680 Shares 4115 views

kasza manna przepis

Oczywiście, jedzenie zajmuje bardzo ważne miejsce w naszym życiu. Bez niej człowiek nie może żyć w tygodniu. Pożywienie i woda – to są najważniejsze rzeczy dla istnienia. Ale jedzenie jest inna: pomocne lub po prostu pyszne. Każdy z nas ma swoje własne preferencje w tym zakresie: jeden lubi pikantne, kwaśne drugiego, a trzeci jest zbyt słone.


Począwszy od urodzenia, naszego jedzenia i zmiany diety. Najpierw musimy jeść, a raczej pić mleko matki, która daje nam siłę do rozwoju. Stopniowo liczba naszych dań zmienia się, a następnie formuje nasz smak. Ale istnieje kilka potraw, które są spożywane prawie wszystkie dzieci i wielu dorosłych. Jeden z nich – to kasza manna.

Wszyscy wiemy, że zboża są bardzo przydatne i pożywne dla organizmu i są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego zbóż stanowią większość diecie ludzi, zwłaszcza dzieci. Tutaj dotykamy na takie tematy jak receptury semoliny, jego korzyści i szkód, itp W tego rodzaju żywności – manna Kashi wielu fanów, ale są tacy, którzy nie trawią ją dosłownie iw przenośni. Jednak pomimo tego, że jest uważany za bardzo przydatne i bardzo chastoprigotavlyaemoy owsianka. Dla kilkudziesięciu pokoleń dzieci rosły owsianka semoliny. Jego cieszy silne nie tylko matkom, ale także lekarzy, polecając mu za rosnącym organizmie.

Ale wraz z dobroczynnych właściwości, z semoliny nie downsides. Porozmawiajmy o niebezpieczeństwach związanych z semoliny. Że zawiera składnik odżywczy pierwiastka fityny. Substancja ta może zakłócać wchłanianie żelaza i wapnia w brzuchu niemowlęcia. Czego konsekwencją może być naruszenie procesu pokarmowego. Ale to jest udowodnione, że jeśli semoliny gotowany nawet 2 minuty, następnie fityny traci swoje właściwości.

Przyjrzyjmy się, jak gotować różne rodzaje pokarmu: klasyczny przepis kaszy manny, grysik przepis woda ciekła semoliny przepis.

Receptą wersji klasycznej jest dość prosta. Do przygotowania trzeba jedną czwartą szklanki kaszy manny, masło, cukier (soli) do smaku i cztery szklanki mleka. Pierwszym etapem jest wlewany do garnka mało wody, aby kasza nie spalone. Jak już sprowadza wodę należy wlać cztery szklanki mleka, nieco soli i cukru (ilość opredelaetsya smak). Kiedy widzisz, że cała masa wrzenia, mieszając, powoli, stopniowo wlać jedną czwartą szklanki kaszy manny. Ona gotować około dziesięciu minut na małym ogniu, a potrzeba stale peremeshyvat, więc owsianka nie jest spalony i nie było żadnych grudek. Gdy wszystko jest gotowe, trzeba wlać masę płyty i mieć pewność, aby umieścić masło, po czym może zostać zjedzone.

Kasza manna woda receptury. Składa się z 2,5 szklanki wody, 1,2 filiżanki kaszy manny, jedną łyżeczkę cukru (do smaku, można dodać więcej), trochę soli i masła. Postawić na ogniu garnek z wodą. Raz czyraki, stale mieszając, powoli wlać kaszę. Nie przestając ingerować, gotować na wolnym ogniu około 15 minut, a następnie dodać pozostałe składniki i gotować przez kolejne 5 minut. A owsianka jest gotowa.

Płyn recepta semoliny. Semoliny jest cieczą i gęsty. Oba przepisy są proste i smaczne. Każdy może gotować opcję, która woli. Mleko kładzie się na ogień. Kiedy przychodzi do wrzenia, powoli dodawać do niego pozostałe elementy owsianki. Gotować aż do panewki nie jest jednorodna zawiesina.

Mamy nadzieję, że te wskazówki będą przydatne. I zawsze pamiętać, że kasza manna jest przydatna, gdy jest odpowiednio ugotowane i jeść z umiarem. Nie stanowią zagrożenia dla zdrowia Twojego dziecka, nedovarivaya owsianki, dzięki czemu uratował fityny, lub co owsianka smaczniejsze, dodając dużą ilość oleju lub cukru, ponieważ udowodniono, że nadmierne spożycie tłuszczu i słodkie wpływa na rozwój dzieci w wieku do siedmiu lat.