484 Shares 7626 views

Czy to możliwe, aby dokonać aborcji na 12 tygodni?

Ktoś czeka na cenionych dwoma paskami z nadzieją, podczas gdy dla innych jest to wcale kara wydarzenie. Oczywiście, sytuacje w życiu są różne i nie zobowiązują się oceniać kogokolwiek. Kobiety, które decydują się opuścić swoje dziecko, i tych, którzy idą do aborcji dokonały ich wyboru. Dziś chcielibyśmy omówić temat aborcji z medycznego punktu widzenia. Czy to możliwe, aby dokonać aborcji po 12 tygodniach, jakie są terminy postępowania i ewentualnych konsekwencji. Wszystko to i wiele więcej – w naszym dzisiejszym artykule.

algorytm

Pierwszą rzeczą, którą należy dobrze pomyśleć. Wszystkie konsekwencje aborcji jest trudna do przewidzenia, a mogą być bardzo poważne. Zapomnij metod starych żon, nie ma inicjatywa w tej sprawie jest nie do przyjęcia. Aborcja po 12 tygodniach jest całkiem możliwe, co musisz zrobić, to znaleźć kompetentnego specjalisty.

Przede wszystkim lekarz musi określić wiek ciążowy, zgodnie z wynikami badań laboratoryjnych i ultrasonograficznych. W zależności od tego, lekarz zaproponuje możliwy sposób, aby wykonać tę operację. Aborcja po 12 tygodniach jest późno, ale dla niektórych oznaczeń, lekarze mogą wykonać tę procedurę dla prawie całego pierwszego trymestru.

Ile czasu trzeba myśleć

Jeśli nie chcą komplikacji, to nie więcej niż trzy miesiące. I pamiętać, że była w ciąży kobieta często nie uczy się pierwszego dnia, i przez okres 4 do 6 tygodni, tym razem jest znacznie zmniejszona. Do 12 tygodni od aborcji na żądanie samej kobiety, a po – wyłącznie według zeznań. Poniżej przyjrzymy się, jak powinna ona wystąpić okoliczności, że lekarz wyraził zgodę.

wskazania społeczne

ciąż wśród nieletnich dziewcząt są traktowane oddzielnie. W tym przypadku, aborcja może zrobić i po 12 tygodniach, ale niekoniecznie wymaga zgody rodziców lub opiekunów. Ale nie jest to jedyny przypadek, gdzie lekarze mogą odstąpić od terminów. Po upływie 12 tygodni, aborcja czy nie jest to decyzja sądu o pozbawienie praw rodzicielskich. W tym przypadku, lekarze postanawiają zakończyć życie dziecka na raz, tak, że nie rodzi się w dysfunkcyjnej rodzinie.

Nie jest wyjątkiem, a aspekt społeczno-psychologiczne. Jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu, a przyszła mama może potwierdzić, że lekarze oferują urazu psychicznego. Jednak w tym przypadku nie jest to zalecane, aby utrzymać się do końca trzeciego miesiąca. Wskazaniami do aborcji w 12. tygodniu lub później jest śmierć męża, podczas ciąży.

wskazania medyczne

Zdecydować się na przerwanie ciąży może i lekarza. Aborcja na okres 12 tygodni stosuje się do późnej interwencji chirurgicznej, dlatego często wystarczy, aby wybór ten oferuje ginekologa, zauważając, że ryzyko choroby u płodu.

Ze względów medycznych są choroby przewlekłe głównie. W takim przypadku lekarz podejmuje uzasadnioną decyzję, biorąc pod uwagę stan matki oczekującej i bez przeciwwskazań medycznych do zabiegu.

Co choroba matki może powodować kierunek aborcji medycznej na 12 tygodni? Będziemy je wymienić na krótko, ponieważ każdy przypadek musi być oceniany przez lekarza prowadzącego, nie starają się umieścić diagnozy na własną rękę.

  • Ostre i podostre choroby układu rozrodczego.
  • procesów zapalnych.
  • Różne infekcje.

badanie przed operacją

Aborcja w tym okresie do przeprowadzenia pełnego badania. Pacjent przechodzi ultradźwięków, pobierania krwi i moczu. Potrzebuje terapeuty inspekcji, a na świadectwie i innych ekspertów. Nie zaniedbuj potrzebę Survey, jest kluczem do bezpieczeństwa.

Jeżeli żaden inny wybór

Operacja odbędzie się łatwiej niż przed podjęciem decyzji. Idealnie, aborcja jest wykonywana w 5-7 tygodniu. Owoc jest jeszcze małe, a lekarz jest łatwo wyodrębnić ją z macicy. Im silniejszy jesteś opóźniony, tym bardziej staje się dziecko. Aborcja w tygodniu 12 jest ekstrakcja jamy ciała macicy 6-7 cm. Od tego czasu, owoce będą rosnąć szybciej, a co za tym idzie, działanie będzie skomplikowana. Tak, i nie każdy lekarz będzie ją podjąć.

Ciąża przerywa lekarz, położnik posiadające odpowiednie wykształcenie i praktykę. Sama operacja nie jest skomplikowana, ale lekarze pracują niemal na ślepo, co zwiększa ryzyko dla kobiet. Dziś jest ona wykonywana w znieczuleniu ogólnym, ale w wolnych klinik w obwodzie odbywa się często bez znieczulenia. Poniżej przyjrzymy się, jakie metody są stosowane przez lekarzy.

aborcji medycznej

Uważa się, że jest to najbezpieczniejsza dla kobiety sposobem, aby pozbyć się niechcianego dziecka. Jednak aborcja na okres 12 tygodni według tej metody jest prawie nigdy nie zrobił. Pomimo faktu, że instrukcje do leków do aborcji medycznej oznacza, że można z nich korzystać dopiero po pierwszym trymestrze ciąży, lekarze mają nieco inne zdanie. Owoce na ten termin już duża i nie może spontanicznie opuścić łono. Więc jeśli chcesz zrobić bez zabiegu, to najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Mini aborcja

W innym przykładzie wykonania, który jest korzystny, ponieważ jest łagodny dla kobiety. Obsługiwać go z urządzeniem próżniowym. Jednak, aby dokonać aborcji na 12 tygodni w ten sposób nie uda. Najczęściej mini-aborcje wykonywane przez okres do 5 tygodni, ale nie wszyscy lekarze są podejmowane w celu wykonania operacji w tym czasie, ponieważ płód jest wciąż bardzo mała i istnieje ryzyko, że część tkanki pozostaje w macicy i spowodować infekcję.

Operacja ta odbywa się poprzez zastosowanie zasysania próżniowego mocy ultradźwięków. Trzymał ją przez 5-7 minut w znieczuleniu miejscowym. Jednocześnie charakteryzującej się brakiem bólu i szybszego gojenia. Jednakże, jeśli w okresie ponad 5 tygodni, lekarze z różnych metod będzie w stanie zaoferować jedynie aborcji chirurgicznej.

Cechy tej metody

Kobieta powinna być dobrze wyobrazić, co idzie przed upadkiem w ręce chirurga. Jeśli okres 12 tygodni, aborcja będzie tylko operacyjnie. Operacja ta może być wykonywana tylko w wyspecjalizowanych instytucji medycznej. Medycznej, chirurgicznej aborcji oznacza skrobaniu ściany macicy i usunięciu komórki jajowej.

Jak już wspomniano, operacja jest prawie ślepy. Lekarz rozszerza szyjkę macicy narzędzi metalowych kanał, a następnie kleszcze usunąć zapłodnionego jaja i resztki endometrium macicy przez skrobanie. Dziś procedura wykonywana jest najczęściej przy użyciu znieczulenia lub znieczulenia ogólnego. Kilka godzin po zabiegu kobieta jest pod nadzorem lekarza, po czym jest on wypisany do domu.

Chirurgia jamy brzusznej

Jak widać, wiele zależy od stanu organizmu matki i ciąży. Lekarze mają wiele sposobów dokonania aborcji. Tydzień 12, można powiedzieć, jest ostatnim dniem, kiedy ciąża może być przerwana na wniosek samej kobiety. Na późniejszych etapach, lekarze rozpatrzy każdy przypadek indywidualnie i podjąć decyzję. W wyjątkowych przypadkach, poronienia przeprowadza się przez mały cesarskie cięcie lub sztucznie wywołać pracy.

Cechy aborcji na różnych etapach ciąży

Zdecydowana odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby dokonać aborcji na 12 tygodni, jest to niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że ciało każdej kobiety jest inna. Lekarz powinien przeprowadzić pełne dochodzenie i podjąć świadomą decyzję. rosyjskie ustawodawstwo ustanawia maksymalne okresy, kiedy kobieta może dokonać niezależnej decyzji o aborcji. Jest to 12 tygodni od daty ostatniej miesiączki.

Należy zauważyć, że termin ten nie jest optymalna dla przerywania ciąży. Jest to raczej skrajny granica gdzie taka operacja nie jest zbyt niebezpieczne dla organizmu kobiety. Jeśli mówimy o co termin aborcja jest najbezpieczniej zrobić, odpowiedź jest zawsze taka sama: im szybciej, tym lepiej.

W tym przypadku, wczesne przerwanie ciąży jest najbardziej delikatny. Zmiany hormonalne aż wyrażona raczej słabo. Ryzyko powikłań w tym przypadku jest minimalne. Od 5 minut do 8-go tygodnia nadal możliwe do przeprowadzenia postępowania z lekami lub instalacji próżniowej. W tym przypadku nie ma tkanki wewnętrzne uszkodzenia, a tym samym zmniejsza ryzyko infekcji.

aborcja chirurgiczna, która jest wykonywana przez skrobanie jamy macicy – to traumatyczne, bolesne procedury.

Konsekwencje aborcji

Nie rozmawialiśmy o tym, co aborcja zagraża kobietę. Czy to możliwe, aby wykonać tę operację w 12 tygodniu, będzie omówić z lekarzem, ale muszą być ostrzeżeni o konsekwencjach. Lekarze mówią, że taka ingerencja może zaszkodzić zarówno wczesnej i późnej ciąży. Ale praktyka wskazuje, że wcześniej zostanie podjęta decyzja, tym większa ilość problemów i powikłań można uniknąć.

Żaden lekarz chce zaszkodzić jego pacjenta, ale na takiej interwencji jest bardzo trudno przewidzieć reakcję organizmu. aborcja powoduje fizjologiczne i zmiany hormonalne, co znajduje odzwierciedlenie w różnych zaburzeń ogólnoustrojowych.

Konsekwencje mogą pojawić się niemal natychmiast. To krwawienie i powikłania ze znieczulenia, różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Gdy niezupełne usunięcie procesu zapalnego płodu może rozpoczynać się w macicy. Ale nie relaks, a jeśli kilka pierwszych dni po aborcji, czujesz się dobrze. Późne skutki często pojawiają się w postaci stanu zapalnego tkanki macicy, łożyska polipów i zapalenie otrzewnej.

Długofalowe konsekwencje rzadko są związane z realizacją poprzedniej operacji, ale fakt pozostaje faktem. Zaburzenia miesiączkowania i przewlekłe choroby układu moczowo-płciowego, położnicze patologii różnych masach, przedwczesnego porodu następnej ciąży, mięśniaków macicy i niepłodności – Nie jest to pełna lista wszystkich stanów patologicznych, które mogą wystąpić po tym czasie po aborcji.

Starannie wybrać lekarza

Jeśli zdecydujesz się na taką interwencję, trzeba znaleźć dobrą klinikę, gdzie pracują lekarze certyfikowany. Najlepiej jest poprosić ginekologa dzielnica, gdzie aborcja po 12 tygodniach. Eksperci wiedzą, poziom wykonywania takich operacji w szpitalach miejskich, jak regularnie stykają się z konsekwencjami. Pamiętaj, aby przejść przez pełne badanie przed i po operacji. Więc lekarz może ocenić stan swojego ciała, w czasie, aby zobaczyć odchylenie i przypisać leczenie naprawcze.

zamiast wniosku

Tak więc, możemy stwierdzić, że do przerwania ciąży w 12. tygodniu może być. To właśnie ten okres jest ostatnim, kiedy kobieta decyduje o losie dziecka. Następnie, aborcja może być przeprowadzona tylko ze względów medycznych lub społecznych. Jednak prędzej zdecydować, tym łatwiej będzie przyjąć tę procedurę i większą liczbę powikłań można uniknąć.