852 Shares 6570 views

Co zrobić, jeśli śliwki są zbyt słone: porady

Dostałeś nieudanego pilafa? Co zrobić, jeśli przegotowałem jedzenie? Zarówno początkujący, jak i doświadczona pani mają tęsknię. Jednak nie wszystkie popełnione błędy mogą prowadzić do tego, że naczynie będzie beznadziejnie zepsute. Na przykład nie ma powodu do paniki, jeśli nagle okazało się, że pilaf, zupa lub inne danie solone. Ten nadzór może się zdarzyć nie tylko z powodu nieuwagi, ale także dlatego, że sól różni się od pochodzenia i frezowania, a zatem trzeba ją dodać do naczynia w różnych ilościach. Na przykład dużą ilość soli kamiennych należy dodawać w małych ilościach, ponieważ nawet niewielka dodatkowa przystawka spowoduje, że danie jest zbyt słone.


Osolone danie jest nie tylko najbardziej smaczne, ale nie najbardziej użyteczne, ale można poprawić sytuację. Co zrobić, jeśli śliwka jest zbyt słone? Wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi wskazówkami.

Co zrobić, jeśli śliwka jest zbyt słone?

Jeśli podczas przygotowywania pysznej aromatycznej plov okazało się, że ryż, niestety, jest solony, możesz użyć tych zaleceń:

 1. Jednym ze sposobów na usunięcie nadmiaru soli jest spłukanie ryżu w bardzo zimnej wodzie. Kasze staną się kruche i tracą niepotrzebną sól.
 2. Co mam zrobić, gdybym mocno zatopił pilau? Innym sposobem na wyeliminowanie "białej trucizny" z ryżu – dodać do solonego zbóż, gotowane osobno bez soli. Można również dodać gotowane bez warzyw solnych. Można też dodać namoczone rodzynki. Konieczne jest mieszanie ryżu z rodzynkami, a po 15 minutach pochłania nadmiar soli.

Co zrobić, jeśli śliwka jest solona, czytelnik już wie. Teraz porozmawiajmy o tym, jak zapisać potrawy z innych kaszy.

Metody usuwania soli z gryki, prosa i innych zbóż

Co mogę zrobić, jeśli przegrywam gryczaną, ryż, proso, pilaf? Uniwersalną metodą wyeliminowania nadmiaru soli z jakiegokolwiek rodzaju zbóż jest jej nachylenie do durszlaka i umycie go zimną wodą. Po tym należy wrzucić do patelni gryczan, proso lub inne płatki, dodać gotowaną wodę, tak aby zawartość nie przykleiła się do dna, włożyć kawałek masła i umieścić na najmniejszym ogniu, tak aby ciekły odparował powoli podczas zniknięcia owsa.

Często płatki są gotowane na mleku. Więc, aby usunąć sól, musisz dodać ją niewielką ilość – i problem jest eliminowany. W przypadku, gdy zboża nie były gotowane na mleko, można pozbyć się soli przy pomocy kartofli. Surowe warzywa powinny być cięte na duże kostki i wrzucone do owsianki. Po chwili spróbujcie jeść. Musisz wyodrębnić kostki, gdy potrawy dostaną właściwy smak.

Jak być, jeśli solona zupa?

Wrażenie zupy, nasycone odrobiną smaku i zapachu, może być zepsute, jeśli okaże się solone. Ale możesz poradzić sobie z takim błędem, jeśli znasz jakieś sztuczki:

 • Pierwsza opcja – można użyć kawałka zbóż zakupionych w sklepie lub włożyć garść ryżu na własną rękę, położyć kasza gryczaną w woreczku z gazy i umieścić w zupie. W celu wyeliminowania soli konieczne jest gotowanie solonej saszetki w solonej pożywce. I grupa może służyć jako ozdoba.
 • Druga opcja – gotować około 5 minut w słonym bulionie surowych ziemniaków lub makaronów. Najważniejszą rzeczą jest wyprowadzenie produktu na czas i nie pozwalanie na zagotowanie, w przeciwnym razie przezroczysta bulwa stanie się mętna.
 • Trzecią opcją jest dodanie białego bitą do zupy, tak aby pochłaniała sól. Następnie należy go usunąć z hałasem.

Zbytnie solone warzywa: co zrobić?

Co zrobić, jeśli mocno solone pilaf, kasza gryczana, proso, zupa – już wiesz. Teraz pora porozmawiać o warzywach. Istnieje kilka sposobów ustalenia sytuacji, jeśli smakuje zbyt słone. Wybór metody zależy od formy, w jakiej zostały przedstawione.

 • Jeśli warzywa były gotowane w całości, należy je ponownie napełnić wodą, doprowadzić do wrzenia i pozostawić w wodzie przez 5-10 minut.
 • Jeśli sałatka okazała się gulaszem, a następnie duszone pomidory należy dodać do duszonych pokrojonych warzyw i pożywienia należy ponownie stłumić. Poza pomidorami, jeśli pozwala na to kompozycja, można umieścić miękką, bezzapachową postać sera – mozzarelli lub ricotta.
 • Aby zneutralizować sól w sałatce warzywnej, najłatwiej zwiększyć ilość stosowanych składników. Ze względu na swoje właściwości smakowe, cebula lub seler pomoże usunąć nadmiar przypraw. Ponadto, można dodać do składnika sałatki o ostrym smaku, na przykład musztarda lub włożyć do sosu cytrynowego.

Grzyby zasługują na szczególną uwagę. W przypadku ich solenia, można po pierwsze dodać do nich sok z cytryny rozcieńczony wodą. Po drugie, próbuj mieszać solone grzyby z słabo zasolonymi grzybami, ale to nie jest najlepsza opcja. Po trzecie, można dodać do porcji solonych grzybów mąkę, śmietanę i cebulę. To nie tylko zabierze sól, ale również poprawi smak potrawy.

Ziemniaki są solone: jak być?

Co należy zrobić, jeśli pilaf, tłuczone ziemniaki, sałatka lub inne potrawy są solone? Nie wyrzucaj go? Poniżej znajdziesz porady dotyczące tłumienia słonego smaku w puree i smażonych ziemniakach.

Jeśli smażone tłuczone ziemniaki smakowe, niestety, nie było tak, jak oczekiwano, ze względu na dużą ilość soli, można je zmieszać z częścią niezarządzanego gotowanego i rozdrobnionego warzyw. Możesz też umieścić kawałek masła lub łyżkę kwaśnej śmietany. To wyeliminuje słony smak i sprawia, że potrawa jest bardziej wyrafinowana.

Ponownie symulować solone ziemniaki pieczone, dodając do niej nie posypane warzywa lub przyprawiając je kwaśną śmietaną i zielenią.

Jak usunąć sól z potraw mięsnych: wskazówki

Sposób wyeliminowania słonego smaku zależy od rodzaju mięsa i na jakim etapie gotowania był to danie przy wprowadzaniu przypraw.

 • Zwróć smak solonej wołowiny z wieprzowiny i wołowiny przez dodanie do niej gotowanego ryżu, marchewki lub smażonej cebuli.
 • Jeśli solone kawałki są już smażone kawałki mięsa lub kotletów, można użyć kilku sztuczek. Albo podaj naczynie ze świeżym sosem, aby rozjaśnić smak lub spłukać kawałek mięsa w zimnej wodzie, a następnie jeszcze przez chwilę, aby trzymać się ognia.
 • Aby zrobić pyszne danie z ptaka, trzeba usunąć gotowane mięso z kości, a następnie przygotować sos bez soli i gaszić w nim "zepsute" produkt w ciągu 10 minut.
 • Jeśli surowe mięso drobiowe okazało się solone, wystarczy obniżyć go przez 20 minut w mleku lub wodzie.

Wskazówki dotyczące neutralizowania soli w potrawach rybnych

Wyrównaj smak solonych potraw rybnych z sokiem cytrynowym, posypując je np. Rybami pieczonymi. Doskonała opcja – podaj danie ze świeżą ozdobą. Ponadto można ugasić ryby w sosie śmietanowym z dużą ilością przypraw.

Jeśli śledzia jest zbyt słony, można je zanurzyć w wodzie.

Jak usunąć nadmiar soli z makaronu?

Jeśli nagle gotowane makaron okazał się zbyt słony, sytuacja ta może zostać skorygowana. Po pierwsze, można je wymieszać z porcją świeżego. Po drugie mogą dodawać sos bez sosu pomidorowego lub sos, przygotowywane z różnych przypraw. Wreszcie można umieścić makaron w patelni i smażyć z bitym jajkiem bez dodawania soli.

Jak widać, jeśli danie jest solone – nie jest powodem, aby wysłać go do kosza. Zamiast tego można używać prostych wskazówek kulinarnych. Najważniejsze jest zapamiętanie, że w ich składzie znajduje się wiele produktów, które zawierają już sól, na przykład ser, majonez. Podczas gotowania ciecz jest odparowywana, więc na początku gotowania naczynia najlepiej jest pod solą, a dopiero przed podaniem przyprawić solą i innymi przyprawami. Że półmisek był smaczny, ilość słonej, kwaśnej i słodkiej powinna być proporcjonalna.

Co zrobić, jeśli pokrywam jedzenie? Porady i wskazówki zostały przedstawione do Państwa uwagi w artykule. Mamy nadzieję, że będą dla Ciebie cenne, a solone potrawy nie spowodują złego nastroju. Bon appetit!

Jak wybrać i ugotować stek?
174 shares 2248 views
710 shares 7889 views