260 Shares 6255 views

SPbGMTU, dawniej. LCI: adres. Petersburg State University Marine Technical

SPbGMTU (dawniej LCI.) – unikalny rosyjski uniwersytet. Dowiemy się o tym, co specjaliści nie są przygotowane, jak mówić o historii tej instytucji, jej budynków akademickich wydziału, a nawet trochę zanurzyć się życia studenckiego.


początek

SPbGMTU (ex. LKI) w jego pierwotnej formie został stworzony w 1899 roku przez cesarza Mikołaja II. Zgodził się jedynie do powstania Wydziału Budowy Okrętów w Instytucie Politechnicznym, ale zapoczątkowało utworzenie uniwersytetu. Szkoły są gotowe inżynierowie budowy kadłubów okrętowych dla mechanicznych i statków na zasadach komercyjnych. Po otwarciu specjalność i ma od kilku lat konkurs tutaj była najwyższa.

Każdy kurs powstała uczyć 24 uczniów. Pierwszym dziekanem wydziału był inżynier okrętowy K. Boklevsky, który pełnił do 1923 roku. Po rewolucji, która miała miejsce w 1917 roku, Instytut wzrosła liczba wydziałów wzrosła liczba słuchaczy.

Okres przedwojenny

Korabelka (St. Petersburg) w 1930 roku, przestał być oddział Instytutu Politechnicznego. Stoczniowego Division stała się Leningrad stoczniowy Institute. Instytucja przeniesiony z Sosnovka do swojego nowego sąsiada – rośliny o nazwie Marty. Umieszczony w instytucie pilotażowego ul. Ponieważ stocznie w kraju były wymagane w dużych ilościach, setki studentów szkolono w departamentach instytucji.

wojna

Od początku wojny radziecko-fińskiej, mieszkańcy Leningradu zaczął angażować się w batalionach narciarskich aby bronić swojego domu. SPbGMTU (korabelki) Studenci głównie hit 100. batalion ochotników, który brał czynny udział w działaniach wojennych. Po drugiej wojnie światowej, studentów korabelki utworzonych oddzielny broni maszynowej i artylerii batalion. Milicja zebrane w budynku instytucji, gdzie zostały one podjęte bez komisji selekcyjnej przerwa. Raz w roku 1941 na szkoleniu podstawowym zadaniem było budowanie obszar warowny na platformie stronie wysokościach Babigonskih. Na jesieni tego samego roku, żołnierze zatrzymani podział faszystów z czołgów i samolotów. Zatrzymać wroga udało dzięki sztywnym i samoobrony. Jednak utrata żołnierzy osiągnął 90% w personelu i 100% – w zespole. Dlatego stowarzyszenie zniknęły jako jednostki bojowej. Taki sam los spotkał inne pułki wolontariuszy, co było dość dużo.

Podczas blokady Leningradu rozpoczął SPbGMTU (ex. LKI) przestał działać. Niektórzy z uczniów i nauczycieli ewakuowano Przewalsk. Trwało to także przygotowanie studentów do branży stoczniowej. Nauczyciele i uczniowie przenieśli w Nikolaev stoczniowego Institute.

po wojnie

Kiedy wojna się skończyła, korabelka (St. Petersburg) ma nowego rektora w obliczu Evgeniya Tovstyh. Pod jego kierownictwem Instytutu odbyło wznowienie i odesłać go do życia, więc był najtrudniejszy. On wszelkich starań w celu stworzenia bazy naukowej i edukacyjnej, zrobił wiele, aby uzupełnić materialno-technicznej sfery. Jego praca była wynikiem: w 1962 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie budowy nowego budynku Instytutu na Ulyanka. Wcześniej władze postanowił wyburzyć budynki na ulicy, pilotażu i budowie w jego miejscu budynku laboratoryjnego. Wydział także dla studentów korespondencyjnych powstała w 1962 roku. Po 5 latach SPbGMTU (ex. LKI) został odznaczony Orderem Lenina za osiągnięcia w szkoleniu specjalistów w branży stoczniowej.

Warto zauważyć, że nie wszystkie uczelnie Peter może się pochwalić, że otrzymał od Uniwersytecie Leningradzkim w 1990 roku – stan Politechniki.

Petersburg Akademia Morska

Jednakże nazwa „Leningrad” Politechnika musiała nosić długo, ponieważ została ona przekształcona w Politechnikę State Marine St. Petersburgu w 1992 roku (SMTU). Powodem tego był powrót nazwy Leningradzie w Petersburgu.

wydziały

Chcę powiedzieć, że nie wszystkie uniwersytety mogą pochwalić Piotra, które znajdują się na ulicy, której nazwa pochodzi od ich historii, a podstawowym profilem. Ale instytucja edukacyjna mowa w artykule znajduje się pod następującym adresem: ulica Pilot 3.

Do tej pory uczelnia wydziały wystarczy dla każdego, kto chce połączyć swoje życie z morzem, i nie tylko. Warto zauważyć następujące wydziały:

  • Technologia ocean i budownictwa okrętowego;
  • Automatyka i potęgą morską;
  • oprzyrządowanie morskich;
  • Humanitarny i nauka edukacja.

Jest też dział szkolenia wstępnego uniwersyteckiej i poradnictwa zawodowego młodzieży, pozabudżetowej, srednetehnichesky i wieczorem-korespondencyjnym wydziału. Na podstawie uniwersytet ma wydział ukierunkowane szkolenia zawodowego oraz dalszej edukacji na podstawie umowy o pracę.

Do nauki posiada niezbędną produkcję oraz zaplecze laboratoryjne oraz basen dla eksperymentów. Około 1 miliona woluminów w bibliotece edukacyjnego, naukowego i technicznego uczelni. Nauczyciele regularnie wypuszczać metodycznej pracy, a studenci są zajęci gazety tworzenie ścian. Od 2005 roku działa SPbGMTU Museum. Aż do jesieni 2001 roku nie było Centrum Edukacji Humanitarnej dla Międzyuczelniany w dziedzinie religioznawstwa.

SMTU zapewnia internat dla studentów. W dyspozycji uczelni składa się z trzech 11-piętrowych budynków. Schroniska są wszystkie warunki do wygodnego życia tutaj studentów. Są one dostępne dla zagranicznych studentów.

obudowa

Istnieją cztery budynki: "A", "U", "B" i "D". Obudowa o nazwie „U” znajduje się w zabytkowej dzielnicy miasta Ulyanka. Struktura nauczania i budynku laboratoryjnego przypomina oceanicznego liniowca, który jest bardzo symboliczny. Obudowa zbudowana była w 1978 roku. Istnieje duża liczba sal, gimnazjum i restauracji. Za Student Center była budowana, ale budowa nie została zakończona. Pozostaje niespełnione plany i struktury „U” przed drugim korpusie obudowy, a między nimi – do eksperymentów basenu.

Zespół budynków instytucji obejmuje również budowę akademików, które studenci koła nazywane są „trzy topole” czy „Trzy małe świnki”. W tym przypadku, uczniowie są przygotowani do studentów I roku 1 i 2, którzy uczą dyscyplin inżynierskich. W Leningradzkim Instytucie stoczniowego, jak to się czasem nazywa, „A” i „B” budynki są główne urzędy administracyjne i niektóre wydziały, a także część biblioteki. W przypadku „G” jest tylko wydział oprzyrządowania morskiego. Nazwa przypadku było, najprawdopodobniej ze względu na fakt, że znajduje się w pobliżu stacji metra „Gorkiego”.

Oprócz budynków akademickich, istnieje klub jachtowy na Krestovsky i centrum wiosłowania. Warto również zwrócić uwagę na obecność w SPbGMTU (korabelka) bazy badawczej w Primorsku, region Leningrad. Na wiosnę 2012 roku oddział instytucji Severodvinsk był zamknięty.

życie studenckie

Akcja i głównym organem samorządu studenckiego jest Rada Student, który składa się z 4 części. Dział PR jest zaangażowany w przyciąganiu studentów w różnych działaniach, które są prowadzone przez działaczy rady studenckiej. Wydziału Kultury organizuje konkursy, koncerty, festiwale i imprezy w najlepszych klubach w Petersburgu. Wydział Opieki Społecznej aktywnie współpracuje z wieloma charytatywnych organizacji non-profit w mieście. W dziale szkolenia prowadzi seminaria i szkolenia dla stażystów w rady studenckiej. Ponadto, rada uczeń został prowadzenia działalności w sferze cywilnej i kulturowych.

Działa teatr-studio „Cameo”, który jest laureatem międzynarodowych nagród w dziedzinie sztuki teatralnej. Teatr został założony wiosną 2011 roku, jest on aktywnie funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Istnieje osobny rada studentów na edukację sportową, która zajmuje się organizacją i przeprowadzenie zajęć rekreacyjnych i sportowych w liceum. ściśle współpracuje z Wydziałem Wychowania Fizycznego. Warto zauważyć, że SPbGMTU uczestniczyć w mistrzostwach jako część uniwersytetów Cup.