650 Shares 5332 views

Jak wycisnąć czarne kropki na nosie w domu? Mogę wycisnąć czarne kropki na nosie?

Zaskórniki lub czarne plamy na skórze twarzy – problem, dostarczając estetyczny dyskomfort dla wielu.


Czarne kropki są dwa rodzaje: – nie otwartych porach zapalnym, zatkane łoju i kurzem i zamknięte – zapalnie porów białą pus głowy i czerwonym aureoli wokół krawędzi.

Najczęściej pojawiają się zaskórniki wokół nosa, czoła i podbródka.

przyczyny

U młodzieży w wieku od 12 główną przyczyną czarne plamy są uważane za zmiany hormonalne w organizmie. W późniejszych latach zaskórniki Przyczyną może być niewłaściwa dieta lub słabe pielęgnacji skóry. Czarne kropki, w przeciwieństwie do innych zmian skórnych, takich jak trądzik, zapalenie rzadkie.

tworzenie zaskórników występuje z powodu zatykania porów wydzieliny gruczołów łojowych i ulic lub kurzu domowego i utlenianie pod wpływem tlenu, w wyniku czego czas skóry nabycia ciemną szare lub czarne.

Często, aby pozbyć się zaskórników, aby zmienić dietę wystarcza, by wykluczyć z menu tłuszczowych, produktów skrobiowych i słodkich pokarmów.

Jak wycisnąć czarne kropki na nosie w domu

Całkowicie pozbyć się tej choroby może być, zmiana diety i ustanowić proces trawienia, ale warto zauważyć, że zaskórniki pojawiają się w 48% kobiet i 52% mężczyzn, winy brud, zatyka porów. Ponieważ tkanki tłuszczowej powstaje w sposób ciągły, codzienne sprzątanie uczyni porów znacznie dłużej, co oznacza, że dana osoba nabywa schludny zadbany wygląd.

oczyszczenie

Osoby cierpiące na dużej przepuszczalności i łoju i, w rezultacie, tłustej skóry, tłuszczu tworzą rur, które są szczególnie zauważalne w nosie.

Pozbądź się problemu raz na zawsze jest to możliwe, ale codzienne, systematyczne oczyszczanie i wykorzystanie porosuzhayuschih przygotowań pozwoli oczyścić skórę i zdrowe. Aby przeprowadzić te procedury są zalecane na codzień, więc lepiej jest zrobić w domu.

Jak wycisnąć czarne kropki na nosie na własną rękę, korzystając z dostępnych środków i metod? Facial Cleansing – głównym sposobem walki z zaskórników, regularne oczyszczanie skóry sprawia, że czyste i zdrowe. Zasadniczo czyszczenie odbywa się przez wytłaczanie, można to zrobić w domu. Ale za to powinien dbać o dezynfekcji urządzeń, wstępnie je zdezynfekować z alkoholem.

Przed ściśnij czarne kropki na nosie, trzeba poprawnie pary twarz, aby otworzyć pory i tłuszczu korek wyszedł po kranu.

Parzenie

Sposób pierwszy: łaźnia parowa. Dla procedura będzie trzeba zagotować wodę w garnku, dodać do niej szczyptę kory dębu, rumianek, szałwia, kilka kropli Olejek eukaliptusowy, odchyl osobę na garnku, przykryć gęstej głowę chusteczką lub ręcznikiem i wdychać gorącą parą w ciągu dziesięciu – piętnastu minut.

Sposób drugi: ciepły maska. Procedura ta powinna być wcześniej kupić w aptece lub przechowywania produktów do pielęgnacji skóry, które mają wpływ oddzielenia, na przykład, rozgrzewając fryzy, peelingi, maski.

Sposób trzeci: gorące okłady lub saunie. Podczas zabiegów higienicznych pod wpływem gorącej pary jest następnie ujawnienie może używać kompres z rumianku lub tymianku, nawilżające go nalewki z ziół co 2-3 minut.

czyszczenie mechaniczne

Ważne jest, aby wiedzieć, jak wycisnąć czarne kropki na nosie. Gdy skóra na twarzy do pary, a następnie otwartych kanalików, można rozpocząć procedurę oczyszczania naskórka zaskórniki.

etapy:

 1. Twarzy zarośla oczyszczający lub do mycia twarzy.
 2. Dezynfekcji przemyto mydła i ręcznie alkoholem.
 3. Przygotowanie do czoła rasparivaniem procedurę przy użyciu tacki lub maski ocieplenia.
 4. Przed czyszczeniem należy owinąć palców lub sterylny opatrunek z gazy nasączonej nadtlenku wodoru.
 5. Usunąć zaskórniki delikatnie dotknąć palca po obu stronach.
 6. Po oczyszczeniu twarzy, wycierania stosuje się nadtlenek wodoru, a porosuzhayuschy emulsji.
 7. Należy pamiętać, że po zabiegu nie zaleca się umieścić tłustego kremu lub makijażu.

Ponadto, czyszczenie ręczne, czarne kropki na nos może być ściskany za pomocą kleszczy i pętli kosmetycznej. Przed zabiegiem, powinny również zostać wyleczony.

Mechaniczne pincety czyszczące

Przed zabiegiem należy umyć twarz ciepłą wodą i mydłem antybakteryjnym. Dezynfekowane pętla kosmetyczny powinien wywrzeć nacisk na zaskórnikowy tak, że był wewnątrz pętli. Po czarna kropka znajduje się na powierzchni, jest możliwe, aby uchwycić kleszcze i delikatnie wyciągnął porów.

Twarz wyciora z uchwytu

Przed ściśnij czarne kropki na kołku nosa z uchwytu, trzeba pary twarz nad parą że porów otwartych i tłusta masa stała się bardziej zgodny. Czyszczenie jest tak prosta jak rdzeń długopisu, powinna być większa niż 3 mm.

Łodyga musi być zdezynfekowane, można to zrobić za pomocą tonik o wysokiej zawartości alkoholu. pręt Uchwyt powinien być umieszczony na czarnej kropki regulując stopień pilna potrzeba ostrożnie wyciągnąć punkt. W tym przypadku, rura działa jako pompę próżniową, zaciskając się tłustą masą. Jeśli coś będzie pozostać pod skórą, procedura może być zakończona ręcznego czyszczenia.

Aby zapobiec ponownemu wystąpieniu czarnymi kropkami, które można umieścić na swojej skórze odzyskać, maska jednoskładnikowy ściąga pory. W tym celu: Wymieszać białka kurczaka do rozprzestrzeniania grubości pianki na powierzchni trójwarstwowy, powodując co poprzedzającej warstwy po wysuszeniu. Spłukać zimną wodą po dwudziestu pięciu – trzydzieści minut. Aby zamaskować miał pory skuteczne, ubijanie białek, można dodać jedną łyżeczkę soku z cytryny. Powtórz procedura powinna być co dwa dni w ciągu miesiąca.

Usuwanie zaskórników mecze

Przed wycisnąć czarne kropki na mecze nos, trzeba przygotować osoby. Przez dwa lub trzy dni przed zabiegiem należy zastosować balsam do obszaru problemowego olejku z drzewa herbacianego i maską zielonej herbaty z miodem. W celu przygotowania płynu kosmetycznego trzeba, sześć kropli olejku z drzewa herbacianego, dwie łyżki przegotowanej wody. Dla osiągnięcia maksymalnego efektu zaleca się przetrzeć balsam twarzy dwa razy dziennie, dodatkowo, olejek z drzewa herbacianego można dodać do wody i trzymać go twarz nad parą, taka manipulacja jest nie mniej skuteczne. Nawet sam olejek z drzewa herbacianego może być stosowany jako środek dezynfekujący.

Maska z zielonej herbaty z miodem. Aby przygotować maski trzeba mieszać cztery łyżeczki miodu, cztery łyżki cukru, jeden i pół łyżeczki octu jabłkowego i dwie łyżki zielonej herbaty. Gotową maskę stosować na twarz przez piętnaście minut, następnie spłukać ciepłą wodą.

Przed czyszczeniem należy dokładnie pary obszar wokół nosa i dezynfekowane, a następnie oczyścić pudełko zapałek, aby wywrzeć nacisk na obszar wokół zaskórników. Dwa mecze, szef mecz naciskając na czarną kropką, należy delikatnie pociągnął masę łoju. Jeśli skóra jest dobry na parę, nie ma żadnych problemów w trakcie procedury. Zapalenie obszary po manipulacji wskazane jest, aby olej lub maść sintomitsinovoy salicylowego.

czyszczenie chemiczne i kosmetyki

Istnieją różne sposoby, aby wycisnąć czarne plamy na nosie:

 • Czyszczenie na sucho: oczyszczanie odbywa się przez zastosowanie szczególnej kompozycji – Mask zawierających kwasy owocowe. Pod wpływem porów otwartych kwas glikolowy, rozpuszczanie prętów FAT czarne kropki.
 • nie istnieją uniwersalne środki do skutecznego leczenia w domu, ale można uznać za skuteczne preparaty triotioina, kwas azelainowy, defirina, które mają zdolność do normalizacji aktywności gruczołów łojowych: kosmetyki. Pomaga zmniejszyć zapalenie cynku lub kwas salicylowy. Wykorzystania środków z tych elementów w sposób regularny, można osiągnąć dobry efekt – blizny są szczelne, a trądzik i czarne plamy będą stopniowo zanikać.
 • Oczyszczanie maski: przygotowanie trzeba sodę i mydło dziecko. Mydła, przeniesiono do pianki, stosuje się do twarzy pierwszą warstwę, drugą warstwę przelewa sody. Jeśli skóra zacznie się czerwienić lub mrowienie, maska powinna być zmyte natychmiast i następnym razem, aby powtórzyć sesję po siedem do dziesięciu dni, zmniejszając ilość sody.

Często na przyjęciu u kosmetyczki lub odwiedzających forum pyta: „Czy to możliwe, aby wycisnąć czarne kropki na nosie?” Na pewno to możliwe, ale należy to zrobić poprawnie, używając wyłącznie sterylnych narzędzi. Jednakże istnieją okoliczności, w których niemożliwe jest zrobić mechanicznego oczyszczania twarzy.

Przeciwwskazania:

 • Drugi i trzeci trymestr ciąży.
 • chorób zakaźnych.
 • Wysokie lub niskie ciśnienie.
 • Słabe statki i naczyń włosowatych.
 • Zaburzenie ośrodkowego układu nerwowego, padaczka.
 • Przewlekłe choroby dermatologiczne.
 • Astma oskrzelowa.

Jak wycisnąć czarne kropki na nosie, jeśli czyszczenie ręczne jest przeciwwskazane? Możliwe jest stosowanie metod bardziej oszczędnych, na przykład, maski, peelingi, brossazh lub ultradźwiękowego czyszczenia.

Konsekwencje czyszczenia mechanicznego

Przez minusy pozbycie się zaskórników są:

 • Długi okres remontu i przywrócenia skórze – od trzech do dziesięciu dni.
 • Wygląd blizny jeśli nie zostanie prawidłowo przeprowadzających procedurę.
 • Możliwość infekcji lub zakażenia rany.
 • Pojawienie się swędzenie i wysypki po wadliwym czyszczenia.

Istnieje również znacząca wada jest taki problem jak głębokich kanalikach tłuszczu w porach. Jak wycisnąć czarne kropki na nosie, jeśli nie dusić? Odnoszą się do kosmetyczki, którzy posiadają głębokie czyszczenie ultradźwiękowe i zatyka porów, a wtedy będą mniej głębokie, a następnym razem czyszczenie może być prowadzone niezależnie w domu.

Po zabiegu przez dwa lub trzy dni, nie jest zalecane: używać kosmetyki dekoracyjnych, pić alkoholu, angażują się w sport i fitness, odwiedzić łaźnie lub sauny, a także do mycia gorącą wodą, opalać lub odwiedzić solarium.

Czarne kropki u dzieci

U dzieci często pojawiających się pryszczy lub czarne kropki, od urodzenia, zdarza się najczęściej w niewłaściwej diety lub opieka nad dziećmi. Często zaniepokojeni nietypowy dla dziecka wysypki skórne rodzice proszą dermatologa, „można wycisnąć czarne kropki na nosie dziecka?”

Jeśli dziecko nie osiągnęło dojrzałości płciowej, odwiedź kosmetyczka nie jest konieczne, porów dzieci w tym wieku dość gęsty, brud i zanieczyszczenia nie może być. Pozbyć się wysypki może być usunięcie z diety dziecka gęstych tłuszczów i dodano witaminy z grupy B i cynku.

opinie

Na forach użytkownicy często są zainteresowane jak wycisnąć czarne kropki na nosie w domu. Opinie są różne. Ktoś myśli takie nieefektywne oczyszczanie, preferując kosmetyczki, podczas gdy inni wolą czyszczenia ręcznego, maski i peelingi domowe procedur salonie. Wiele dziewcząt powiedzieć, że unikanie stosowania zapałek, prętów z długopisu lub kleszczy, preferując standardowe oczyszczanie mechaniczne.