465 Shares 7351 views

Nie wiem, czy warto odwiedzić Pałac Młodzieży? Mińsk udowodni, że to jest warte!

Młodzież jest przyszłością każdego kraju. To młodzi utalentowani ludzie, którzy mogą tworzyć coś nowego, przynosząc kolory życia. Opieka nad wychowaniem i wszechstronnym rozwojem dzieci i młodzieży jest jedną z najważniejszych kwestii dla państwa. Niedoszacowanie jest niemożliwe. Życie całego kraju zależy od poziomu wykształcenia i wychowania nowego pokolenia.

Pałac dzisiaj

Czy wiesz, czym jest Pałac Młodzieży? Mińsk może pochwalić się takimi! Z pewnością takie instytucje istnieją w każdym mieście, ale pytanie brzmi, jak funkcjonują i czy spełniają swoje zadania. Znaczenie takich centrów kultury jest po prostu olbrzymie, ponieważ tutaj kładzie się charakter, poglądy i umiejętności nastolatków. Praca w zespole od pierwszych lat przyczynia się do tego, że młodzi ludzie będą otwarci, towarzyscy i przyjaźni dla otaczającego świata.

Jaki jest Pałac Młodzieży dzisiaj? Mińsk jest stolicą, i warto zrozumieć poziom omawianej instytucji. Pałac Młodzieży jest więc jednym z największych ośrodków edukacji i kultury w krajach WNP i całej Europie. Ponadto jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Pozaszkolnej. Należy zauważyć, że łączy około 25 000 podobnych organizacji z krajów Europy.

Zalety

Co jeszcze można powiedzieć o Pałacu Młodzieży (Mińsk)? I oto co:

  • Tutaj jest przyjazny jasny zespół nauczycieli, którzy angażują się w ciągły rozwój i doskonalenie i przenoszą swoje umiejętności młodemu pokoleniu;
  • Tu uczą się zabawne, utalentowane i dociekliwe dzieci, które są otwarte na świat i nowe przygody;
  • Jest to miejsce, gdzie dzieci, rodzice i nauczyciele współpracują;
  • Tutaj nie ma ram komunikacji;
  • Każdy pomysł i myśl będą słyszane;
  • Każdy może zbudować swój zespół i zrealizować najśmielsze marzenie;
  • Regularnie organizowane są prezentacje nowych odkryć i pomysłów.

Kilka liczb

Ciekawe, że Pałac Młodzieży (Mińsk) zaprasza nie tylko dzieci i młodzieży, ale także twórczych młodych ludzi, którzy chcą rozwijać i przyczyniać się do ich wkładu kulturowego. Tutaj ludzie są zaangażowani w wieku od 3 do 27 lat! Wszyscy wspólnie pracują nad projektami. W sumie ponad 8 000 osób studiuje w centrum kultury, do wyboru jest ponad 800 kręgów i sekcji, do wyboru jest ponad 100 różnych rodzajów klubów, mających na celu naukowe, intelektualne, sportowe, artystyczne, techniczne, dekoracyjne i użytkowe. Kierunki. W tym przypadku każdy kierunek odpowiada poziomowi rozwoju społeczeństwa i technologii, to znaczy tylko nowoczesne metody pracy. Obecność 57 różnych skojarzeń w gałęziach centrum pozwala Pałacowi poszerzyć granice i znaleźć nowe utalentowane "pisklęta".

Dodatkowe działania

Należy również zauważyć, że Pałac Młodzieży (Mińsk) aktywnie angażuje się w opracowywanie i wdrażanie programów na rzecz uzdolnionych dzieci i dzieci niepełnosprawnych. Ponadto ośrodek jest zainteresowany życiem codziennym studentów i zapewnia niezbędną ochronę socjalną na odpowiednim poziomie. Ponadto Pałac pomaga młodym ludziom w doborze zawodu, począwszy od różnych testów podkreślających charakter, zanim uczą się rzeczywistych umiejętności przyszłej specjalności.

Warto zauważyć ideologiczny moment centrum kultury. Pałac Młodzieży (Mińsk) współpracuje z organizacjami publicznymi Białorusi i stowarzyszeń międzynarodowych, aby ukształtować wizerunek swojego kraju u dzieci i przyczynić się do lepszej przyszłości. Centrum przywiązuje dużą wagę do międzynarodowej integracji swoich studentów, uczestnicząc w różnych konkursach na poziomie światowym.

Adres

Chcesz odwiedzić Pałac Młodzieży (Mińsk)? Jak tam dotrzeć, wielu jest zainteresowanych. Centrum znajduje się praktycznie w sercu stolicy. Piękny duży budynek i inspirowane młodych ludzi trudno nie zauważyć w zgiełku miasta. Dla dokładności dodamy, że Pałac Młodzieży (Mińsk) ma adres: Starovilensky Trakt, 41. Nie będzie można dotrzeć metrem tu, więc musisz wziąć taksówkę, jechać publicznie lub osobiście.

Pałac Młodzieży (Mińsk): kubki

Dla dzieci 5-6 lat działa duża liczba kręgów: rysunek, projektowanie, opracowywanie gier, podstawy kompozycji, modelowanie techniczne, logo-aerobik, szachy, kreatywność dekoracyjna, architektura dla dzieci itd. Wybór jest ogromny, najważniejsze jest słuchanie pragnień samego dziecka. Dzieci 2-3 lata mogą studiować w grupach rozwoju ogólnego, gdzie uczą rysowania, ćwiczeń dla delikatnych umiejętności motorycznych, tańce, aplikacje, koraliki, macrame, a nawet szycie.

Począwszy od 5 roku życia dziecko może dołączyć do dowolnej grupy lub grupy, która pracuje w Pałacu. Na przykład w zespole tańca irlandzkiego, folklorystycznego, odmiany i studiów choreograficznych itp. Dla dzieci poniżej 6. roku życia działa Centrum Bezpiecznego Dziecka. Powiedziano nam o podstawach bezpiecznego życia na prostych i ciekawych przykładach. Od 10 lat dziecko może połączyć się z pomocą informacyjną i reklamową, jeśli jest to interesujące dla niego i rozpocząć rozwój w tej dziedzinie. W kręgach takich jak zespół starożytnej muzyki, klub wesoły i zaradny, klub pieśni różnorodnych i innych, najmłodsze dzieci i osoby w wieku 23-25 lat współpracują doskonale.

Podsumowując małe wyniki artykułu, należy zauważyć, że trudno przecenić znaczenie życia dzieciństwa w życiu człowieka. To nie tylko najpiękniejsze wspomnienia, ale również czas, kiedy wszystkie umiejętności i wiedza są w jak najlepszy sposób zasymilowane. Każdy rodzic powinien zadbać, aby jego dziecko było zajęte tym, czym był zainteresowany, rozwinął się i nauczył się pracować z innymi dziećmi. Znaczenie ośrodków kulturalnych jest ogromne, ponieważ dzieci otrzymują nie tylko pewne specjalne umiejętności, ale również uczą się komunikować, wybaczać, kompromiować. Pałac Młodzieży (Mińsk), zdjęcie, które zobaczyłeś powyżej, to ogromny świat dla rozwoju potencjału twórczego i edukacyjnego.