709 Shares 8819 views

Wielkość kabiny Alabai. Budy dla Alabai z rękami

Każdy pies, który mieszka w wiejskim domu, jest po prostu obowiązek posiadania hodowli. Nawet jeśli jest tak ogromny i kudłaty pies jak Alabai. Zwierzę, podobnie jak człowiek, ma mieć nie tylko miejsce, gdzie można uciec od zimna i niepogody. Booth – kawałek osobistej przestrzeni, gdzie zwierzę poczuje się jak w domu. A co powinno być budka dla Alabai? Wymiary, zdjęcia i niektóre niuanse budowy – tym wszystkim dowiesz się czytając ten artykuł.


Jakie zwierzę?

Jak wiadomo, Alabai – po prostu wspaniały strażnika. Dlatego też, w prywatnym domu po prostu nie może się obejść bez takiego mocnego i odważnego strażnika. Najbardziej uderzającą cechą Alabai – jego imponujące rozmiary. Oczywiście, na rynku produktów dla zwierząt jest tak wielka, że kupić prawo hodowla nie będzie miał trudności. Ale jest o wiele bardziej przyjemny dbać o swojego zwierzaka i asystent żył wygodnie.

Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, co zostanie przelana na rozmiar Alabai. Ich własne ręce, aby to proste. Aby to zrobić, absolutnie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Jest to na tyle, aby móc trzymać młotek w ręku. I, oczywiście, trzeba znać wielkość budki dla Alabai. Rysunek takiej struktury również nie przedstawia żadnych trudności. Uruchomić go samemu może ktoś.

ważne wymagania

Przede wszystkim, trzeba wybrać odpowiednią lokalizację dla domu psa. wielkość budki dla Alabai jest dość duży, więc jeśli masz stronę, nie za duży, z instalacją psiej obudowy mogą być problemy.

dom pozycjonowanie potrzebne tak, że w lecie nie jest w bezpośrednim świetle słonecznym. W przeciwnym razie kudłaty przyjaciel będzie bardzo gorąco. Ale głęboko w cieniu domu również nie zaleca się nosić.

Najbardziej dogodny miejsce dla hodowli – na niewielkim wzgórzu, w cieniu dwóch drzew. W każdym razie nie jest to konieczne, aby postawić stoisko w dolinie. I latem i zimą, będą gromadzone tam woda. Twój pies zacznie cierpieć z wilgocią, a nawet mogą zachorować.

Wymiary hodowli

Aby zapewnić maksymalny komfort dla swojego zwierzaka, trzeba wybrać odpowiedni rozmiar dla budki Alabai. Jeśli trochę domyślać, mieszkań będzie niewygodne i może nie jak psa, nie chciała iść. Zgadzam się, byłoby wstyd: tak wiele wysiłku i energii spędził, a on nie lubi.

Jeśli dom jest coraz szczeniaka, jest to dość trudno dokładnie przewidzieć, jaki rozmiar będzie to osiągnąć. Więc trzeba wybrać jedną z dwóch opcji:

 • do pomiaru wielkości zwierzaka i zbudować nowy hodowla każdego roku;
 • Skonstruowanie standardowego stoiska, przeznaczony dla psów ras dużych i czekać na dziecko do niej będzie rosnąć.

Jeśli zdecydujesz się na pobyt w drugim przykładzie wykonania, wielkość budki Alabai być coś takiego:

 • Długość – 1250-1300 mm;
 • Szerokość – mm 1050-1100;
 • Wysokość – 900-950 mm.

Jeśli znaleźć dom dla psa jest wciąż zbyt duża, można dodatkowo izolować go od wewnątrz. Więc obszar hodowla będzie trochę mniej, a zwierzęciu w nim – o wiele cieplej.

Dokonywać pomiarów z Alabai

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu ma wielkość, która jest niezbędna dla swojego psa, zwierzę będzie musiało się zmierzyć. Usuń trzeba tylko trzy pomiary:

 • poluobhvat Alabai użebrowaniem;
 • tułów długość od ogona do nosa;
 • wysokość od podłogi do najwyższego punktu kłębu.

To wszystko. Wygodny buda dla Alabai może być liczony w następujący sposób:

 • Głębokość i szerokość równą długości budy tułowia + 70-100 mm;
 • wysokość hodowli – PET + wysokość 60-70 mm.

Zwierzę swobodnie wchodzić i wychodzić z domu, on potrzebuje wygodnego rozmiar otworu:

 • Szerokość właz – poluobhvat (obwód podzielona na połowę) + piersiowej psów 100 mm;
 • Wysokość właz – wysokość zwierzęcia lub 50-70 mm poniżej.

Że takie jest nasze stoisko na Alabai. Wielkość i rysunki projektowe, jak widać, są dość proste.

Materiały i narzędzia

Zanim pójdziesz bezpośrednio do producenta, konieczne jest przygotowanie narzędzi i wybrać materiał do budowy.

Potrzebne będą:

 • dalekiego zasięgu lub poziomu;
 • prosty ołówek marker;
 • piła lub wyrzynarka;
 • wiercenia lub śrubokręt;
 • Śruby do drewna (dużo);
 • narożniki metalowe;
 • Drewno ramy;
 • sklejki lub deska ściany;
 • izolacji;
 • malować pędzlem.

Oczywiście, najlepszym materiałem do produkcji budy jest drzewem. Aby przedłużyć żywotność, płytka jest traktowana ze szczególną impregnacji, które chronią drewno przed gniciem i rozmaite owady. Malować gotowy produkt może być tylko na zewnątrz, nie czynią go do środka.

Dach jest najlepiej zbudować wymiennych. Więc będzie to możliwe przewietrzyć dom okresowo i oczyścić. Aby złożyć był ciepły zimą i chłodny latem, to dobrze ocieplony wełną mineralną lub pianką. Croutes kawałki dachowe pokrycia dachowe, dachówki i innych materiałów dachowych.

Budujemy dom dla psa: Etapy

Wykazując wyobraźnię, można wyciągnąć ogromną liczbę modeli i wariantów psiego domu. Tylko od was zależy, które będzie jednym doghouse dla Alabai. Wymiary już zidentyfikowane, teraz przejść do opracowywania planów budowlanych:

 1. Produkujemy rysowania. Jeśli nie wiesz dokładnie, jak to zrobić, można znaleźć rysunek podobnej budowie w internecie i przerobić go, aby pasowały do rozmiaru.
 2. Cięcie prętów o odpowiedniej wielkości.
 3. Za pomocą śrub, montaż ściany przyszłego projektu: z tyłu, z przodu i dwa boczne.
 4. Schować sklejce wszystkie części wewnętrzne i mocowania ich ze sobą za pomocą śrub i części metalowych.
 5. Prętów o odpowiednim rozmiarze zbierać ramę podłogową i przyszyto jego płyt. Wynika z tego, że nie ma przerw między nimi.
 6. Wytwarzamy ramy dachu (sufit) okryć ją ze sklejki wewnątrz.
 7. Izolacją na dachu grubości warstwy z wełny mineralnej.
 8. Podłogi i paneli ściennych są izolowane za pomocą grubości pianki pożądane.
 9. Okryć struktura podszewka, sklejka i inne zdjęcia „szyte” dach.
 10. Przymocować dach do tylnej lub bocznej ścianie budki na zawiasach drzwiowych. Otrzymany w ten sposób składany dach. To sprawia, że możliwe, aby przewietrzyć hodowlę i spędzić czyszczeniem.

Warunki wszystkiego dobrego hodowli

rozmiary proponowanych powyżej mogą być zmieniane kilka razy jak psa. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy kabina jest wykonana dla szczeniaka. Istnieje kilka zasad, które pozwala na wykonywanie hodowlę tak wygodne, jak to możliwe:

 • nic zwierzę powinno ingerować w kabinie powinny być wygodne leżeć lub stać;
 • wielkość otworu musi być wygodne, w przeciwnym razie może alabai uzyskać rannych;
 • Budowa powinna być również podgrzewane;
 • Ściany i dach nie przecieka lub muszą być usunięte;
 • Ciekawą opcją stoisko, gdzie konstrukcja dachu zapewnia mały strych; nie mogą być przechowywane w zimie innym psim Ciekawostki: zabawki, miski niepotrzebne, i tak dalej; Dodatkowo poddasze – jest to dodatkowa poduszka powietrzna, stoisko będzie jeszcze cieplej;
 • Budowanie hodowla jest najlepiej wykonane z drewna – jest to najbardziej ekologiczny materiał;
 • wymiary i rysunki lepiej jest sprawdzić kilka razy; Niech najlepszy dom pies byłby nieco bardziej przestronne niż do końca.

Jak zbudować właz

Jednak, aby prawidłowo obliczyć wielkość budki dla Alabai jest bardzo ważne, aby zorganizować wejście do domu psa. Laz najlepiej jest umieszczony nieco z dala od centrum struktury, więc pies będzie bardziej komfortowy. W niepogody, to będzie w stanie schować się za solidnym murem i zwinięty przeczekać złą pogodę.

Dość często można znaleźć zalecenia dotyczące budowy hodowli z dwoma sypialniami. Jedna część takiej budce jest przedsionek, a drugi – powierzchnia spania. Ten dom jest dobra tylko wtedy, gdy zwierzę nie zostało powierzone w dodatkowe funkcje strażnika. Często szczególnie czujnymi stróżami, nawet w najcięższych mrozów odmawia opuszczenia swojego stanowiska i pójść do spania hodowli przedziału. Po tym wszystkim, nie może zobaczyć cały obszar chroniony.

Jest jeszcze inny subtelność. Przed wejściem do hodowli byłoby miło, aby zbudować małą nakrętkę. To zajmuje tylko 10-15 cm wysokości, a wejście do kabiny będą dobrze chronione przed wiatrem i śniegiem.

Określić rodzaj dachu

Innym ważnym punktem w budowie schroniska dla psów – wybierz rodzaj dachu. Może to być zarówno pojedyncze i szczyt.

wybrany rodzaj dachu nie zależy od tego, jaki rozmiar budka dla Alabai zostały obliczone. Zauważyłem, że same psy większej miłości dachy szopy. Jeśli jest wystarczająco silny, zwierzę może używać go jako dodatkowe platformy do odpoczynku i obserwacji. Znajduje się również nad ziemią, jest to świetny punkt widokowy i pozwala kontrolować znacznie większy obszar. Alabai bardzo lubi.

Jest to kolejny argument. Jak można sobie wyobrazić, w zimie ogrzewania stoisku nr. W związku z tym, im mniejsza objętość wewnętrzna hodowli, pies jest łatwiej ogrzać ją swoim ciepłem. Dach dwuspadowy tylko dodaje objętości wnętrza kabiny. Jeżeli wysokość konstrukcji jest wystarczająca dla wygody Alabai ta dodatkowa objętość jest całkowicie bezużyteczny. Więc jeśli naprawdę chcesz zbudować dach dwuspadowy ze względów estetycznych, wskazane jest, aby dodatkowy płaski sufit. I ALABAY będzie ciepła, a Booth będzie wyglądać dobrze.