870 Shares 2797 views

Co trzeba wiedzieć o raftingu w Turcji

Rafting w Turcji jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów wycieczek. I to jest zrozumiałe, dlaczego, po zaledwie kilku godzin będziesz miał czas, aby odwiedzić rezerwatu przyrody, do wzięcia udziału w raftingu na rzece i podziwiać imponujące widoki zabytków. Uwierz mi, udział wagowy adrenaliny będą dostarczane do Ciebie. Niektórzy uważają, że przejście Rapids – to nie jest zabawne i przerażające. W rzeczywistości, rafting w Turcji, opinie , których nie zawsze jest pozytywny, jedna z najbezpieczniejszych form rozrywki. To był wyraźnie obserwując instruktorów, które dostarczają wskazówek w przypadku jakichkolwiek trudnych sytuacjach. I, oczywiście, wszystkie wydane kamizelki ratunkowe i kaski.

korzystny sezon

Do tej pory, przewodników i agencje oferują wiele rzek nadających się do takich działań, takich jak rafting. W Turcji, niektóre z nich są najbardziej popularne. Na południu kraju jest Dalaman i Kopryu. Dalaman jest odpowiednia dla turystów, podróżujących w Fethiye, Marmaris i Bodrum. I przez rzeki Kopryu Najłatwiej dostać od Belek, Alanya, Antalya i paszy. Według niektórych raftingu nie zawsze jest to możliwe, więc trzeba nauczyć się z wyprzedzeniem o korzystnych sezonów. Na przykład, rzeka Coruh w północno-wschodniej części kraju jest otwarty od maja do lipca, a mowa Dalaman – od kwietnia do października.

Jak to się dzieje?

Zasadniczo zejście odbywa się na tratwach gumowych (10-20 osób), łodzie nadmuchiwane (4-12 osób) lub kajakiem (1-2 osób). Małe kajaki są odpowiednie dla tych, którzy mają co najmniej kilka razy uczestniczył w takim razie, jak rafting w Turcji, i tęskni za jasnych i ostrych wrażeń. Zazwyczaj na takim statku nie ma inspektor kierownicy, więc wszystkie decyzje muszą być podejmowane samodzielnie. Jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących – tratwa (dmuchany). Tylko tam można poczuć atmosferę pełnego raftingu. Trener jego wesołe historie i dowcipy będą rozweselić i pokazać najlepsze miejsca do pływania.

koszt

Dla wielu osób, koszt jest kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o tym, czy iść czy nie iść rafting w Turcji. Cena zależy od kogo pytasz. Jeśli tego przewodnika od hotelu, koszt to $ 30-50. W przypadku tej agencji ulicy, potem $ 15-25. W obu przypadkach kwota obejmuje: kask, kamizelkę ratunkową w dostawie łodzi na miejsce iz powrotem, jak również smaczny lunch w środku lub na końcu podróży.

Jak się ubrać i co zabrać ze?

Takie rozrywki jak rafting w Turcji, wymaga odpowiedniego sprzętu. Nie trzeba nosić luźne koszule i luźne spodnie, jak mokre, ponieważ będą one utrudniać ruch. Ideal – kombinezon, który zapewnia izolację i chroni organizm przed uszkodzeniami. Zabrać ze sobą wody pitnej, ponieważ podczas stopu nie są wiele miejsc, gdzie można je kupić. Tak, i sprzedał go po zawyżonej cenie. konieczne jest, aby zakupić szczelną torbę z paskiem na ramię i szyję dla pieniędzy, papierosów i innych kosztowności. W Turcji ten atrybut jest trudne do znalezienia, więc warto kupić przed podróżą. Koszt pakietu w rejonie $ 30-50. Również nie zaszkodzi wziąć okulary z mocowania elastyczną opaską na dziobie.