623 Shares 2906 views

Rzadko wideo w domu

Jest mało prawdopodobne, że fani nowoczesnych gier komputerowych jest coś podobać bardziej niż nową kartę graficzną, która ma dużą moc obliczeniową. Powodem tego jest fakt, że twórcy gry zwolnić więcej zasobów intensywnie adapter aplikacji graficznej, co podsyca zainteresowanie produktami firmy NVIDIA i AMD (dawniej ATI), w zakresie, które mają potężne karty graficzne. Jednak ta informacja jest mało prawdopodobne, aby dla nikogo zaskoczeniem: półkach technologii komputerowej prostu „tonące” różne modele rozwiązań firmy AMD i NVidia – jak to się mówi, na każdy gust i kieszeń.


Gdybyśmy psychicznie odbyć podróż dziesięciu lat wstecz w czasie i poprosić graczy o tym, jak wybrać optymalny dla swojej karty systemu gier, odpowiedzi zostaną podane odpowiednie testy i opinie w Internecie. Miał wartość liczby rur, proces technologiczny, chłodzenia, poziomu hałasu i innych cech. I stało się w czasie, oświadczenie, że w ciągu 1-2 lat po zakupie, może trzeba prozharka film – nikt by nie uwierzył, biorąc pod uwagę te słowa jako żart. Niestety, jak to często bywa, rzeczywistość przekroczyła najdzikszych spekulacji. Teraz prozharka kartę graficzną – jest znany wielu sposób odzyskać urządzenie … ale niech nam wszystko w porządku.

Kluczowym elementem każdego filmu – grafika procesor. Ten duży układ wysoce zintegrowane elementy jego komponentów elektronicznych. Zazwyczaj jest metalowa chłodnica z wentylatorem chłodnicy lub rury cieplnej (w przypadku pasywnego chłodzenia). Jednak cały chip – to nie procesor. Główną częścią tak zwanego rdzenia, skoncentrowany w mały czarny kwadrat-chip wysłana na Tekstolit podstawie. To przylega do chłodnicy. Kryształ jest chip z wieloma nogę ołowiu przylutowane do gniazd w podstawie sąd Tekstolit. Kontakty te, tak bardzo, że przez długi czas lutowania odbywa się na zautomatyzowanych liniach montażowych. Przy każdym kontakcie umieścić piłkę lutowniczej, która jest stopiona, łączy obszar nóg i wiórów. Ale jak wszystkie powyższe powiązanej prozharka wideo? Komunikować się bezpośrednio.

Na początku 2005 roku, wielu właścicieli kart graficznych NVIDIA zaczął narzekać, że karty bez wyraźnego powodu przestał działać. Objawy są zróżnicowane: paski lub kwadraty na ekranie; niemożność zainstalowania sterownika; Przestój w trybie 3D, itd. Następnie pojawiły się doniesienia o podobnych problemach z produktami AMD, chociaż „przywództwo”, mimo wszystko, należał do NVidia. Odpisać wszystkim do urządzeń „gorącym temperamentem” nie zawsze było to możliwe, dlatego, zasugerował, że cały sens wszystkim wadliwy lutowania chip na karcie graficznej. Jednak w 2008 NVidia rozpoznał złej jakości … lutu w szczelinę pomiędzy chipem a podłożem chipa, czyli defektów wewnętrznych. Niektóre kontakty piłka lutować może być całkowicie nieobecny, więc ze względu na naturalną odporność na utlenianie w tych punktach jest zwiększona, co prowadzi do znanych problemów. Z drugiej lutowania był wadliwy z powodu niewystarczającej ilości lutu.

Rzadko wideo – to jest jeden sposób, aby spróbować przywrócić uszkodzoną kartę „żyć”. Jest to konieczne, aby dokładnie usunąć cały układ chłodzenia, i części z tworzyw sztucznych, złącza i kondensatorów elektrolitycznych Warstwa folii. Włóż kartę graficzną w piekarniku na dielektrycznej chipie bazowej wzwyż. Umożliwiają podgrzewanie do 200-230 ° C. W tym trybie ciepły Card 20 sekund. Wyłączyć piekarnik trochę (!) Otworzył drzwi do organizowania stopniowe chłodzenie.

Po takiej operacji można dokonać karty. Jego życie po to kilka dni do 2-3 lat.