531 Shares 3266 views

Formowanie korony jabłoni – niezbędne zabiegi agrotechniczne

Powstawanie jabłoni koron – jeden z najważniejszych działań prowadzonych w pierwszych latach po posadzeniu. Kiedy przycinanie drzew ważne jest, aby zachować jak najwięcej o przyszłości zakładu masy korony i przestrzegać surowych zasad: oddziały zlokalizowane są w centralnej przewodu nie powinna przekraczać jego długość.
Centralny przewód jest uważana za jedną z pionowych gałęzi, najbardziej wydajne i dobrze rozwinięte. Jest ono wykonane jako podstawa przycinanie nałożoną pędów szkieletowych. Czasami jest uszkodzenie lub zniszczenie centralnego przewodu w tym przypadku wybrano inną silną gałąź pionowe, które następnie będą spełniać swoje funkcje. W stosunku do pnia drzewa głównych gałęzi powinna być umieszczona pod kątem czterdziestu sześćdziesięciu stopni. Nachylenie dla jednej lub drugiej strony negatywnie wpływają na tworzenie korony jabłka, tak że te gałęzie lub wygięte pod odpowiednim kątem i cięcia.


Innym ważnym warunkiem dla których konieczne jest, aby zwrócić uwagę – dobre oświetlenie w koronie drzewa. Każdy oddział musi mieć wystarczającą przestrzeń i światło dla ich wzrostu i rozwoju. W związku z tym, luźne pędów, cieniowania i wypełnia przestrzeń w inny, bardziej opłacalne, bezwzględnie usunięte.
Powstawanie jabłkowego korony odbywa się wczesną wiosną, przed ruchem SAP. Głównym warunkiem proces przycinania – minimalna żadnemu drzewu urazy. Gałęzie należy ustawić prawidłowy kierunek wzrostu i pozbyć się słabych i zatykanie pędów korony. Latem drzewa jest dużo młodych pędów, które są również zobowiązani do usunięcia lub szczypta.

Niektóre rodzaje jabłoni rozwijają się w czwartym roku życia. Takie typy wymagają szczególnej uwagi i czasu, aby pozbyć się zbędnych oddziałów, które niekorzystnie wpływają na formowanie korony drzew owocowych. Ta troska o sadzonki nie tylko stymuluje wzrost i wczesne owocowanie, ale również zapewnia im wygodnej formie do pielęgnacji i zbioru. Ponadto, drzewa wyglądają piękne i zadbane, zwłaszcza jeśli nie jest to pojedynczy jabłko, a zbiorowego zakwaterowania w ogrodzie.

W szóstym roku formowania korony jabłkiem faktycznie kończy. wzrost drzewa zwalnia, zaczyna aktywny owocowanie. W tym okresie, przycinać lub usunięty środkowy przewód w regionie znajduje się na najbardziej zaawansowanym i dobrze zorientowanego gałęzi szkieletowych. Drzewo jest uwolniony od niepotrzebnych i bezproduktywnych oddziałów, które są wstępnie karbem, a następnego roku całkowicie usunięty. Na Jabłoń musi wynosić co najmniej pięć oddziałów należących do pierwszego rzędu.
W kolejnych latach, tworzenie jabłko nie wymaga takiej uwagi, to wystarczy, aby kontrolować proces wzrostu i zapobiec zgrubienie. Jednak pielęgnacja drzew trwa. wiosną drzewo jabłko jest sprawdzane, czyszczone martwych gałęzi, leczyć rany zadane przez gryzonie w czasie zimy.