznych feromonów. Pod wpływem leku w zwiększa apetyt na ryby, mają tendencję do miejsca, w którym aktywator i aktywnie zużywają wszystko jadalne, że pochodzi w ich drodze, w tym przynęty.

Opinie wędkarzy

Zatem liczba ukąszenia wzrasta. Jak rybacy mówią o tym cudowny lek? W rzeczywistości, opinie są podzielone, a gorącej debaty wokół niego. Niektórzy ludzie mają tendencję do przeklinać osławionej aktywator, znajdując w nim wiele wad, nawet ani razu nie używany. Inni, przeciwnie, przesyłanie zdjęć z dużą połowu, dziękując FishHungary. Prawdopodobnie najbardziej rozsądna rada – zastosowanie samego aktywatora. Koszt jest on niski, znacznie bardziej rybak płaci za sprzęt i przynęty. Jeśli nie dostać się złapać wiele ryb z nim, wtedy na pewno można mieć pewność, że to był fałszywy.

wędkarstwo Deepa

Istnieją różne rodzaje smaków uwalnianiu. Jest bardzo wygodny w użyciu sprayów do wędkowania. Stosując je łatwo obsługiwać i zająć przynętę. W przeciwieństwie do innych smaków, a ponadto, że są w puszkę sprayu, oni nie mają. Można wybrać dowolny rozpylonej cieczy, w zależności od rodzaju ryby masz zamiar złapać. Zazwyczaj producenci wytwarzają kilka kategorii smakach: Mięso, kwiatowy, korzenny, karmelu i innych. Przy wyborze trzeba polegać na własnej wiedzy i doświadczenia rybaków, co sugeruje, na przykład, olej z anyżu jest idealny do połowu leszcza. Ale nie ma gwarancji nie może dać. Spray, wywołał jedną z rybaka na jeziorze w lecie, nie dość pomóc innej zimą na rzece. W sklepach są produkty zarówno producentów rosyjskich i zagranicznych.

Szybko i sprawnie

Francja produkuje natryskowe SENSAS smak. Małych fiolek zawierających 75 ml płynu przeznaczonego do oddzielnie dla każdego gatunku. Dla każdego z nich jest zapach. Aromaty do karpia, karasia i innych dużych ryb zapach mączki rybnej, płoci i leszczy jak dżdżownicy, brzany bite na smak sera. Ale nie jest uniwersalnym rozwiązaniem – Sensas Bombix Brasem. Nadaje się do wielu rodzajów ryb drapieżnych. O spraye tego producenta rybacy pozytywnie reagować. Jednak zaleca się eksperymentować z zapachami. Były przypadki, gdy zapach jest przeznaczony dla jednego rodzaju ryb, stymulowane kolejny kęs.

długotrwały efekt

Sądząc po opiniach nabywców, rozpyla produkcji krajowej nie tyle za zagranicznymi. Na przykład, firma Srebrny Bream, dipy, że spełnione naszych rybaków. Eksperci zwrócili uwagę na stabilność tych smaków, a tym samym efektywność ich wykorzystania. Wybierz między 20 smakach. Wśród nich, miód, anyż, banan, wanilia, krewetki i przyprawy, konopie i truskawki. Nadają się zarówno dla sztucznych i naturalnych przynęt. Producent zaleca, aby przetwarzanie przez kilka godzin przed rozpoczęciem połowu, w celu zwiększenia skuteczności oddziaływania sprayu.

często lepiej

Firma „100 ukąszenia” produkuje również stabilną sprayu na bazie olejowej. Małe butelki z dysz mają na ich oznakowaniu informacje nie tylko o tym, co zawierają one smak, ale również nadaje się do połowu ryb. Wśród zapachów świadczonych przez tę firmę można spotkać nakrętkę, truskawki, czosnek, banan, palone polny, pieczonej cebuli i innych. I rzadko spotykane w innych producentów do aromatyzowania leszcz „mieszanka pieprzu”. Ale lepiej nie wykonywać oryginalność i wybrać zapach, skupiając się na własnym doświadczeniu.

Międzynarodowe doświadczenie

Doświadczony rybak wie, czego potrzebuje smaki dla karpia. On wie o tym i polskiej Traper producenta. W swoim wierszu spraye przedstawił odpowiednie aromaty nie tylko ryby, ale również inne gatunki. Nieprzezroczyste plastikowe butelki strumieniem 50 ml zapachowy. Są aromaty konopi, kolendry, anyżu, czosnek. Rybak można je stosować zarówno w czystej postaci oraz do składu, koncentrując się na preferencjami ryb na określonym zbiorniku. dostępne również zapachy, zmontowane przez producenta i odpowiednim pewnego rodzaju „leszcze”, „leszcze”, „bass”, „karaluch”. Traper produkty firmy są popularne w wielu krajach i wszędzie znajdzie pozytywną odpowiedź w duszy rybaka.

Posypać lub zalać

Nie bardzo wygodne w użyciu, ale według niektórych rybaków, bardziej naturalne wabiące – suchej aromatów. Te aktywatory muszą być dodane do zanęty rybackiej przez 1-2 tygodni przed wędkowania. Rzeczywiście, nie jest to bardzo wygodne. Ponadto, nie pozostawia pola manewru, czyli używanie takiego smaki rybaka nie będzie w stanie poruszać się do serwisu i zmienić smak, w zależności od zachowania się ryb. Płynne wabiące dadzą jej smak przynęty. Ale ich opór zależy od tego, czy są one wykonane na jakiej podstawie. Alkohole z pewnością odparować szybciej niż olejków eterycznych. Wabiące i odprowadzane w postaci żelu.

Żele są również stosowane

Na przykład, Mega Strike Unuversa w tulei 57 gramatury jest bardzo dodatnie sprzężenie zwrotne. Przede wszystkim nadaje się do połowu drapieżników. Skład utrzymywane w tajemnicy przez producenta. Wiadomo tylko, że składa się z białka i aminokwasy. Żel jest łatwy do zastosowania, odporne. Ma naturalny smak i zapach. Żel „Pike” produkcja krajowa aktywnie rozpuszcza się w wodzie, rozkładając atrakcyjny zapach. Odpowiednie do stosowania w wodzie stojącej lub wód powierzchniowych o słabych prądów. Ekonomicznych, stosuje się w postaci cienkiej warstwy. Najlepiej nadaje się do połowu drapieżników słodkowodnych, zwłaszcza szczupaki. Ekscytujące jedzenie i receptory węchowe, wabi ryby i budzi ich apetyt.

Nauka i rybołówstwo

Żel ten, jak również inne rodzaje wabiące jest naukowe naukowcy rozwoju Instytutu Cytologii i Genetyki SB RAS w Nowosybirsku i NPP „Micros”. naturalny skład pozwala na umieszczenie ich jako dodatku paszowego. U podstaw tych produktów są ekstrakty pochodzenia zwierzęcego. Głównym składnikiem jest kwas arachidonowy, mają naturalny zapach ryb. Silny wpływ na nią drapieżnych ryb: szczupak, okoń, sandacza i innych. Dodatkowo, te narzędzia zawierają pierwiastki śladowe, witaminy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega – 3, 6, hormony steroidowe, aminokwasy. Zainteresowania jest wabiący i suche, nie jest rozwijany. „Albumin” się z osocza krwi, nasycając ją kwasów i aminokwasy. Aktywnie rozpowszechnia swój smak po dodaniu do przynęty. To jest popularnie zwany „suchy krwi.” Wyprodukować przez suszenie frakcyjnej. Osiągnąć leczenia niepłodności promieniami ultrafioletowymi. Aby uzyskać najlepszą wydajność należy dodać proszek do objętości 5-10% całkowitej ilości przynęty. Złapany z pomocą nie tylko drapieżniki, ale także karp, płoć, karasia.

tylko ty

Niektórzy producenci wolą wytwarzać produkty, które nadają się do połowu tylko jeden gatunek ryb. Są to firmy z Wielkiej Brytanii Dynamite Baits. Produkuje przynęt na karpia i jest uważany za największy w Europie. Według producenta, tej ryby wabiące musi być płynny. Są tak pewni skuteczności ich produktu, który sprzedają butelki z pachnący ciekłej objętości 250 ml, 500 ml, 1 litr, co sugeruje, że wcześniej rybak będzie usatysfakcjonowany i będzie chciał kupić więcej. Więc dlaczego potrzebujemy małych objętości?

nadzwyczajne preferencja

Liczba rybaków potwierdzić, że właściciele przynęt self-Dynamit nie są zawyżone, ich płyn rzeczywiście działa. Nie na darmo używają porady Mika Brauna, Terri Hirna i Steven dzwonka – sukcesy i sławnych wędkarzy. Ich wabiące nie tylko smaku, ale również barwione przynęty, nadając jej naturalny kolor naturalny. Na przykład, „Zielona betaina” przynęta daje zielony odcień. Podstawą tej firmy płynów są naturalne ekstrakty, proteiny i aminokwasy. Istnieje wiele odmian z nich. Wszystkie z nich są atrakcyjne dla karpia. Wśród nich: "kryl", "Kalmar", "robak".

Łowić również dziobać, nie wystarczy kupić smak i traktować je do przynęty i rozwiązania. Najważniejsze w tym przypadku – umiejętności i doświadczenie wędkarza. Nie wystarczy po prostu mieć nadzieję na cud lekarstwo. Rybak niezbędną wiedzę i umiejętności. Musi wiedzieć, kiedy, gdzie i kto będzie go złapać, i na tej podstawie do korzystania z odpowiednich narzędzi do połowu. A następnie dodanie w postaci atrakcyjnego zapachu złapie największą rybę.