108 Shares 5959 views

Abchazja wąwozu Kodori: opis, historia, atrakcje i ciekawostki

Abchazja – mały, ale niezwykle piękny kraj. górskie strumienie i wodospady, stare zamki i malownicze wąwozy – wrażenia będą trwać przez wiele lat. Dziś porozmawiajmy o wspaniałym miejscu, które słynie z Abchazji. Wąwóz Kodori – miejsce fantastycznej urodzie. Jeśli zdecydujesz się spędzić wakacje, należy wziąć objazd tego. Mimo stosunkowo wysokiej ceny, to na pewno warto.

gdzie jest

W północno-wschodniej części Abchazji wąwozie Kodori znajduje się legendarne. Współrzędne: 43.113046; 41.749371, są łatwe do znalezienia w całym obszarze mapy. Rozciąga się na 100 km między południowych stokach głównego Kaukazu Zakres i równiny wokół wsi Ganahleba. Jego nazwa została przez dolinę rzeki o tej samej nazwie, na które źródła i jest atrakcją turystyczną. Tak więc, jeśli nie można znaleźć innego orientacyjny, prosimy upewnić się, że łóżko rzeki Kodori. Ona doprowadzi cię do celu.

krótki opis

Kodori dolina – malownicza dolina rzeki, położony w pobliżu Sukhum. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących części Kaukazu. Prawdziwa perła, która daje Abchazji. Kodori Gorge jest ulubionym miejscem dla wycieczek turystycznych. Obfitość różnymi drogami pozwoli Ci wybrać najbardziej interesującą opcję. Wędrówka przez wąwóz jest bardzo bogata: biegną przez malownicze doliny, nad brzegiem burzliwych rzek, jezior i pięknych wodospadów.

Wyjątkową atrakcją

Wędrówki w wąwozie Kodori (Abchazja) jest interesująca okazja do zapoznania się z naturą i zupełnie inny, szczególny sposób życia ludzi. Jest domem dla wielu narodowości i grup etnicznych, z jego wartości historycznych i kulturowych. Więc masz szansę zobaczyć starożytne struktury i ruin, w najbardziej niezwykłych miejscach Kodori można przedzierać się wzdłuż jej brzegów, pływać kajakiem i spływ kajakowy.

Wąwóz jest interesujący pod względem jego położenia geograficznego. Tu istnieją bardzo duże różnice w wysokości, począwszy od 1000, a kończąc na 4000 m. Małe wioski górskie znajdują się wzdłuż całej trasy, ale liczba mieszkańców nie jest tu ponad 1000 osób.

Jest to niemożliwe, aby nie zakochać

Zapewne, trudno jest wyobrazić sobie kraj bardziej zróżnicowane niż Abchazji. Wąwóz Kodori obfituje w tajemniczych dolmeny i niezdobytych twierdz w dawnych czasach. Turyści mają możliwość wyjazdu na dno głębokich kanionów, klify iść do wąwozu. Ale przede wszystkim turyści lubią cieszyć spokojnie wypasu stada na łąkach i rzekach musujących, pełnych złotego pstrąga. Trasy w większości proste, tak, że zmęczenie nie będzie cię rozpraszać z podziwiając widoki na okolicę.

Chociaż istnieją wskazówki, mające dla doświadczonych turystów, a nawet dla miłośników sportów ekstremalnych. Co jest bardzo miłe – bo to jest łagodny klimat. Jeśli lubisz wędrówki po górach, ale nie umieszczać zimno, że panuje w Ałtaju, wtedy będzie Abchazji. Kodori wąwóz zadowoli swoim gościom komfortowe temperatury w ciągu dnia i nocy, więc nie można wpisać z nich ciepłe ubrania.

Plan trasy

Więc zdecydowano. Wysuwane wędrówka w stronę piękna. Czekamy na Kodori Gorge. Jak się tam dostać, przyjrzymy się dzisiaj. Natychmiast umieścić na ogłoszeniu, że jest prawie strefy buforowej, aby odwiedzić wymagane jest specjalne zezwolenie. Można ją uzyskać w centrum Suchumi. W każdym razie, dzięki któremu operator turystyczny zakupić bilet, należy dbać o niego. Dla pojedynczych podróżujący mogą uzyskać zezwolenie na miejscu i na własną rękę odkrywać piękno wąwozu.

Sukhum można uzyskać z różnych sposobów – autobusem lub wahadłowym autobusem, pociągiem, to po prostu zależy od preferencji. Przed ścieżce Dranda zajmie nie więcej niż 30-40 minut. Następnie trzeba będzie dostać się do Taha. Autobusy lub taksówki zabierze Cię dokładnie do celu przeznaczenia. Ale stamtąd zaczyna wędrować. Stanie się na mapie lub skorzystać z usługi nawigacji.

Podróż zaczyna

Zbadajmy razem atrakcje Abchazji. Wąwóz Kodori otwiera swoje sekrety tych, którzy są gotowi iść wiele kilometrów, więc nosić wygodne buty. Pierwsza wioska spotkać Marhyaul z mineralnej wody źródlanej, która jest uważana lecznicze. Idąc dalej, turyści dostaną się do malowniczej doliny Tsebelda, który jest znany z tego, że tu w dużej liczbie naszych przodkowie żyli od początku czasu. Wskazują na to wyniki badań: prymitywnych narzędzi, średniowiecznych zamków i wiele więcej. Można odwiedzić naukowców muzeum-dom, to nie jest zabawne, ale pouczający elementem trasy.

Nieco dalej wzdłuż doliny tajemniczych dolmeny znajdują. Jest to niewielka budowla z kamienia, na którym odbiorca jest wciąż myśli naukowców. Zgodnie z najczęstszych wersji, umieszcza wtórnego pochówku zmarłych, który znajduje się to, co pozostało po rozkładzie ciała.

Wędrówki w wąwozie Kodori (Abchazja) dopiero się zaczyna. To nie jest ponury grota między dwoma klifami, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Takie miejsca są również tam, ale przy większej długości wąwozu można znaleźć zaskakująco zielone i atrakcyjne doliny z spektakularnej scenerii. Zwykle turyści odwiedzić jezioro i Amtkel.

wodospady

Jezioro jest bardzo duża, ale ciepło w okresie letnim do +20, tak wielu turystów chętnie kąpią tutaj. Pobyt w nocy w swoich gościnnych brzegów, można spędzić wspaniałe chwile, wdychając aromatem ziół i ognia. Następnego dnia znajdziesz jeszcze bardziej niesamowity widok. Nieco dalej pyszni wodospad gdzie rzeka pochodzi Machar.

On nie jest tylko jeden, więc dużo podziwiając niezwykły widok, można iść dalej. W gardzieli jest bardzo interesujący Shakuransky wodospad. W tym przypadku woda przelewa się z wysokości 30 metrów na kamienia w kształcie stożka. Jednak te ostatnie, mimo wszystko, jest tylko rośnie z roku na rok.

Stworzenie natury

Na pewno nie widzieli czegoś podobnego w moim życiu. Kodori wąwóz – dolina rzeki Abchazji. Droga turystów leżących na dnie bardzo wąskim kanionie. Stopniowo ściany spotkanie i zbliżyć się do Bramy Wolfa. Zostali rzucając oszałamiające dolina Cada, zielone i malownicze. Tutaj turyści czekają na prawdziwą przygodę. Zgłasza plecaki i przygotować się do podróży w nieznane. Światło jest znacznie wygodniejsze do wglądu miejscowego jaskinię, w której, oprócz stalaktyty z stalagmitów, znajdziesz niesamowity widok – ogromne stado nietoperzy na suficie, który odbywa się tutaj w ciągu dnia.

wzdłuż drogi

Głodujących w sposób nie, cała trasa jest rosnące jak drzewa owocowe, można święto na owoce w sposób ciągły. Ale jego poglądy Doskonała wyrazistość. Brama wilka – to miejsce nie jest dla słabych. Tu trzeba przedzierać się przez wąskie ścieżki, gliny i śliska, po drugiej stronie tego urwiska. Oczywiście, piękno otaczającej przesunięcia złożoność, która oferuje wytrzymać wąwozie Kodori (Abchazja). Wycieczki do jaskiń lodowych będzie kolejny test. Szlak idzie zimno w środku jeziora, trochę w prawo lub w lewo – i dostać się do jego nogi.

Zakończenie wycieczki

Kiedy dotarł do zbiegu rzek Kodori i Dziampal, można zatrzymać się na odpoczynek. Ci zasługują na odpoczynek, aby zregenerować. Tam czeka na piknik z grillem, warzyw i sera domowej roboty, chleb i wino, jak również wiele toastów. Wszyscy, którzy wzięli tę drogę, mówiąc, że chciałby powtórzyć wiele więcej razy z rzędu, pomimo faktu, że w niektórych miejscach jest to bardzo trudne. Istnieje kilka opcji. Jeśli chcesz wędrować na jeden dzień, a następnie dostać gotowy, będzie to powrót późno w nocy, proszę być zmiana ubrania i buty. Opcja noc omówione oddzielnie touroperatora, sprzęt (namioty, śpiwory) musi być dla każdego turysty.