763 Shares 7614 views

Jak na drutach ażurowy wzór szydełka: Program, zdjęcia, wskazówki

Wybierając wzory szydełkowe ażurowe ze schematami i opisem postępu, trzeba najpierw określić rodzaj produktu, która ma produkować. To zależy od tego wyboru przędzy, hak i odpowiedniego wzorca. Tu nie ma żadnych zasad i ograniczeń, ale istnieją pewne trendy. Na przykład, dla łatwego sharfika wymagają cienkiej przędzy i łatwy jednolity wzór. Sukienka dzianiny do wytwarzania różnych wzorów mogą być połączone w jednym produkcie.

Gęstość dziewiarskich i obliczenie liczby pętli

Po pierwsze, trzeba związać małą wielkość próby około 12 na 12 cm. Będzie to okazją do oceny przydatności wybranego wzoru dla tej przędzy, a także opłacalne, czy to będzie wyglądać w proponowanym produkcie. Gotowy motywem trzeba Żelazko parowe poprzez wilgotną ściereczką, korzystnie ściereczką z gazy, składany na pół. Wełna i bawełna może dać trochę skurcz. Należy wziąć to pod uwagę przy określaniu wielkości dzianiny wzorca.

Dotarcie do dziania, należy również określić gęstość. Wielkość próbki test 12 o 12 cm po parze muszą być stosowane do linii i obliczyć ile pętle dziesięć centymetrów. Następnie liczby pętli jest podzielony na 10, a liczba Otrzymany mnoży się przez szerokość produktu w calach. Na przykład, dziesięć centymetrów 26 pętle i szerokość powinna wynosić 30 cm Okazuje prostego wzoru :. 26/10 * 30 = 78. Więc trzeba wybrać 78 pętli.

Gęstość zależy od kilku czynników: wytrzymałość na naprężenie przędzy dziewiarskiej, dla haka, grubości przędzy i wybranego wzoru.

Prosty obwód ażurowy wzór hak

Mimo obfitości wszelkiego rodzaju wzory, czasami bardzo trudne do znalezienia odpowiedniego programu do produkcji rzeczy. Dla tych, którzy dopiero niedawno zainteresował się tej sztuki, to lepiej zacząć od prostych i jasnych grafiki.

Bardzo łatwy w montażu system hakowy ażurowy wzór, który obejmuje powtarzając tę samą sekwencję barów i pętle przez każdy z licznych 2-4. Liczby te są często wykorzystywane do chusty, letnie topy i sukienki.

Symbole są identyczne we wszystkich źródeł. Dla tych znaków jest bardzo łatwe do odczytania i wykonać ażurową wzór szydełka. Układ jest czytać od dołu do góry.

Wzory motywów

Sztuka wytwarzania dzianiny zyskały powszechne wzory ażurowe szydełkowe z układów składających się z pojedynczych motywów, które są następnie łączone w postaci ciągłej wstęgi. Wzór ten wygląda bardziej elegancki i kwiatowa niż internetowych powiązanych wierszy. Istnieją dwa sposoby łączenia motywy: łączenia gotowych fragmenty i związek za pomocą szwów podczas dziania. Drugi sposób jest bardziej powszechne. Dla początkujących, tkaczy, metoda ta może wydawać się skomplikowane, ale przy bliższym i nabycia pewnych umiejętności w tej umiejętności, ta metoda jest bardzo prosta do wykonania.

Oprócz motywów kwadratowych, istnieje wiele odmian: trójkątne, okrągłe, pasków, kwiatów i liści.

Większość z tych kawałków początek łańcucha kilku ściegów dziewiarskich. W tym wzorze, aby powiązać 8 pętli i połączenia z pierścieniem. Następnie dzianina 3 -, 4 – wejście powietrza i kolumny z dwoma SC. Uwaga: Kolumny provyazyvaya pierwszego rzędu, rozciągający się na haku każdej pętli poprzedniego rzędu, oraz z pierścieniem pętli powietrza.

Web składa się z poszczególnych fragmentów, ma kilka zalet. Nie ma potrzeby, aby wstępnie vyvyazyvayut małą próbkę do określania gęstości. Pierwszy wiąże się z motywem może być zawarte w jednostce głównej. Oprócz motywów łatwiej rozprowadzić na wzór lub gotowego produktu dostosowanego do pożądanego kształtu podczas pracy.

polędwica dziewiarskich

Innym popularnym typem drutach – polędwica ażurowy wzór szydełka. Realizacja programu jest bardzo prosta. Przez analogię z haftem schab, w której komórki są wypełnione na pewien wzorzec, ta metoda polega dziania naprzemiennie napełniane i komórki niewypełnione. Puste komórki uzyskuje się provyazyvaniya kolumny sc jednej pętli powietrzu, i kolumny SC. Zacienione komórki wywodzą się z trzech kolumn, jeżeli dzianina z SC rzędu. Dzięki tej prostej naprzemiennie kolumn z szwów sc i zrobić piękny ażurowy wzór szydełka. polędwica systemu różni się od typowych i podobne do wzorców dwukolorowe krzyżykowym na drutach. Na wykonanie, są bardzo proste, ale wymaga opieki i precyzji. Jeśli na jakimś etapie wzorca przypadkowo przechodzi przez jedną komórkę, cały obraz jest zniekształcony.

Wzorce te są często wykorzystywane do tworzenia dekoracyjnych obrazy, zdjęcia lub obrusy.

W dzisiejszych czasach, to jest bardzo cenione szydełka. wzory ażurowe, których programy w obfitości w profesjonalnych czasopismach, oferują ogromne możliwości dla wyobraźni i kreatywności.