724 Shares 3097 views

Odzyskiwanie z złamanie kostki w domu

Kostki w połączeniu z pięty tworzy podstawę kostki. Jak wiadomo, dolna część nogi mocno obciążone podczas dnia. Szczególnie trudne w związku z tym do ludzi, którzy mają problemy z nadwagą. Złamanie kontuzji kostki jest poważny, których leczenie wymaga przejścia przebiegu rehabilitacji. Wielu lekarzy uważa, że ten okres leczenia – najważniejsze, a jeśli pominąć go, można uzyskać nieprzyjemnych powikłań. W tym przypadku możliwe powtarzane nawrotom, a stary uraz będą odczuwalne przez resztę życia.


Kostki podczas rekonwalescencji po złamaniu zależy od stopnia złożoności i rodzaju uszkodzeń ciała, obecności powikłań, i tak dalej. D. Jeżeli uszkodzenie nie jest spowodowane dodatkowe problemy, proces rehabilitacji jest łatwe. Jeśli dvuhlodyzhechnogo lub trohlodyzhechnogo złamanie czas leczenia znacznie wzrosła, bo kość jest złamana w kilku miejscach. Niezależnie od stopnia skomplikowania uszkodzenia, konieczne jest, aby przejść do procesu przywracania pod nadzorem specjalisty w celu uniknięcia przykrych konsekwencji.

Podstawowe procesy rehabilitacji

Pierwszym etapem odzyskiwania złamania nogi kostki obejmuje noszenie gipsu. Czas trwania tego procesu zależy od stopnia skomplikowania obrażeń stwierdzonych przy stosowaniu tynku i charakter obrażeń problemy kostki. Początkowy etap regeneracji po złamania kostki bez przemieszczenia trwają około 1-2 miesięcy. Gdyby nie było dodatkowe problemy, gipsu bandaż nie może być usunięta w ciągu sześciu miesięcy.

Pacjent musi zrozumieć, że ten uraz jest poważny charakter, więc nadzór lekarza i kontrolę nad procesem rehabilitacji są niezbędne. W większości przypadków, aby rozpocząć nałożyć opatrunek gipsowy i nie usunąć go tak długo, jak nie ma fuzja tkanki kostnej. Następnie nakłada się gips kryty, która jest noszona aż do całkowitego uzdrowienia nogi. Aby leczy kości w normalnym tempie, nie można załadować ciężar kostki jego ciała.

Drugi etap odzyskiwania po złamanie kostki składa się z ćwiczeń mających na celu poprawę mobilności uszkodzonej nodze. Zwykle specjaliści przepisać pacjentowi w następujący sposób:

 • fizjoterapia;
 • masaż;
 • fizjoterapia.

Warto zauważyć, że procedury te powinny być stosowane w połączeniu, aby w jak najkrótszym czasie, aby osiągnąć maksymalne wyniki.

Zwłaszcza okres rehabilitacji

Noszenie obsady – obowiązkową część procesu odzyskiwania po zewnętrznej złamanie kostki. Po tym okresie, noga staje się słaby i nieaktywne. A żeby odzyskać siły, mobilności i normalny chód, wspólne powinny być regularnie rozwijać. Nie wymaga wytrwałości i staranności nie tylko lekarzy, ale również pacjentów. Po zdjęciu gipsu pacjent jest zły ruch, i aby ułatwić ten proces, zaleca się, aby kupić kulę łokcia. Jednakże, ten produkt nie powinien być nadużywany. Faktem jest, że jeśli używasz go przez ponad dwa tygodnie, może stanowić zwyczaj kulawizny.

Natychmiast po usunięciu chorego odlewu jest przewidziany przebieg terapii elektromagnetycznej. Obejmuje elektroforezę błota, ogrzewanie w kostki. Procedury te są wymagane do odzyskania po dokonaniu złamanie kostki i obrzęk, który występuje w wyniku noszenia gipsu.

Następnie pacjent jest przepisywany masaż, którego czas trwania zależy od indywidualnego przypadku. Ta procedura może trwać 5 dni, a cały okres rehabilitacji. Wiadomym jest, że masaż pomaga powrócić tą samą mobilność i rozwój stawu. Procedura ta może być przeprowadzona jako lekarza i samego pacjenta, jako jeden z etapów odzyskiwania z złamanie kostki w domu.

Po tych wszystkich środków terapeutycznych pacjent musiał przejść kurs ćwiczeń rehabilitacyjnych. Ten krok jest opcjonalny, nie zaleca się ignorować. Ćwiczenia terapeutyczne mające na celu przywrócenie mobilności kostkę. Obejmuje ona zestaw ćwiczeń z planowanym wzrostem obciążenia na zranioną nogę. Wszystkie fazy rehabilitacji porozmawiać.

fizjoterapia

Po lekarz usuwa tynku, od razu przypisuje fizjoterapii. Przywracanie nogę po złamaniu kostki nie jest możliwe bez tych procedur. Mają one na celu rekultywację stawu skokowego, a także nadanie mobilność. Ponadto, z ich pomocą osiągnąć następujące cele:

 • wzmacnia tkanki kostnej;
 • Proces gojenia kości jest zwiększona;
 • normalizuje krążenie krwi;
 • usuwa obrzęki.

Większość lekarze przepisują o tych samych fizycznych procedury terapeutyczne, ponieważ są one najbardziej skuteczne. Wśród nich są:

 • elektroforeza;
 • wspólny ocieplenie;
 • kąpiele błotne przyjęcie;
 • nieszkodliwych efekt prądów;
 • ekspozycja na promieniowanie UV.

Początkowo wszystkie te czynności są wykonywane pod ścisłym nadzorem lekarza. Następnie pacjent może wykonać je samodzielnie. Czas trwania okresu rekonwalescencji po dokonaniu złamanie kostki zależy, w tym integralności pacjenta. Po tym wszystkim, jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, proces jest zakończony tak szybko, jak to możliwe. Następnym krokiem jest masaż rehabilitacja. Które uważamy za najbardziej szczegółową procedurę.

Masaż na wczesnym etapie leczenia

Fakt, że zdarzenie jest skutecznie stosowane w połączeniu z leczeniem fizycznym lub leczenia fizycznej. Innymi słowy, masaż może być stosowany na wszystkich etapach leczenia. Jednak zadania, które wykonuje, zawsze inna. Na początkowym etapie terapii, to ma na celu rozluźnienie mięśni, a później – normalizacji ruchomości stawu skokowego.

Najpierw skorzystać z masażu na drugim lub trzecim dniu po urazie. Może być stosowany przez gips, najważniejsze – aby zrobić wszystko w porządku, a następnie wynik nie będzie długo czekać. Wielu lekarzy zaleca się stosować szkieletowych trakcję. Ma to na celu stopniowego zmniejszenia odłamów kostnych i przechowywania ich w miejscu za pomocą ładunku. Jest to bardzo efektywny sposób, ale jest jedną wadą – wymaga przedłużonego przebywania w łóżku czasami trwa kilka miesięcy.

Przed masaż jest konieczne do osiągnięcia rozluźnienie wszystkich mięśni pacjenta, służy do tego wibracje. Należy zauważyć, że wraz z uszkodzoną nogę należy zwrócić uwagę i zdrowe. Procedura nie powinna towarzyszyć ból lub dyskomfort. Czas dziennej sesji – nie więcej niż 3-5 minut. Jeśli pacjent zadane szkieletowych trakcję, trzeba masować poza palenisko, zwracając uwagę na podudzia i ud.

Ruchy są prawidłowe

Czas rekonwalescencji po złamaniu kostki zależy od prawidłowych technik wykonawczych i ostrości. masaż często sprawia eksperta, który zna wszystkie niuanse. Ale jeśli sam pacjent będzie przeprowadzić tę procedurę, to trzeba wiedzieć, od czego zacząć i jak skończyć.

Każda sesja powinna rozpocząć się głaskania w pachwinowych i podkolanowych węzłów chłonnych. Ugniatanie i mielenie może odbywać się w dowolnym kierunku, w takiej sytuacji, że nie ważne.

Warto zauważyć, że trzeba wykonać głaszcząc palcami, pięścią lub całą powierzchnię dłoni. W odniesieniu do szlifowania, jest lepiej wykonywać ruchy z wielką intensywnością we wszystkich kierunkach. Wstęp ugniatania odbywa się w późniejszych etapach leczenia, jak to ma na celu poprawę napięcia mięśniowego i normalizację kostki mobilności. To musi być zrobione z pięściami i dłońmi. Wyrabiania ciasta podobnego do procesu mieszania, ruch powinien być intensywny.

Kompletna masaż w kompleksowej regeneracji po złamanie kostki przyspieszane przez dotknięcie i pat. Takie działania mogą być przeprowadzone przy użyciu pięści lub krawędzi dłoni. Zalecane techniki do produkcji między głaskanie, ponieważ pomaga złapać oddech i odpocząć trochę dla obu uczestników procesu.

Masaż w późniejszych etapach

Kiedy zbliża się do pełnego odzyskania, konieczne jest, aby przynieść mięśnie w tonie i odzyskać mobilność. W przypadku zastosowania tej metody, takich jak ugniatanie, mielenia i wibracje na wstrząsy. Ponadto, bardzo skuteczny jest stosowanie przerywanego uderzeń. W trakcie procesu przywracania masa może być przeprowadzone po złamania kostki w domu. Jednak osoba, która go nosi, powinien być zawodowym, jako jeden zły ruch może prowadzić do powikłań.

Jak tylko tynk zostanie usunięty, nie można od razu rozpocząć intensywne przyjęcia, ponieważ nie co dobrego nie będzie. Ponadto takie gorliwość tylko negatywny wpływ na okres regeneracji po złamaniu skokowego. Wynika to z faktu, że nieregularne ruchy powodują ból w kostce może wystąpić obrzęk, a rehabilitacja jest opóźniony.

Gdyby jednak doszło do zapalenia, a następnie jego usunięcie zaleca się stosowanie masażu światła. Ruch powinien być skierowany od krawędzi ku środkowi, a następnie zastosować zwykły skok. Nie można lekceważyć tej prostej techniki, to zależy od czasu trwania okresu rehabilitacji.

W trakcie masażu nie trzeba dotykać miejscu złamania. Jest o wiele bardziej skuteczny masować obszar wokół niego. Zbyt wiele szkód w dotyku powoduje ostry ból i dyskomfort.

Po usunięciu zamknięcia gipsu

Gdy tynk został usunięty, należy stopniowo zwiększać obciążenie fizyczne na nodze. Masaż w ciągu pierwszych dwóch tygodni powinny być wykonane bardzo starannie, aby przyzwyczaić się do kostki. Potem jest już możliwe, aby przerywanych kresek, ruchy rąk są przenoszone do siebie.

Po za miesiąc, aby rozpocząć głaszcząc od wpływu pól ostrości. Jednak trzeba jeszcze podjąć środki ostrożności, a nie dokonywać żadnych gwałtownych ruchów. Odzyskiwanie złamania kostki bez przemieszczenia następuje dość szybko. Jeśli tak jest, to miesiąc, który może być masowane nieco bardziej śmiały, dodać niewielką effleurage.

Jak już wspomniano, do masażu jest najbardziej skuteczne w połączeniu z rehabilitacji. Ponadto, w okresie rehabilitacji mogą być regularnie brać kąpiele błotne i technik fizjoterapii. Jeśli pacjent robi wszystko dobrze, pod ścisłym nadzorem lekarza, proces rehabilitacji odbędzie się szybko i sprawnie. Odzyskiwanie z złamanie kostki jest kompletna, a pacjent może powrócić do znanego życia. Należy mieć na uwadze, że cel ten można osiągnąć jedynie poprzez następujące zalecenia ekspertów.

fizjoterapia

Po pacjent przeszedł kurs fizjoterapii i masażu, nadszedł czas, aby rozpocząć terapię fizyczną. Innymi słowy, trzeba wykonywać ćwiczenia, aby odzyskać od złamanie kostki. Każda lekcja jest bardzo ważne, i ma na celu przywrócić niezbędną ruchomość stawów i mięśni nabędzie dawną sprężystość.

Aby zacząć ćwiczyć pod okiem specjalisty, że ten kurs jest wyznaczony. W przyszłości, w celu osiągnięcia określonych rezultatów, można nadal ćwiczyć w domu. Należy pamiętać, że jedna godzina ćwiczeń nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Jeśli pojawia się ból w kostce, konieczne jest, aby opóźnić wykonanie tego zadania przez jakiś czas. Warto zauważyć, że potrzeba, aby stopniowo zwiększać obciążenie dla nóg użyto.

Lekarze w większości przypadków określenia toku dość prostych ćwiczeń, które można wykonać bez wysiłku. Zwykle skomplikowane zadania obejmują:

 • chodzenie z wsparcia na zranioną nogę, najważniejsze tutaj, aby nie przesadzić to;
 • Mahi zła noga w różnych kierunkach, korzystnie w następnym skoku opóźniając go na chwilę w powietrzu;
 • Mahi obie nogi w pozycji leżącej na plecach;
 • podniesienie pięty do palców obu stóp, można zrobić to z jednej nodze;
 • unieś nogi z powrotem, uważając, aby nie zginać plecy;
 • podnieś kolano z lekkim opóźnieniem.

Trudno jest przecenić przydatności chodzenia podczas rehabilitacji. Trzeba iść, aby rozpocząć na płaskiej powierzchni, a następnie można użyć sprzętu do ćwiczeń. Jeśli masz schody w domu, powinny być zaangażowane w niego. Należy pamiętać, że po kontuzji zejść znacznie trudniejsze niż wspinaczka.

Zadania fizyczne terapii

Oczywiście, głównym celem jest powrót gimnastyka mobilność rannych odgałęzienia. Jednak to nie jedyne zadanie. Ponadto, istnieją następujące Celem wychowania fizycznego:

 • Dzięki niewielkim wysiłku fizycznego usuwa uszkodzone obrzęk nóg;
 • ćwiczenia, oprócz celów rehabilitacyjnych mających na celu zapobieganie płaskich stopach i zniekształcenia palców;
 • poprawa krążenia krwi występuje.

Jak długi jest okres rekonwalescencji po złamania stawu skokowego? To zależy od tego, jak będzie prowadzony proces rehabilitacji. Czasami lekarze przepisują dodatkowe ćwiczenia, aby przywrócić szybkość. Na przykład, dość popularny klas postaci zgięcie, biegają palcami ze stawami. Jest również bardzo przydatny w tym okresie chodzenia na piętach i palcach naprzemiennie. W tym przypadku, to na pewno mają specjalne wkładki ortopedyczne, które należy umieścić w buty.

Należy pamiętać, że czas odzyskiwania zależy od stopnia złamania kostki. Wszystkie zalecenie lekarza do wykonania. W przeciwnym razie, proces rehabilitacji potrwa długo i prowadzić do poważnych konsekwencji. Działka kostki, gdzie nastąpiła przerwa, będzie nadal chorują i nie dają odpocząć. Cóż więc mówić o przełomie w kostce? Odzyskiwanie po operacji odbywa się przez bardzo długi czas. Oczywiście, złamanie obu kostek to bardzo rzadki przypadek, a na pewno najtrudniejsza.

Odzyskiwanie złamania kostki z przemieszczeniem

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej skomplikowanych przypadków. Okres rehabilitacji takich złamań nie można ustalić nawet w przybliżeniu. Ale po prostu powiedzieć, że ożywienie będzie bardzo długa. Faktem jest, że w takich pęknięć kończyny dolnej pozostaje nieruchoma i musi być starannie i systematyczny rozwój. Procedury te zaczynają się już w momencie, gdy obsada wciąż nałożone. Zazwyczaj lekarze zalecają, aby ingerować w drugim tygodniu.

Aby rozpocząć wykonywanie najprostszych ruchów że ćwiczenia zwane języka nie włącza. Czas, kiedy można wprowadzić nowe zadania, lekarz zadecyduje za pomocą rentgenowskiej. Jeśli wykazuje oznaki gojenia kości, a następnie stopniowo zacząć ładować kostkę.

Jak wiadomo, złamany staw skokowy z przesunięciem wśród najbardziej skomplikowanych urazów i tak odzysku jest bardzo długa. Proces specjalisty rehabilitacji monitoruje regularnie promieni rentgenowskich. Jeśli nie widzą poprawy w czasie, co wymaga interwencji chirurgicznej. Ale po zabiegu również muszą przejść proces odzyskiwania.

Jakie ćwiczenia nie mogą być wykonywane w trakcie rehabilitacji?

Wiele osób z powodu stałego zatrudnienia nie może czekać, aż kość jest całkowicie srastetsya i wiele nóg obciążenie. Zabronione jest takie działania będą prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. W trakcie rehabilitacji nie może biegać, skakać, chodzić na zewnętrznych i wewnętrznych stronach pieszo, jeździć na rowerze, taniec, przenieść się na piętach, angażują się w trening siłowy.

Prawidłowo wykonywane ćwiczenia pomogą pacjentowi, aby w pełni odzyskać od złamania, powrót do normalnego życia znanego. Trzeba dbać o uszkodzonej nodze, nie przeciążać dodatkowe ćwiczenia i uniknąć urazów. Zaleca się na krótkie spacery, najlepiej z przewodnikiem. Bandaże elastyczne mogą być noszone aż do całkowitego wyleczenia, jeżeli jest to uczucie dyskomfortu bez niego.

W ciągu roku od złamania być sobą po raz kolejny, bo jeśli się nawrót, kostka jest w pełni sprawny.