696 Shares 2921 views

Hasło – co to jest? Twoje hasło: hasło do programu

Obecnie trudno jest znaleźć osobę, która nie będzie korzystać z internetu codziennie. Jednak poszukać kogoś, kto byłby bardziej lub mniej regularnie nie korzystać z komputera w ogóle nierealne. Z tego powodu rozprzestrzeniania się technologii komputerowej staje się ważne niezawodne hasło. Co to jest, przy okazji? Jeżeli języku rosyjskim, to jest – po prostu hasło. Jednakże, tylko dlaczego? Po tym wszystkim, jego niezawodność zależy bezpieczeństwo swoich danych osobowych, że nasze czasy są bardzo, bardzo!


Najważniejsze zasady tworzenia silnego hasła

  • Po pierwsze, wyrażenie kod nie może być zbyt krótki. Minimalna dopuszczalna długość – sześć znaków. Czasem całe zdania są wykorzystywane do ochrony prywatnych informacji.
  • Hasło (User Password) w żadnym wypadku nie powinna być oczywista. Największym szaleństwem wykonane przez tych ludzi, którzy w haśle wykorzystujących swoje nazwisko, imię ukochanego psa lub numer telefonu komórkowego. Wszystkie te informacje są znane innym. Jeżeli potencjalny intruz zna ciebie, to nie będzie trudne, aby wybrać hasło.
  • Wyjątkowość! W żadnym wypadku nie należy używać tego samego hasła na wielu stronach, tak jak w przypadku zerwania wszystkich kont dostanie do atakującego.
  • Nie bój się zaktualizować swoje hasło. Nie należy kojarzyć go z epitafium na nagrobku, że nigdy się nie zmieni. Zdarza się, że jedna osoba przyzwyczajeni hasło nie zmienia go przez wiele miesięcy, jeśli nie lat. Im dłuższe hasło pozostaje bez zmian, tym większe prawdopodobieństwo jego ujawnienia.
  • Ochrona danych i prywatność ponownie! Mamy nadzieję, że nie masz głupi nawyk przyklejony do monitora za pomocą haseł naklejek. Jeśli masz najmniejszego podejrzenia, że informacje poufne stały się znane komuś, Użytkownik Hasło powinno być w tej samej chwili zmienić. W żadnym wypadku nie należy go przechowywać w dowolnych plików Word, TXT i innych podobnych dokumentów, które mogą otworzyć każdemu użytkownikowi.

I czy jesteś w stanie stworzyć „inteligentną» hasła? Co to jest? Kto powie!

Sztuczki przy tworzeniu haseł

Po pierwsze, zawsze „bawić” się zarejestrować, jak to podwaja opór nawet prostych haseł. Oto przykład: „Każdy myśliwy chce wiedzieć.” Zapewniamy, że po prostu wybrać hasło jest po prostu niemożliwe.

Nie zapominaj, że hasło może być stosowany nie tylko cyfry i litery, ale także różne znaki. Ponadto, nie koliduje z możliwością zmiany liter na cyfry lub odwrotnie: „S0lnechn0e utr0”. Jak widać, wszystkie litery „O” w tej wypowiedzi zostały zastąpione przez liczbę „0”.

Ponadto, nie kolidują z mnemotechniki. Oto doskonały przykład: „KOZHZGSF”. Kompletna bzdura, ale tylko z punktu widzenia nieświadomego obserwatora. To wszystko w rozszyfrowaniu tych samych dzieci „zapominalka”: Każdy myśliwy chce wiedzieć, gdzie siedzi bażant. Oczywiście, niefortunne bażant bierzemy tylko przykłady. Lepiej wziąć frazę, która jest ważna dla ciebie. Na przykład, pierwszy wiersz nauczyć siebie lub swojego dziecka.

Nawet jeśli się zapomni tego wiersza, tekst zawsze można znaleźć w Internecie. Nawiasem mówiąc, jeśli mówimy o zdaniach, nigdy nie używać hasła obscenicznego języka, jak jest ich stosowanie w opcje wyszukiwania w pierwszej kolejności.

Pomimo niezawodności, ale to nie jest konieczne użycie wyrażenia ochronnego, którego długość przekracza 10 znaków. To hasło jest zbyt długa, aby wpisać, jeśli robisz to na co dzień w miejscu publicznym (w pracy, na przykład), każdy może nauczyć się go stopniowo. Ponadto, zbyt wysokie ryzyko, że użytkownik zapomni go jest banalne.

Zauważ, że Password Recovery 100% niemożliwe. Po prostu nie przyjść do przywrócenia hasła, bo jesteś – w najlepszym razie – straci swoje ustawienia niestandardowe. Krótko mówiąc, nie ma potrzeby budowania własnej złożoności.

Nie zaleca się korzystania z programu do generowania losowych haseł. I to nie tylko strach z twórców tej aplikacji, która może nagle okazać się hakerzy, ale także zdrowy rozsądek. Oczywiście losowo kombinacji z 20 znaków zawierający losowo wybranych znaków, cyfr, i m., N. bardzo niezawodny. To tylko masz gwarantowane, aby nie pamiętać, a więc będzie musiał spisać cały czas.

Zalecenia dla prawidłowego korzystania z przeglądarek

Jeżeli często pracują z wielu miejsc, to z pewnością przynajmniej niektóre z haseł przechowywanych w przeglądarce. być więc w żadnym wypadku nie powinno być!

Faktem jest, że dziś istnieją setki tysięcy złośliwych programów, które wykorzystują luki w przeglądarce, kradzież haseł użytkownika. Jeśli korzystasz z internetu na dłużej niż pięć lub sześć lat, pewnie pamiętasz masywny „wycofanie” kont społecznościowych od użytkowników Opery ". To właśnie ze względu na masowo wykorzystać tę lukę.

Jak bezpiecznie przechowywać kilkadziesiąt haseł?

Wszystko jest dobre, ale to tylko, co zrobić, jeśli równocześnie z wielu miejsc pracy? Nie każdy może pochwalić fotograficzną pamięć i nagrywać ważne odgadnięcia haseł na liściach zbyt niebezpieczne. Jak będzie w tym przypadku?

KeePass

To jest – wielka aplikacja, która pozwala na bezpieczne przechowywanie haseł w bazie danych wszystkich rozmiarach w postaci zaszyfrowanej. Aby uzyskać do niego dostęp, trzeba znać hasło administratora. Oczywiście, powinno być równie niezawodne. Najlepszy ze wszystkich, jeśli pojawią się z wyrazem 10-15 znaków.

Ponieważ program jest całkowicie darmowy, można swobodnie pobrać z oficjalnej strony. Instalacja ma trudności, wszystko tak proste, jak to możliwe. Zwrócić uwagę! Deweloper strona jest również przenośna wersja, która jest idealnym miejscem dla osób, które często są zmuszane do pracy na komputerach innych ludzi.

Po pierwszym uruchomieniu otwiera się okno dialogowe z oferta wyszukiwania aktualizacji. Zalecamy, aby zgodzić się na nowej wersji skoku, jeśli w ogóle, będzie można znaleźć.

Wróćmy do pierwotnego programu instalacyjnego. Po wpisaniu hasła głównego po raz pierwszy, program poprosi o potwierdzenie działania poprzez ponowne określenie hasła administratora. Jeśli wszystko jest w porządku, zanim otworzysz okno główne aplikacji.

Jak stworzyć bazę haseł?

Na pasku narzędzi kliknij przycisk „Nowy” lub przejdź do menu „Plik” wybierz gdzie element „Nowy”. Otwiera się na pierwszym oknie dialogowym, gdzie „hasło główne”, wprowadzić maksymalne bezpieczne hasło (które zostały już omówione powyżej).

„Użyj hasło z pliku haseł” opcja może być wybrany w tym samym oknie. W tym przypadku wprowadzony kod zostanie rozpoznany tylko jeśli program ma dostęp do specjalnego klucza cyfrowego. Jeśli używasz Web Pieniądze Keeper, można sobie wyobrazić, niezawodność takiego systemu.

Uwaga: Później, zawsze można zmienić hasło administratora.

Zapisz bazę haseł

Tworzenie nowej bazy danych hasłem, zapisać go pod nazwą jakiegoś rozsądnego. Sprawiają, że prosta: „jesień / Zapisz jako”.

Domyślna baza danych jest przechowywana na dysku twardym w postaci pliku z rozszerzeniem .kdb. Jak jest to wygodne, ponieważ w przypadku awarii, można łatwo znaleźć informacje. Z drugiej strony, potencjalny napastnik może również zdawać sobie sprawę z tego cechą wspomnianego programu. A ponieważ programiści powinni rozważyć możliwość użytkowników wymyślić nazwę i rozszerzenie bazy danych hasłem.

Najważniejsze – nie wymyślać niczego zbyt oryginalny, bo takie pliki są również bardzo wyraziste. A już na pewno nie warto nazywając je Nowe hasło, jak w tym przypadku, nawet najbardziej niedoświadczony haker szybko ujawnić wszystkie swoje sekrety. Oczywiście, jako miejsce ochrony danych hasłem nie jest pożądane, aby wybrać folder aplikacji na dysku. To znacznie poprawi bezpieczeństwo poufnych informacji.

Podział według kategorii

Zwróć uwagę na główne okno aplikacji. Na lewej stronie znajduje się zestawienie w kategorii „Poczta», «Network Password». Co to jest?

grupy IT. W tym przypadku, są one analogiczne do folderów do przechowywania plików. Jest to bardzo wygodne, ponieważ klucze heterogeniczne można szybko załatwione. Jeżeli istnieje pragnienie i potrzeba, można utworzyć własną grupę. Na przykład, e-mail hasło nie naganę, aby przejść do kategorii „Post Office”.

Dodawanie notatek do haseł baz danych

Aby zawsze mieć przypomnienia przed oczami jednego lub innym hasłem, przejdź do menu „Plik” wybierz „Zmień”, a następnie przejdź do sekcji „Dodaj post”. Oto lista głównych kategorii, które mogą być powiązane z żadnym z haseł:

  1. „Grupa” pole. Pojęcie to właśnie zdemontowane.
  2. Nazwa. Tu trzeba napisać coś sensownego. Na przykład, „hasło dostępu do sieci.”
  3. Można również zapisać nazwę sieci (nick), z którego korzystać z tej i hasło.
  4. Jeśli wypełniony w poprzednim polu, trzeba dokonać dokumentów w polu „Adres”, co wskazuje na link do strony, która korzysta z hasła zapisanego w programie.
  5. Wreszcie, można użyć generatora liczb losowych do wygenerowania tego samego hasła bezpośrednio do programu.

Korzystać z takich użytecznych zastosowań przydatny, ale co, jeśli udało ci się zapomnieć hasła?

Ostrzeżenie! Jeśli słuchać porady na początku artykułu, a więc zamierzamy zmienić hasło regularnie, bo mają bardzo przydatna opcja „End”. Określono w odpowiednim terminie ważności pole z hasłem, a następnie zaprogramować żądany dzień sam przypomni Ci o tym. Kliknij przycisk „OK”, i że proces dodawania informacji jest zakończona.

„Finder” dla haseł

W tym przypadku, będziesz musiał skontaktować „specjalnie wyszkolony” Aplikacja jest powszechnie znana wśród użytkowników na całym świecie. Nazywa Password Finder. Ten program jest płatny, kosztuje około $. 25 Jednak można dostać za pieniądze, jest bardzo dobre warunki.

Tak, program można znaleźć w systemie nie tylko zapomnianych haseł, ale także numer seryjny innych aplikacjach. Oprogramowanie jest całkowicie rusyfikacji, tak, że problemy z jego gabinetu nie będzie musiał.

Resetowanie hasła w systemie Windows

Znacznie częściej problemy wynikają z faktu, że użytkownik zapomni hasła z konta banalnej w systemie. Aby zresetować swoje hasło administratora, konieczne będzie wydanie płyty Microsoft Windows miniPE. W rzeczywistości, system ten – okrojoną wersję systemu Windows XP, zapewnia podstawową funkcjonalność.

Po załadowaniu systemu operacyjnego, należy kliknąć na przycisk „Start”, przejdź do Narzędzia systemowe, szuka gdzie pozycja «Hasło Renew» (lub zresetować hasło). W wynikowym oknie dialogowym kliknij w przycisk «Select Folder Windows», który znajduje się w dolnej prawej stronie.

«Przeglądanie w poszukiwaniu folderu» otworzy się okno, w którym należy określić lokalizację folderu Windows na dysku twardym. W następstwie prosimy o «Renew istniejącego». Zobaczysz listę rozwijaną , gdzie chcesz wyglądać na własny rachunek. Wszystko, hasła rzeczywiście spadły.

Wystarczy wpisać w polu Nowe hasło «» nowym hasłem. Potwierdzają to, ponownego wprowadzania dolnej linii. Można następnie kliknij Install «». Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pojawi się następujący komunikat: Password Recovery for NTS jest z powodzeniem zrobić!

Kliknij OK i ponownie uruchom. Tak szybko, jak w oknie wyboru użytkownika, wpisz swoje nowe hasło. Powinien iść bez problemów. To w jaki sposób można zresetować hasło systemu Windows.

Zresetować hasło BIOS

Zdarza się także, że blokada nie jest sam system i BIOS. Jest to o wiele gorzej, ponieważ tylko jeden dysk odzyskiwania, nie wszystko zresetować. Jednak nie wszystkie złe: jest bardzo prosty i skuteczny sposób, aby to zrobić.

Wcześniej zawsze wyłączyć komputer, a całkowicie do wyciągając wtyczkę z gniazdka. Zdejmowanie pokrywy bocznej jednostki systemowej, a następnie płyta (zazwyczaj w pobliżu baterii CMOS) znaleźć przełącznik Clear CMOS.

Należy mieć zworkę (mostek), aby się poprawić w drugim gnieździe, odczekaj 10 sekund. Następnie przełącznik powraca do pozycji wyjściowej, a następnie ponownie uruchom komputer. Zauważ, że w tym przypadku nie tylko zresetować hasło, ale również wszystkie ustawienia BIOS-u, więc będziesz musiał przywrócić je ręcznie.

Jeśli nie widzę żadnego przełącznika, po prostu wyjąć baterię i poczekać (zwykle w ciągu kilku godzin). Hasło zostanie zresetowany do tego samego skutku.

Pozostaje tylko do tworzenia i utrzymywania prawidłowego hasła. Co to jest, jak nam powiedziano w szczegółach. Można działać!