602 Shares 7873 views

Analiza „zimnej jesieni” Bunin AF

Przed nami historia „Cold Jesień” Bunin. Po przeczytaniu go, po zrozumieniu: tak głęboko i żarliwie się przekazać to, co jest poza ludzkim rozumem i percepcją, to może być tylko geniuszem. Wydawałoby się prostą historię tam, gdzie jest on, ona, wzajemne uczucia, a potem wojna, śmierć, wędrując. Rosja w XX wieku przetrwała kilka wojen, a miliony ludzi poznali takiej tragedii, ale … Zawsze jest słowo „ale”, że nie można zaprzeczyć, ale raczej przypomina nam o wyjątkowości uczuć i doświadczeń każdej osoby. Nic dziwnego, że produkt „Cold Jesień” to cykl opowiadań I. A. Bunina „Dark Aleje”, w którym autor ponad trzydziestu razy powtarzane: pisał, w rzeczywistości, o tym samym – o miłości, ale za każdym razem inaczej.


Odwieczny motyw w twórczości pisarza

Zawiera historię „Cold Jesień” (Bunin) wieczne analizy tematu: los każdego człowieka jest odpowiedź na pytanie, czym jest miłość. Człowiek z jego życia, od narodzin do śmierci, życia historię miłosną, i daje mu odpowiedź. To prawda, bo zapłacił za to najwyższą cenę – swoje życie. To może się przydać tym doświadczeniu? Tak i nie … To może dać nam siłę, inspirację, umocnić naszą wiarę w miłość, ale wszechświat czeka na nas coś zupełnie nowego, unikalne, niezgłębiony, tak aby przyszłe pokolenia były inspirowane przez naszych opowiadań. Okazuje się, że miłość – jest nieskończoność życia, w którym nie było początku ani końca.

"Cold Jesień" Bunin: treść

„W czerwcu tego roku przebywał u nas na osiedlu …” – tymi słowami zaczyna się historia, a czytelnik nie może oprzeć się wrażeniu, że do niego fragment z pamiętnika, rozdarty gdzieś w środku. Jest to jedna z cech tego produktu. Główny bohater, w którego imieniu narrator rozpoczyna swoją historię z pożegnalnym spotkaniu z kochankiem. Nie wiemy nic o ich wcześniejszych relacji, o tym, kiedy i jak rozpoczęła się ich miłość wiedzieć. Przed nami, w rzeczywistości już izolacja: kochankowie i ich rodzice zgodzili się na nadchodzącym ślubie, a przyszłość wygląda jasne kolory, ale … Ale ojciec bohaterki przynosi gazetę ze smutną wiadomością: Sarajewo zabity Ferdinand, austriacki Crown Prince, a to oznacza wojnę nieuchronne rozstanie młodych ludzi jest nieunikniona, a do rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko.

Września. Przyszedł tylko na jedną noc, aby pożegnać się przed wyjazdem na front. Wieczór był zaskakująco cichy, bez zbędnych zdań, bez żadnych szczególnych uczuć i emocji. Każdy starał się ukryć to, co się dzieje wewnątrz: strach, melancholia i nieskończony smutek. Ona roztargnieniem podszedł do okna i wyjrzał na ogród. Tam na zimno czarnego nieba i ostro błyszczące gwiazdy na lodzie. Mama starannie szyte torby jedwabiu. Każdy wiedział, co było w środku – złoty szkaplerz, który niegdyś służył jako talizman na przedniej dziadka i pradziadka. To było wzruszające i przerażające. rodzice poszli do łóżka wcześnie.

Zostawić w spokoju, oni już dawno siedział w jadalni, a potem zdecydowaliśmy się na spacer. Ulica była zimna. Na serce staje się coraz mocniej i mocniej … Powietrze jest dość zimy. Tego wieczoru, ten zimny jesienny zawsze pozostanie w ich pamięci. Nie wiedział, jak jego los, ale miał nadzieję, że nie od razu zapomnieć jeżeli obumrze. Co najważniejsze, żyła, radował się i mieszkał szczęśliwego życia, a on z pewnością będzie czekał na nią tam … Ona gorzko zapłakał. Bała się, i dla niego i dla siebie: co, jeśli to naprawdę nie będzie, a pewnego dnia ona będzie o tym zapomnieć, bo wszystko ma swój koniec …

Wczesnym rankiem wyjechał. Oni już dawno stał i patrzył za nim. „Zabili go – co dziwne słowo! – miesiąc później, w Galicji „- tutaj jest to rozwiązanie, które pasuje do jednego zdania. Epilog – kolejne trzydzieści lat – niekończąca się seria wydarzeń, które z jednej strony są ważne, znaczące, az drugiej … Śmierć rodziców, rewolucja, biedy, małżeństwo starszych emerytowanych wojskowych, uciec z Rosji, kolejna śmierć – śmierć męża a następnie jego bratanek i jego żona, wędrując po całej Europie i ich córki. Co to wszystko się stało? Główny bohater podsumowuje się i odpowiada: tylko odległe, już słaby zimny jesienny wieczór, a cała reszta – bezużyteczny sen.

Analiza „Cold jesiennej” Bunin AF

Czas. Co to jest? Jesteśmy przyzwyczajeni całym otrzymując oznaczenie: godziny, minuty, godziny. Dzielimy życie przeszłości i przyszłości, starając się zrobić wszystko i nie mija się z celem. I to jest – najważniejsze? Analiza „zimnej jesieni” Bunin AF Pokazał, jak autor przeniósł konwencja istniejący porządek świata. Przestrzeń i czas biorą inne formy i malowane są w zupełnie innym tonie w ludzkiej duszy. Opis tego ostatniego w swoim życiu jesienny wieczór zajmuje dużą część pracy, podczas trzydziestu lat swego życia – tylko w jednym punkcie. Podczas kolacji w jadalni wraz z głównym bohaterem czujemy subtelne westchnienia, zauważy każdą pochylenie głowy, widzimy nieustannie zmieniających wyrażenia na twarzach wszystkich obecnych, i spokojnie przyjść do nas zrozumienie, że wszystkie te drobne szczegóły w skrócie jest najważniejsze.

Szczegółowy opis jadalni z oknami zaparowanymi z samowara, gorący lampa nad stołem w pierwszej części opowieści jest skontrastowane z nieskończoną listę miast i krajów, w których nasza bohaterka musiała przejść: Czechy, Turcja, Bułgaria, Belgia, Serbia, Paryż, miłe … od małego i przytulne, delikatny dom oddycha ciepło i szczęście, a od słynnego Europie „pudełek sklepie czekolady w papierze satynowym ze złotymi sznurkami” – miernoty i obojętności.

Kontynuując analizę „zimnej Jesień” Bunin AF, chcę skupić się na „tajnego psychologizmu”, który jest wykorzystywany przez pisarza do przesyłania przeżycia wewnętrzne bohaterów. Spotkanie pożegnalne ma swoją własną twarz i seamy stronie: zewnętrzny obojętność udawana prostota i abstrakcji bohaterowie ukrywają swój wewnętrzny niepokój i strach przed przyszłością. Wypowiedziane głośno drobne zwroty, przesadzone spokojne słowa, jego głos brzmiał nuty obojętności, ale za to wszystko czuł rosnące podniecenie i głębię uczuć. Wynika z tego, że jest „dotykanie i przerażające”, „smutny i dobrze …”

Zawarcie analizę „zimnej Jesień” Bunin AF, należy zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół. Bohaterowie tej historii nie jest tak dużo: bohater i bohaterka, rodzice, mąż, siostrzeniec, jego żona i mała córeczka … Ale kim oni są? Niczyim nazwisko nie jest wymienione. Chociaż na początku nazwa brzmi tronu – Ferdinand, którego zabójstwo stało się pretekstem do wybuchu wojny i doprowadziła do tragedii opisanej. W ten sposób autor stara się przekazać tragiczne losy głównych bohaterów, jak wyjątkowe i typowe, ponieważ wojna – to uniwersalny tragedia, że rzadko ktoś omija.